Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. EMTEC

    EMTEC Novi član

    Pozdrav svima. Odavno pratim temu, ali tek sada mi je na red dosla kupovina plazme

    Dileme je kratka: za iste pare (1200+ KM) mogu dobiti i 42G10 ili 42X10.
    Za sada samo gledam kablovsku (HS), dvd, PC . Tek selim u novi stan, pa je u planu nabavka mozda nekog Dreamboxa i CS i receivera.
    Nesto sam citao da je bolji prikaz SD na x10. Da li je to zaista toliko znacajno, ili da bez ramisljanja kupujem G10?
     
  2. h2o

    h2o Aktivista


    To opet sve je politika i nista drugo. A ovo za Hrvatski signal ako cemo tako gledati da to je tacno, ali ja sam vise mislio na repetitor koji se nalazi u BiH i program koji se emituje da je BiH proizvodnje.
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    Pa stvar je sto nije BiH proizvodnje vec mafijaski pokusaj negiranja drzavnih institucija na telekomunikacijskom nivou.

    @EMTEC

    Kratko i jasno nije. G10 je zaokruzeniji i future proof proizvod. Nazalost, sve zalike G10 modela su rasprodane tako ako mozes doci do jednog primjerka i ugrabiti 5-godisnju garanciju do 9 januara nemoj se premisljati.
     
  4. DSA

    DSA Aktivista

    Može li mi neko potvrditi ili demantovati informaciju: Naime, na vtc.ba sam našao da x10 serija nema model od 46 incha.. 42 pa podmah 50...je li to tačno da ne postoji taj model uopšte? G10 i s10 imaju
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    46" dijagonala je namjenjena samo za Full HD modele.
     
  6. DSA

    DSA Aktivista

  7. EMTEC

    EMTEC Novi član

    Hvala Nani. Vec sam bio rezervisao taj G10, na kraju se ispostavilo da je to L37G10. Znao sam da je neki za*eb, za te pare 2 good 2 be... Pa rekoh to nije cak ni plazma :) .
    Idem ipak na za 42X10Y
     
  8. Juka

    Juka Komšija

    u svakom slucaju neces se pokajat, cak sto vise iznenadit ces se extra prikazom slike na x10-ci :wink:
     
  9. EMTEC

    EMTEC Novi član

    Hvala juka
    Ma za te pare je x10 bestbuy. I od pocetka mi je bio prvi izbor. Ali me jucer iznenadi supruga kada rece da je g10 1300KM (kod njih u firmi preko sindikata i na rate :)
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    baš ćete se okoristit hrvackim dvb-t signalom... na moju žalost 90ih je ispred moje kuće izgrađena 8katnica koja mi blokira direktan "pogled" na sljeme iliti naš glavni odašiljač, od tada sam bio osuđen na snijeg na slici i kompromise u obliku jedan-kanal-valja-drugi-ne.

    ajde došao dvb-t pa hvatam neki "odbijanac" signala i sad je slika normala (antena gleda umjesto sjevera/sljemena tamo negdje prema pizdi materini)... međutim dobar analogni ne može ništa zamijeniti, kamoli stupanj kompresije koji su kod nas zamislili.
     
  11. Chata

    Chata Novi član

    Koliko sam uspio primjetiti gotovo svi savjetuju panasonicove plazme. S obzirom da sam namjeravao traziti 46'' ekran (na nekih 4m gledanja), a LCD je stvarno preskup, najisplativija opcija ce mi biti upravo plazma. Namjeravam je koristiti za kablovsku, dvd, nekad u buducnosti card sharing i eventualno ubaciti neki home-made HTPC koji bih koristio za gledanje ovih filmova. Koliko se krecu cijene tih 46'' plazmi u Sarajevu (onaj G10/G15 mi zapeo za oko), kakav je fazon s tom pretjeranom potrosnjom struje i kako ide taj proces "razradjivanja" ekrana - to mi je najveca nedoumica.
     
  12. Nani

    Nani Komšija

    Od 2500 za 46G10 do 3000km za 46G15.

    Sve ostalo receno n puta.
     
  13. Chata

    Chata Novi član

    Hvala :)
     
  14. osko

    osko Novi član

    Smijeli se, nakon 300-tinjak sati razrađivanja plazme, bez nekih posljedica gledati filmovi sa crnim barovima dole i gore? Plazma je sad na preporučenim postavkama.
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Naravno!
     
  16. osko

    osko Novi član

    HVALA KINGU! :D
     
  17. Juka

    Juka Komšija

    Sacek ja sam nekih 200h razradjivao!!!!
     
  18. prof

    prof Novi član

    Nani, možeš li mi molim te reći u vezi bhtelecom-ove moje TV koja je startala komercijalno.
    Valjal to išta i da li se isplati, naravno zbog tog digitalnog SD signala.
     
  19. Nani

    Nani Komšija

    Prodaja je toliko losa da postoje indicije da ce se krenuti u drugom smjeru oglasavanja. Koliko mi je poznato oko 20 prodanih prikljucaka u proslom mjesecu. Nista znacajno ne nude s obzirom koliko kostaju.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, tako su i zvucali kad sam im rekao da ne zelim testirati mojutv.