nVidia GTX 10x0 [Pascal]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by KingT, May 7, 2016.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    Izasle specifikacije za GTX 1080. http://www.geforce.com/hardware/10series/geforce-gtx-1080

    GTX 1080 - 599$

    GTX 1070 - 379$


     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Titan X performanse + bolja DX12 podrška za $380 je dobar deal.
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    ...ali je taj segment opet poskupio. Sve u svemu, solidna ponuda, da vidimo šta AMD ima u rukavima sem konzola :)
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako Polaris 10 ponudi 1070 performanse za recimo $299 napravili su dobar posao. Ništa manje ili skuplje od toga im neće ići u prilog.
     
  5. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Koliko ce to kod nas kostati? :D

    I sta mislite koliko ce opasti cijene 980, 980ti, 970?
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kod nas trenutno možeš jeftinije naći r7 370 novu nego r9 270 polovnu, tako da ne očekujem nešto posebno.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Biće na pik-u normalne cijene kao i obično. Ne znam ko uzima takve stvari u plusu, imtecu i sličnim miki maus radnjama.
     
  8. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Ne dajem pare onima iz Bijeljine i Banja Luke, da ima neko nas da prodaje rado bih.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To sve ide preko Mađarske, a ti budi fino patriota pa kupi kod nas za duplo više para. Kod nas nema jer lopovske firme naplaćuju sulude cijene za pc hardver.
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja sam govorio da ne očekujem da nešto posebno pojeftine stare serije grafa. Za ove nove i ja očekujem ok cijene, a stare će i dalje držat zacjenjenim jedino ako naletiš na nekom razumnog.
     
  11. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Nisu lopovske firme nego ljudi moraju platiti carinu, PDV, radnike itd... Na piku je crno trziste gdje niko nista ne placa i zato je razlika u cijenama
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Au sto su nase radnje legalne :lol: Sto je najgore, lakse sam uvazio garanciju od lika sa pika, nego u jednoj od vecih radnji u BiH :D
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kolega Pelikan je sve objasnio. :)
    Mislim da GTX970 u Plusu košta milju maraka. :lol:
    Kome je draže dati 1.000 umjesto 500-600 maraka za istu stvar onda taj stvarno ima para na bacanje.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: RE: Re: nVidia GTX 10x0 [Pascal]

    Ovo za ozbilje? Imal gdje kakav bench?

    Nek bude 700 KM kod nas na Piku i uzet je bez razmisljanja.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Bilo sinoć na konferenciji, čak i da ima iste performanse isplatiće se. Mada treba sačekati i Polaris 10 ako ništa jer može oboriti cijenu 1070-tke. Uglavnom početkom juna ćemo znati pravo stanje u svakodnevnim uslovima.
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Samo mi je čudno što nvidia nije išla na HBM memoriju, ili to možda čuvaju za titana?
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja bas kontam uzet grafu neku samo haj sad izdrzi i cekaj ove da izadju. Je li i AMD izbacuje novu seriju isto u Junu? GTX 1070 380 USD koliko ce tu u eurima biti u EU?
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    HBM2 još nije u masovnoj proizvodnji, tek krajem godine počinje. Sljedeći Titan, 1080Ti i AMD Vega će vjerovatno imati novu memoriju.
    U junu će i AMD predstaviti svoje kartice, ali će najjača navodno biti u rangu GTX 1070.
     
  19. Zer0

    Zer0 Aktivista

    380 USD = 380 EUR, okvirno 800KM kod nas?
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Ne mora znaciti, kod PeroP i sl pik prodavaca su cijene tu negdje kao u Ger.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk