Nvidia Ampere - GeForce RTX 3x00

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jan 3, 2020.

  1. Decerto

    Decerto Komšija

    Bit ce upravo kao sto si i rekao. Ovo prvo da vide koliko ovaca mogu da osisaju sa 1400$,pa nakon toga ce izbaciti ti i super karte od 800$ do 1200$.
     
    p4ja likes this.
  2. Neso

    Neso Komšija

    Ne bi bio iznenadjen da 3090ka bude i skuplja sa ovolikim vramom. Mora da AMD sprema dobre kartice, cim je Nvidia ovoliko napumpala top tier produkt.
     
  3. Neso

    Neso Komšija

  4. Decerto

    Decerto Komšija

    3090 sa boostom ide preko 400w for sure ;D
     
    Neso likes this.
  5. Esh

    Esh HWB

  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nadao sam se 16/20/24 GB konfiguraciji memorije za 3070, 3080 i 3090 respektivno, ovako nimalo ne izgleda impresivno i 'future-proof'.
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ma nisu normalni cuj 350 i 320W TDP, pa nije 2010 i GTX 480 koja je deklarisana 100W manje.

    Uzimam PS5 i nekoliko igara za cijenu ovih TA peci :D
     
    Zer0 likes this.
  8. Neso

    Neso Komšija

    Jedna 3070ka sa 16 Gb bi bila sweet spot.
     
  9. Esh

    Esh HWB

    @KingT 580 je bila bas potrosac, plus oni dual gpu modeli dok je to bilo popularno..
     
  10. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ma "grijalica" je i ova RTX2080ti, mogu misliti sta ce ovo novo tek biti, ali tako to valjda ide...
     
  11. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Kad bi trebao biti najbolji moment za uzimanje ovih starih kartica?
     
  12. Decerto

    Decerto Komšija

    rtx 2080ti windforce OC koja ima jedan od najboljih kulera,ima rating za 250-300 W. Grafa izgleda ovako :

    [​IMG]

    Kako ce oni ohladiti tih 400w na novoj seriji mi nije jasno. Mozda je moguce sa onim double fan dizajnom ali grafa ce raditi na 95c 99% vremena :D .

    @BiceBolje , kako izgleda ova nova serija grafickih je izgleda samo za entuzijaste koji imaju custom vodena hladjenja u koje mogu ubaciti ove grafe. Ne vjerujem da ce se rtx 2xxx seriji cijena ista promijenit.
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Fazon je sto stare kartice ne gube cijenu jer su nove skuplje od prosle serije. GTX 1080 je preko 600KM a izasla je 2016 godine.
    Jedina dobra stvar je sto bi nove kartice iz nizeg segmenta trebale dobiti vece performanse za iste novce.
     
    Decerto likes this.
  14. Decerto

    Decerto Komšija

    Ako cemo iskreno,gtx 1080 je vrh i dan danas. Ja licno imam 1070 pa guram vecinu igara na 1440p sa max postavkama.
     
  15. Neso

    Neso Komšija

    Ko je kupio 1080 Ti na launchu, taj je izvukao svaki moguci ulozeni cent.
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ja sam od kolege Sene sa foruma uzeo GTX 1080 u martu 2017 godine, najbolja investicija ikad sto se tice PC-a :D
     
  17. Decerto

    Decerto Komšija

    1080 i 1080ti imaju jos 2 godine u sebi minimalno,i to pofino da sluze :D
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ovu novu seriju samo moze izvuci pofino pojacana ray tracing komponenta chipa.
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Leak peformansi[​IMG]

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  20. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Zanimljivo, ali nije ti ovo Vedo pravi pokazatelj jer je RTX ON. Novi DLSS moze imati puno bolje performanse softverski.