nVidia GTX 10x0 [Pascal]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by KingT, May 7, 2016.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    I ja sam znao imati problema radi MSI AB. Ja bi ga za svaki slucaj deinstalirao.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, zaboravi sve te alate, instaliraj samo drivere. To mora radit out-of-the-box.
     
  3. somer

    somer Aktivista

  4. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Gotovo ista kao gtx 980 ali izgleda cjenovno da nije konkurentna rx 480 ($50ak dolara najmanje skuplja= ...
     
  5. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

  6. Vedo

    Vedo Moderator

    sramota da Pascal opet nema punu AC funkcionalnost, da nVidia to pogura svaki engine bi je podrzavao. Vulkan cini cuda u Doomu.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  7. somer

    somer Aktivista

    Vulkan je strasan, nema sta. Pogotovo je dobar boost kod AMDa, ali i nVidia profitira takodjer.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nvidia sad koci DX12. Dokazano je da novi 3DMark podrzava DX12 samo u mjeri koja Nvidiji odgovara. A najbitniju stvar kod DX12 ni Pascal ne podrzava, mozda tek iduca generacija bude.

    AMD bi trebao napraviti svoj DX12 benchmark, gdje su maksimalno potencirane nove stvari. Ako je vec 3DMark NvidiaMark, nema razloga zasto i AMD ne bi imao svoj. :D
     
  9. somer

    somer Aktivista

    E to je vec tuzno... i zalosno. :(

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ubise crvene :(
    Eno nereferentni modeli za 249$ na backorder u usa...
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Jarane tvoja OC verzija GTX 1070 je brza kao dvije GTX 970 u SLI, i5 procesor jednostavno ne moze to da nahrani dovoljno.

    Predji na i7 i to overklokan i nece biti problema.
     
  12. somer

    somer Aktivista

    Re: RE: Re: nVidia GTX 10x0 [Pascal]

    Tako će i bit na kraju..

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  13. somer

    somer Aktivista

    Našao sam šta je problem sa 10X0 kartama i njihovom slabom utilizacijom. Mala rezolucija. Tj. 1080p je preslaba za njih i Cpu ne može da stigne grafičku, te je rješenje resolution scale ili DSR sa 1080p na 2K/4K, gdje karta počne raditi u full loadu, te skoči fps sa 80 na 140, iako je veća reza.
    Sad sam to pročitao na nVidia forumima (između ostalog piše raja da se sprema fix za drajvere) te ću baš testirati kad dođem kući sa posla.
    A ima smisla. Čak sam igrao Bf4 na 150% res.scale kad sam tek kupio kartu (sve na Ultra 60fps locked) i kad sam reinstalirao drajvere pa i sistem ostalo na 100%, te mi je fps padao i do 45, a nisam kontao zašto. :) now I know.
    Treba mi 1440p monitor pod hitno. :D

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Rekoh ti ja da dignes rezoluciju. :)
     
  15. somer

    somer Aktivista

    Re: RE: Re: nVidia GTX 10x0 [Pascal]

    A levat, nisam ni probao. :)

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  16. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ne vidim zašto bi bootleneck bio i5 6500, sumnjam da ćeš osjetiti znatnu razliku ako pređeš na i7 i kad budeš igrao na 1440p + rezolucijama :S
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije toliko procesor koliko je 1080p premali napor za tu karticu. Ako proba neku mega zahtjevnu igru koja ce u 1080p sa max detaljima izbacivati 30-40fps, GPU ce bit 99% zakucan.
     
  18. igor.g

    igor.g Komšija

    GPU bi trebao raditi na 99% sa tim CPU nebitno koja rez, najvjerovatnije da je do drivera pa nisu jos ispeglali ih.
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    Mislim da ce i5 pokazati CPU svoje slabosti, negdje vise negdje manje u zavisnosti od igre, taj GPU je ozbiljna sila a najvise ce se osjetiti u min FPS kada CPU zastopa pa procepi u nekim intenzivnim situacijama u gameplay-u.

    GPU treba da je na 99% nazavisno od rezolucije u kombinaciji sa iskljucenim Vsyncom, i da je 800x600 GPU treba da dere pa makar izabcivao i 1000FPS.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    ko kaze da gpu mora biti na 99% i na 800x600? Jaci gpu je za jace detalje i vece reze, cpu je ok sve dok moze izgurati zeljeni broj fpsa. Po tom tvom moras imati neograniceno jak cpu i onda samo mijenjas gpue.