NBA 2K10

Discussion in 'Igre i konzole' started by Bumbe, Sep 13, 2009.

  1. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    pa tu su nam konfe negdje, s tim da ti radi 8800 imaš 30-40 fps više od mene...
     
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Pa, na kojim detaljima vi igrate?
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pentium D i Pentium E a pogotovo E5x00 su miljama razlike.znaci Pentiumi E serije su skoro pa cistokrvni C2D procesori,serija E2xoo je imala osakacenu cashe memoriju na 1mb dok serija E5x00 ima 2mb cashe isto kao i procesori C2D serije E4x00 stim da su cak i brzi jer najsporiji Pentium E serije E5 je 2,5ghz dok C2D E4300 radi na 1,8ghz.

    Eto jedan mali review za neupucene.
     
  4. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    meni sve na medium-low ide 23 fps... dizaster.
     
  5. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    U mene sve na max :S
     
  6. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    valjda će oficijelni patch "podići" i fps....
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ahaaa,dizanje fps-a jedino je moguce uz pomoc eura,umjesto 9400 stavi bar 9600 i eto ti fps-ova,a to je prevedeno u evriće jedno 50-60 komada namirka :D

    Ne znam kako stojis sa maticnom,prima li ona kakve Conroe koji se mogu naci po jeftinim cijenama pa da za jedno 100 evrica sastavis konfu koji przi fps-ove :wink:
     
  8. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    bez zeze, i patch za 2k9 mi je digao fps...
     
  9. Zlatan

    Zlatan Komšija

    mislim da mu to ne bi primjetno pomoglo poboljsalo fps, vise bi pomoglo imho pojacavanje procesora...cudno ali kod mene je otprilike takav slucaj bio...a kako saznajem i u nekim drugim slucajevima jer je igra navodno ovisna vise o procesoru...sad se bas sjetih kad sam imao nba2k9 da je otprilike isto isla na 1650pro i x2 5000+ i 3850 i x2 4200+

    tako da ako u patchu stave neku izmjenu u pogledu iskoristenosti komponenti ne bi me cudilo da se mogne poigrat bolje sa istim komponentama.btw neka raja javljaju o poboljsavanju performansi cackanjem po cfg fajlu
     
  10. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ma igra uopste nije zahtjevna u odnosu na naslove slicnog datuma, jedna od rijetkih koja se moze igrati sa ovolikom postavkom filtera (1900x1200, TAA, AAA,FSAA(EdgeDecect 24x)+AF i opet ide 50-60FPS). Pokreteati ovu igru ili bilo koju drugu sa nekom nv9400 nema ni smila i nadati se patchu koji dize performase takodjer, danas je 9600gt/8800gt/HD4830/HD4830 pristupacna apsolutno svima.
    Sto se tice zauzetosti procesora, u toku utakmice jezgro 0 i 1 su na oko 30%, jezgro 2 i 3 su na nekih 55%.
    Koliko vidim glavnu ulogu igra GPU.
     
  11. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ja imam 3870 pa opet ne mogu u max detaljima igrati. Bitno je jednostavno optimizirati nivo detalja, i ne ići iznad mogućnosti. Ne znam stvarno koliko patch može podići fps i u kolikoj mjeri. Ali - ono zapinjanje koje nema veze sa fps (a kad mi je uključena ona fizika na dresovima) bi se moglo riješiti. Vidjećemo.
     
  12. Zlatan

    Zlatan Komšija

    mislim da te brojke u praksi i fakticki, nista ne znace, i samo relativno vrijede, tj one su samo kao neka orjentacija, koja pada u vodu u pojedinim slucajevima, pogledaj shift npr, glavno je ono sto se desava u praksi

    kod mene se prelaskom sa 2600xt na 4890 fps nije promijenio maltene nikako naviše(??!), a prelaskom sa x2 5000+ na kvad fps se udvostrucio

    dobro to moze biti koincidencija i poseban slucaj ali sve upucuje da se 2k igre ponasaju cudno i neklasicno.... 9-ka npr isto da ide na 1650pro i 3850, nema smisla? takdjer u 9-ki fps se nije mogao odnosno vrlo malo se dao povecati iskljucivanjem odnosno smanjiti ukljucivanjem aa u ccc
     
  13. Zlatan

    Zlatan Komšija

    eto vidis x-factor a ti si sa 3850 mogao uz fenom
     
  14. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Da, ja sam na 3850 gurao na full hd i sve na max bez problema iznad 60 fps. Stvarno cudna skaliranja pojedinih kombinacija komponenti. Izgleda los port kao kod GTA IV, bez quada nema normalnog fps-a :)
     
  15. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    FPS je u mene OK, na max detaljima, ali svakih možda 10 sekundi dođe do nekog momenta kada preskoči nekoliko frameova na čudan način. Kao kratkotrajno zapinjanje, ali jako iritantno. Inače u mene je E5200 @ 3.33GHz. Sad je sve na high, igrači su jedino medium, i igra ide na nekih 60 fps (vsync uključen).
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Na i7 + GTX 285 ocekivano nema problema sa FPS-om uz maksimalne detalje, mada povremeno (rekao bih jednom po utakmici) dodje do zastajkivanja koje se ocituje tako sto igrac promijeni poziciju i iznenadi odbranu :D
     
  17. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    NBA 2K10 Official Patch News

    "Ronnie from 2K Sports confirmed that NBA 2K10 Official Patch will be released during November and two weeks from now is an estimate. "The patch still has no exact ETA, but we are getting closer" said Ronnie."
     
  18. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    danas izlazi patch za xbox 360...

    pc verzija patcha će izgleda zadnja izaći :evil:
     
  19. ColdFire

    ColdFire Overclocker

  20. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    xbox360 korisnici kažu da je patch popravio fps... e da hoće tako biti i na pc patchu...