NBA Thread

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Jun 25, 2009.

  1. Zlatan

    Zlatan Komšija

  2. Esh

    Esh HWB

    Veceras od 19h na SK ima prenos Oklahoma City - Boston, trebala bi biti dobra tekma.
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Za dlaku... :lol:
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Ljudi, već za vikend počinje playoff. Očekivanja?
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Miami - Oklahoma - finale.

    Jednostavno dvije su najzdravije ekipe u NBA. Dok su svi ostali tesko naceti, krenuvsi na Zapadu od Spursa, Denvera do Lakersa (ako se plasiraju u PO). Prilicno su zdravi LA Clipersi, ali znamo da u PO se igraju daleko zesce odbrane, tako da ovi nece sigurno moci zakucavati po 10-15 puta u susretu, sto ce ih veoma limitirati ofanzivno; Memphis, od kako su prodali Rudy Gay-a, ne igra dobro u opste. Igraju dobru odbranu i dalje, ali ofanzivno su limitirani totalno; Houston u svemu tome mi je nepoznanica. Malo sam ih gledao da bi mogao neki sud o njima praviti; GSW, nema odbrane, i ako ih sut ne bude slusao kroz sve utakmice u PO, onda nemaju nikakve sanse.

    Na Istoku ekipe koje bi mogle zaprijetiti Miami-ju, su tesko ostecena roba: NYK, u ovom trenutku nemaju centra. Morali dovesti nekog Sulejmana iz Kine (da, Kine), da popuni to mjesto, jer su im svi ostali povredjeni; Chicago, je isto tako veoma nacet. Fali Noah, Taj, Rose... Noah i Taj je moguce da ce se vratiti, ali opet ce igrati pod skracenim minutama, dok Rose da ce se vratiti ikako ove sezone sanse su minimalne; Boston, isto tako bez Rondo-a, mislim da nema neke prevelike sanse; Indiana, je pretrpila isto neke povrede, i igraju prilicno lose u zadnje vrijeme; Brooklyn, je sarlatanska ekipa, i ko ih dobije na pocetku, odlicno ce proci protiv njih; Atlanta, sa ovim trenerom uvijek igra uzasno u PO. Milwaukee, ce biti pociscen u prvom krugu PO, od strane Miamija.

    To je neko moje misljenje. :D
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Vjerovatno je to najrealnija prognoza, mada mislim da bi San Antonio ove godine mogao biti u finalu. Na istoku je vjerovatno Miami bez premca, dok racunam da ce Boston izbaciti NYC.
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nocas svi igraju, istok je manje-vise rijesen, na zapadu ostaje pitanje Lakers-a i Jazz-a, i na koga ce rakete.

    Kladionica ce biti zanimljiva :D
     
  9. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Veceras Houston krece u pohod na seriju...OKC igra bez westbricka-povrijedjen nakon sto nije propsutio ni jednu jedinu utakmicu valjda u zovotu od osnovne skole :) ...mogla bi biti dobra utakmica....prosla je bila extra...
     
  10. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Do kad je izvan terena ? Nece valjda dugo ? ,eo neki moj popis 4 ekipe koje bih ajmo reci volio da uzmu PO..

    1. Miami
    2. OKC
    3. Bullsi
    4. NYK
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Boston je prezivio i peta utakmica se igra u srijedu u NYC.
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Jeste li gledali 4.-tu utakmicu Bulls - Nets serije?
    3 produzetka, i na kraju Bullsi dobili 142:134.
    Netsi neke 3-4. min. do kraja regularnog dijela utakmice vodili 10+ razlike, ali nekako se Bulls-i vratili. Ma odlicna utakmica, jedna od boljih ove citave sezone.

    Jos jedna velika vijest je, da je se Westbrook, povrijedio, i moguce je da ce ofulati ostatak PO.

    Neke serije su vec zavrsene:

    Miami - Bucks 4:0
    Spurs - Lakers 4:0

    Ostale serije:

    Bulls - Nets 3:1
    Pacers - Hawks 2:1
    Thunder - Rockets 3:0
    Nuggets - Warriors 1:3
    Clippers - Grizzlies 2:2
    Celtics - Knickerbockers 1:3
     
  13. Zlatan

    Zlatan Komšija

    ja bi volio da uzme gsw ili houston il bulsi

    [​IMG]
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Sinoc su Netsi pomeli Bullse :)
     
  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    U 4/4 su nas slomili. Na kraju 3/4 bilo 77:73 za Nets-e.

    Ali sad Bulls-i imaju domacu tekmu da zavrse seriju. Valjda se vrati i Kirk, koji je otsustvovao sinoc radi povrede.
     
  16. senad_986

    senad_986 Komšija

    Volio bih da osvoje OKC ili Bullsi, ali bez Westbrooka i Rosea - tesko. Finale, vjerovatno, Heat v Spurs.
     
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Nikad u zivotu nisam gotivio Spurse ..

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  18. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Houston se dobro drzi protiv thundera u game 5...
    [​IMG]
     
  19. Zlatan

    Zlatan Komšija

    yeah baby 2:3... hocemo li vidjeti najveci comeback u povijesti NBA plajofa

    [​IMG]

    interesantna stvar je bila primjena startegije hackasik od strane OKC... asik je pogodio cca 75% tih slobodnih...
     
  20. Zlatan

    Zlatan Komšija