Next next-gen konzole

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Mar 9, 2011.

  1. neer

    neer Aktivista

    Ima još života i u "starim" konzolama, vidim neki ih polahko otpisuju što je apsurdno. Imajte u vidu da će neki hitovi koji tek dolaze imati minimalno godinu dana "console lifea" iza sebe. Npr. GTA V koji izlazi krajem 2012. god. tako da nema teorije da se nova konzola pojavi prije kraja 2013. god. što odgovara trenutnim glasinama.

    Jedina igra za koju znam da se razvija za next-gen Xbox je Ryse.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nova lara odgodjena za 2013. Bice jos igara koje ce se odgodit, tako da je ova gen sigurna barem do polovine 14.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

  4. Vedo

    Vedo Moderator

  5. neer

    neer Aktivista

    Moguće da će trajati čak i do 2015. godine. :)
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jedva cekam, ovaj cu vjerovatno kupiti na release.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Za sada su ovakvi rumori: 4 ili 8-slojni Blu-Ray, A10 Trinity, 4-8GB DDR4, diskretni Radeon 7850 sa unificiranom memorijskom arhitekturom, SSD (vjerovatno neki manji za cache). Izlazi i ulazi ce biti jednaki kao na PS3.
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ne znam bas da li je pametno uzimati odmah na pocetku, znamo kakve su trenutne konzole imale problema na pocetku, pogotovo x kutija
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Vise mi je vazno kakva ce cijena biti, nadam se ne preko 1000KM.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Bit ce. ev za PS3 kako je bilo:

     
  12. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Pa zar se ne sjećate koliko su se opekli sa tom cijenom? Mislim da neće pucati tako visoko ovaj put. (Barem ne bi smjeli, govorim sebi :D)
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Vala nista ne treba na launchu uzimat, sa svakom generacijom je bilo nekih problema, a i onako nema igara odmah. Strpljen spasen :)
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nema vise egzoticnog, specijaliziranog hardvera i visokih cijena. Arhitektura Vite je pokazala u kojem smjeru ce Sony ici sa razvojem "Orbisa". Novi Xbox ce biti jako slican hardverom - najveca razlika ce biti u procesoru (IBM PPC, a ne AMD x86) i kolicini ram-a.
     
  15. neer

    neer Aktivista

    Bit će interesantno vidjeti šta će donijeti, ja sam i dalje fasciniran činjenicom da konzole guraju najnovije naslove sa solidnom grafikom na hardwareu iz 2005. (Xbox 360), odnosno 2006. godine (PS3).
     
  16. PackardBell

    PackardBell Aktivista

    Pa grafika je gotovo ista vec par godina i sve tapka u mjestu.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kad sam ja 2005. govorio da je Cell greska vi, Sony fanboy-i, ste se kleli u 1080p@60fps na dva HDMI-a istovremeno u 2006. i Cell sa 72 jezgre u PS4 :smt005

    Evo nas u 2012., niti je PS3 imao dva HDMI izlaza niti je izaslo vise od pet igara u nativnih 1080p, i sto je izaslo bilo je na 30fps, niti ce PS4 vidjeti Cell-a :D
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    U pogledu performansi Cell nije greska. Naprotiv - Uncharted 3 i God of War 3 su tehnicki najbolje igre u sadasnjoj generaciji. RSX i podijeljena memorija su boljke PS3, a ne CPU. Cell sa 64+ SPE-a je donedavno bio u razvoju i planiran za PS4, to je poznato.
    I naravno da brojka od samo 5 1080p naslova nije tacna, pa samo Super Stardust radi u 1080p/60 i to u 3D-u. Osim ako mozda ne racunas PSN naslove kao igre?

    Bilo je bombasticnih najava uvijek, ali MS je bio najjaci sa izjavom da ce prvi Xbox "gurati" Pixar grafiku. A to je bilo 5-6 godina prije PS3.
     
  19. PackardBell

    PackardBell Aktivista

    Pa nakon ps i ps2 gdje su vladali trzistem i sada gdje su dva igraca uzela ravnomjeran dio kolaca, ako ne i veci, onda se sony moze smatrat gubitnikom.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To je znaci ona demagogija koja smatra da je i PSP promasaj izmedju ostalog.

    Wii je vec mrtav, X360 ide vjerovatno u penziju kada stigne nasljednik, dok ce se PS3 prodavati jos dugo nakon sto PS4 izadje u prodaju. Prema tome pricati ko je prodao vise konzola nema smisla.