nVidia GTX 10x0 [Pascal]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by KingT, May 7, 2016.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    30% od iznosa. Pazi na 1500 km limit preko bih ti preporučio da ideš preko ups, nije im sad tako skup shipping.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    17% + 10% + 10ak KM carinski pregled.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Uredno ti odbiju svoj PDV, eto i to da znaš.
     
  4. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    a kakav je to limit od 1500KM?
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Koliko fizičko lice može uvest, preko toga ti treba špediter.
     
  6. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    znaci trebao bi mi spediter za 1080 karticu :lol:
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Tako nekako hehe, meni su doduše izasli u susret kad sam kupio dvije r290x, deklarili mi na 1400, a vrijednost bila 1600.
     
  8. Decerto

    Decerto Komšija

  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja kontao ima cijena :D Ako bude overpriced kao x70 i x80 džaba im je. Već jedno dva mjeseca sam odgađao da kupim gtx 950/960 zbog ovih karti valjda neće biti uzalud. Čak nisam uspio ubosti ni neke dealove za polovne. Sad vala mogu čekati i do septembra/oktobra taman dok se cijene normalizaciju.
     
  10. black

    black Komšija

    Re: RE: Re: nVidia GTX 10x0 [Pascal]

    Nacekat ces se jos , eno raja prodaje GTX570 za 250 KM :D
    Ja prodao svoju ima 3 godine skoro za tu cijenu

    Poslano sa mog X80 Plus(H5C5) koristeći Tapatalk
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Drže na oglasima ali ne prodaju. Iste grafe stoje mjesecima zbog napucanih cijena. 270x polovna 300 a mi smo je novu kupovali za te pare itd. Ja sam prije godinu dana, malo manje, uzeo gtx 960 za 250, ali sam je morao prodati kasnije jer su mi trebale pare hitno. Tako da uvijek bude dealova kome se ne žuri. A i radije gtx 950 za 280 KM nova nego ta antika za 250.
     
  12. black

    black Komšija

    Ima par GTX 960 za 300 KM , mozda bi se mogla spustiti bar na 250 ali to je 2 GB verzija.
    Ja sam prodao GTX 760 i sad cekam Polaris.
    GTX 1060 ne mogu do jeseni cekati.

    Poslano sa mog X80 Plus(H5C5) koristeći Tapatalk
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne bi mogle ni za 270, takvi su ljudi. Sad mi je svejedno do jeseni, ionako mi preko ljeta ne treba pa taman da vidim kako se ovo i Polaris ispasti na kraju.
     
  14. Decerto

    Decerto Komšija

    face it,na piku cijene nikad ne padaju...gtx 980 (ne ti) skuplja nego gtx 1070.Pa 500 serija od nvidie nema podrsku ni za vulkan nit za dx12 pa ih ljudi opet prodaju po 250-300 KM.

    Evo case in point : http://www.olx.ba/artikal/22164085/zotac-gtx-480-1536mb-ddr5-384bit/ . GTX 480,grije ko rerna,vuce struju ko rerna,ima performanse ko rerna,200 KM.Pa gdje to ima :lol: :lol:
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne znam šta ti nije jasno za tu GTX 480, eto objasnio ti je čovjek u opisu zašto je ta cijena "Sposobna da goni sve novije igre na max postavkama bez problema!" :lol:

    Šalu na stranu, ne očekujem na piku pad cijena novih grafičkih, ali cijene polovnih su ipak neprimjerene.
     
  16. Decerto

    Decerto Komšija

  17. zoi

    zoi Veteran foruma

  18. Decerto

    Decerto Komšija

    249$ kod njih,kod nas 650-700km.
     
  19. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Na osnovu ovih gore podataka BROJ JEZGRI x BOOST TAKT od GTX 980 u odnosu na BROJ JEZGRI x BOOST TAKT od GTX 1060, ispada da je gtx 980 brža 15-16%.
    Nije mi jasno žašto govore "GTX 1060 hits this month with 980 performance" kada jednostavno nije tako. Jednostavno nije 980 performance, 16% sporija od 980-ke, 11% brža od 970-ke.
     
  20. black

    black Komšija

    Ne laze nVidia , za GTX 1070 su obecali bili Titan X performanse i cak su premasili Titan X za 5%.
    Eto pogledaj Fermi i Kepler. Fermi je imao daleko manji broj jezgri od Keplera ali nije svaka jezgra jednaka.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk