Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Jesi siguran da je do tv-a posto na ostalim rezolucijama radi normalno ?
    Moze li biti da je do hdmi kabla? Nije ista kolicina tih tackica kad stavim u hdmi1,2,3 na tvu.
    Na hdmi2 cini mi se ih ima najmanje ali opet su vidljive.
    Znaci to se samo javlja kad stavim rezoluciju na 1080p na 50 ili 60hz, a 24hz radi normalno.
    Ipak da nosim tv na servis ?
     
  2. Juka

    Juka Komšija

    ja bi Nanija poslusao, pa i da grijesi, otisao bi preventive radi :wink:
     
  3. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    hehe to sam i mislio nego nije moj tv, al svakako cu mu reci da odnese na servis.
     
  4. saint

    saint Aktivista

    Molim preporuku za tv do nekih 1200 KM max.Gledao bi kablovsku(analogna),ponekad dvd,u buducnosti Blue ray,razdaljina od tv-a je oko 2,5-3 metra i totalni sam kloc oko lcd,plazme ali znam da zelim izbjeci nabijenu sliku,srezan subtitle i brdo kockica po ekranu.Procitao sam sve sto ste pisali o odabiru LCD-a i Plazme ali sam se totalno pogubio.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    po jedno stoti put na zadnjih 5 strana ovog topica - Panasonic 42x10y
     
  6. saint

    saint Aktivista

    Ne bih postavljao pitanje a da nisam procitao sve postove Panasonic 42x10y je super tv i pravo mi se svidja ali je prevelik ipak je to 107 cm a neko je spominjao odnos velicine sobe i tv-a.ipak bi sjedio na 2.5 metra od ekrana pa mi to izgleda kao da sam u kinu ali u prvom redu.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    napisao si 2,5 -3 m ,a ta dijagonala je super sa 3 m. ako ti je preveliko, ganjaj 37" varijantu.
     
  8. saint

    saint Aktivista

    Hvala na odgovoru,trazit cu 37" a sto se tice "napisao si 2,5 -3 m ,a ta dijagonala je super sa 3 m" mislim da si kontradiktoran pa me malo zbunilo jer si na 77 stranici napisao " ispast ce ti oci, meni redovno krvave bile dok je 37" bila 2,5 metra od mene."
     
  9. Nani

    Nani Komšija

    Nema u BiH DVB-T signala uopste.
     
  10. osko

    osko Novi član

    Ima Nani majstore.

    Hvatam HRT1, HRT2, Novu TV i RTL. Signal maximalan, tj. 10. Nikad i ne prekida sliku, uvijek je ok, čak i kad je padao ovaj snježina :D Nego, sinoć probah da uhvatim HRT PROMO (rekoh kad imaju ovi možda ima i on) al nemam uopšte opcije HD prtreživanje. Da probam sa nekom drugom zemljom, možda? Šta misliš?

    Pozzzzzzz
     
  11. Nani

    Nani Komšija

    Nema osko majstore, to je DVB-T signal republike Hrvatske. To sto ga ti hvatas je cudo jer si ocigledno na nekoj dobroj lokaciji gdje imas odlicnu opticku vidljivost.

    Probaj sa Finskom ili Slovenijom za HD promo.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    inace mi plazma umori oci (i zaboli glava) mnogo vise neg npr. Sony-ev LCD u dnevnom. Ali, izgleda da sam ja tu izuzetak, nisam vidio da se iko vise zali :)
     
  13. osko

    osko Novi član

    Nani izvini ako sam naporan, nego, kako da pokrenem instalaciju sa novom zemljom? Pokuš'o sam par puta al' neide. Nemam vremena, a i ne znam, da eksperimentišem jer dođem kasno sa posla, žena čeka...

    Unaprijed hvala.
     
  14. h2o

    h2o Aktivista

    http://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=13484
     
  15. Looney

    Looney Komšija

  16. Nani

    Nani Komšija

    Ma necu to ni komentarisati. rs je ocigledno neki alijas za BiH, pa mi u HD televiziji smo previdjeli zvanicnu informaciju oko pustanja DVB signala, jer nas obavjestava rak oko istog.
     
  17. h2o

    h2o Aktivista

    To je vec ulazak u politicku raspravu, sto mi nije cilj. Uglavnom signal postoji i ne treba govoriti da ga nema u BiH, pa bio on legalan ili ne.
     
  18. Nani

    Nani Komšija

    Pa ako cemo tom logikom u Livnu, Posusju i cijeloj Zapadnoj i SZ Bosni itd imaju cijelo vrijeme DVB-T signal od Hrvatske.
    BiH kao drzava nema DVB signal jer ga ja kao pojedinac ne mogu primiti u centru glavnog grada, prosto receno.

    Drzavni sistem nije presao na digitalno emitiranje pa stim BiH nema DVB signal.
     
  19. acer5101

    acer5101 Novi član

    Nani,
    mozes li mi dati neki link ili ako postoji vec na forumu kako ide DVB kroz eter i sta utice na njega, pošto vidim da ce se signal slati sa malog broja odasiljaca. Ili se varam?
     
  20. Nani

    Nani Komšija