nVidia GTX 10x0 [Pascal]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by KingT, May 7, 2016.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    1070
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Bas smo se slozili po redu. 1050ti pa 1060 pa 1070 :D
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    bivsi amdovci :D
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma necu ja to ni skidati...evo skidam CoD wwii ...a instalirao skoro i sniper elite 3 pa cu to malo igrati :D
    ja i igre vise nismo na ti...samo se ponekad druzimo :D
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam sa svojom super zadovoljan, mada i ova ti je možda bolja kupovina jer je dosta jeftinija. Još samo da 16 gigca rama, osam mi je tjesno. Dino koji je proc u tebe?
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    3570k o to nije ni klokan. Radi na 3.8 onaj redovni turbo. I meni je 8 bilo malo rama pa sam ptebacio jos 2x2 iz drugog kompa pa sam na 12. Cini se da ne treba vise.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  7. Neso

    Neso Komšija

  8. lolak

    lolak Aktivista

    Ovo je poslije Volte..
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ampere će vjerovatno biti 'consumer' verzija Volte.
     
  10. Neso

    Neso Komšija

    Prica se i da su prebacili na Ampere jer ce koristit GDDR memoriju a da ce kao Volta izac kasnije sa HBM memorijom tj. kao da ce Ampere bit refresh Pascala.
     
  11. Neso

    Neso Komšija

  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Znači ~500 TFlops-a? Biće za 50 godina, taman da se imam čime baviti u penziji.
     
  13. Neso

    Neso Komšija

    Pa eto, ako uzmemo da Titan Xp ima oko 12 TFLOP-a, onda je matematika jednostavna. Al' ja mislim da to nece biti ni priblizna metodologija rendanja grafike kao danas. Vjerovatno ce u to doba binarni kod i tranzistori biti istorija. Mozda do tada quantum computing zazivi u veliko il' mozda neki neuron organic computing bude u upotrebi, pa se bude pristupalo tadasnjem VR-u, ako se uopste tako bude zvao, na nekom podsvjesnom levelu :)

    https://www.nytimes.com/2017/11/13/technology/quantum-computing-research.html
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Prije jedno dobrih 20 godina ista je priča bila, photo realistic za 5 godina :D
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja znam da od malih nogu slušam o real-time RayTracing-u u igrama pa ništa od toga ne bi na kraju.
     
    Esh likes this.
  16. Neso

    Neso Komšija

    RayTracing se koristi u filmovima, kako ja znam, al' je problem izvest istu metodu u igrama jer RayTracing mora da bude live u tom slucaju. Znaci da se vjerovatno bore kako da izvedu real time RT. Bas mi je jedan kolega to spominjao prije nekih godinu dana kad smo dosli na temu o photo realistic igrama. Lik koji je aplicirao da radi u Pixaru, kaze da su danasnji CPUovi prespori za RayTracing metodu za igre, a da GPUovi nisu pravljeni za istu, jer je kao u filmu lako izvest RT jer imas poslozene scene i pucaj, a u igrama bi moralo sve da pici live. Znaci da je metoda izvodjenja istog za igre ne moguca sa danasnjim hardwareom kojim raspolazemo, a mora da je i skupo jer makar po meni metoda zvuci pravo komplokovano :)
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  18. Neso

    Neso Komšija

    Ma mora da se ne isplati ni jednom developeru za*ebavat sa ovim radi troskova. Vjerovatno zato i ne forsiraju sa tom tehnologijom. Pogotovo danas sa ovim AAA naslovima koji kostaju bogatsvo da se naprave.
     
    Last edited: Nov 16, 2017
  19. Neso

    Neso Komšija

  20. Neso

    Neso Komšija