Nova vozacka dozvola

Discussion in 'Generalna diskusija' started by kolinsb, Jun 6, 2013.

  1. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Nazalost to nije tako... Vec 3ci put obnavljam vozacku i svaki put moram raditri pregled za 5 godina jer se mora provjeravati dioptrija. Alibegovic to ne mora nista raditi, samo ode u MUP kada mu stara istekne i uplati za novu... naravno ako ne bude nista govorio za lece ;)
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa gdje sam ja rekao da to nije tako? naravno da ces raditi svaki puta ljekarski. onog trenutka kad okulista ili ko vec bude smatrao da ti je dioptrija ok, ili se mozda poboljsala, ti ces dobiti vozacku kao i svi ostali. sta sad ti odes na lasersko skidanje dioptrije, i dalje, pored poboljsanja, imas vozacku na period od 5 god? to naravno nema logike :D znaci, dokle god doktor bude smatrao da ti ne vidis dobro, ili da eventualno postoji mogucnost da ti se vid pogrsa, ti ces dobijati vozacku na 5 god. e sad nisam siguran kako je on uopste mogao predati da mu se izda nova vozacka, a da nije radio novi ljekarski pregled, i uvjerenje predao skupa sa zahtjevom za izdavanje vozacke.
     
  3. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Iskreno da ti kažem, u slučaju da nemaš problema s vidom i imaš vozačku koja važi 10god, ne znam da li treba novi ljekarski pregled.
     
  4. techton

    techton Aktivista

    Meni pise za naocale na vozackoj, i prva iz 2002 mi je odredjena 10 godina, a kad sam je zamijenio sa cipsom produzena do 2015 bez ikakvih komplikacija. Ali zato me drotovi uvijek peglaju sto mi na vozackoj ne pise da mogu nosit lece.
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Zar mlađi narod kad produžuje vozačku radi ljekarski pregled? Čuo sam samo za starije osobe.
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    mladji narod koji ima problema s vidom. kod jarana isto tako ima oznaka naocala u vrhu vozacke, i njemu vozacka radi toga vazi 5 god. osobama starijim od 65 godina se izdaje vozacka s rokom vazenja od 3 god, i te osobe kad produzavaju vozacku, moraju obaviti ljekarski pregled.
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nigdje ne pise da imam probleme s vidom, ubacim lece i odem u MUP da produzim, hoce li me poslat na pregled?
     
  8. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Nece aBd :D
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ma nek posalju, ionako sam dobar s doktoricom, oftalmologom. :)
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije upitno hoces li ti proci na ljekarskom nego sto ce i dozvola biti na 5 godina pa se valja zajebavati sa tim svako malo. Petica proleti zacas a i cesto taj prelaz padne u vrijeme godisnjih odmora pa dodatna zajebancija i planiranje.
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    E to mi je sumnjivo :D sto bi inace netko stavljao oznaku na vozackoj koja signalizira da vlasnik vozacke ima problema s vidom? meni bi bilo logicno da je to signal administraciji u MUP-u, da ti traze ljekarski prilikom produzavanja vozacke, kako bi znali da li ce je staviti s rokom vazenja 10 godina, ili opet, po preporuci ljekara, s rokom vazenja 5 godina (i ponovo s oznakom naocala u cosku).
     
  12. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Covjek ima vozacku na kojoj stoji da nema problema sa vidom ;) stoga ne vidim ama bas nikakvog razloga zasto bi mu trazili novi ljekarski pregled, ako to nije uobicajena praksa, kada bude produzivao vozacku :D
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Samo da kazem da sam izvadio novu vozacku naocale+lece kombinacija, rok vazenja 10 godina, nije je pet kako sam mislio da ce bit.

    Jedino sto je ljekarsko dodatni trosak, ali bitno da vazi 10 godina, 5 godina kao sto Dino rece zacas prodje.
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    A i to ljekarsko uvjerenje je smijesno, bitno im je izgleda samo da uplatis a dobiju ga i alkosi, ljudi sa lakom mentalnom retardacijom i epilepsijom, hipertonicari itd... Da se zabrnies koga sve imamo za volanom.
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    I ja sam neki dan izvadio novu vozacku, 110KM sve im na kamaru. Ali vise nema ogranicenja :) 10 godina vazi. A ljekarski radio da bi skinuo ogranicenje jer sam operisao oci, skinuo dioptriju...
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Slabo je to ja položio 2002 b kategoriju a vozačka vrijedi do 2049. :D
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma djabe ti sve, ne bih ja tebi dao ni tacke da voziš :grin::grin::lol:
     
  18. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Moja norveska vazi do 2079, a svedska 10 godina.
    A rekao sam sam sebi, kad napunim 70, i u slucaju da ne budem sposoban za voznju, sam cu ih slomiti. Ne pada mi napamet biti opsta opasnost na putu. Slab vid, slabi refleksi, sjesti za volan kakve grdosije.
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa 10 godina je i meni rok vozačke sa uskraćenim vidom. Samo ja imam amatersku verziju i nemam pravo na veću kategoriju od B
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Raja posto i ja polazem ubrzo, a pod terapijom sam, da li cu morati vaditi ljekarsko, i da li ce lijekovi predstavljat problem.