Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. JVC

    JVC Overclocker

    Definitivno preskupo, a nemaju bas nesto bolje od kablovskih operatera.
     
  2. prof

    prof Novi član

    hm... onda definitivno cekamo "drugi smjer".
    Abd, kada to bude cemu u kvaliteti i cijeni budeš nam preporučio, da još malo iskoristim ovaj extra-cool TV koji si mi preporučio :D.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Trebalo bi diskusiju oko IPTV usluge prebaciti u drugu temu jer ce s povecanjem broja korisnika sigurno biti milion dodatnih pitanja.
     
  4. Juka

    Juka Komšija

    Jeli moguce da mi je u toku razradjivanja x10ke ostao burn in od titlova????
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Moguce je. Uzmi odmah DVD sa onim promjenama boja ili preko TV-a pusti one testove (pixel shifting, bijela, nijanse..).
     
  6. Juka

    Juka Komšija

    DVD nemam, a taj test se nalazi u kojem meniju???

    Imal koji loop da se skine sa neta a da je freeware pa da pustim da se vrti???
     
  7. h2o

    h2o Aktivista

  8. Juka

    Juka Komšija

  9. Esh

    Esh HWB

  10. h2o

    h2o Aktivista

  11. Juka

    Juka Komšija

    kolike su sanse da ispravim??? Kakav sam ja kloc, inace ne koristim titlove, ali dok sam razradjivao nabacam na play listu filmova , dok nisam kuci da vrti a starom ostavim titlove da covjek gleda...jbg nisam znao da mogu izazvat burn in, konto pokrecu se i nisu non stop stativni a od 16 filmova da su 5 imali titlove u vrh glave!!!
    Pustio sam ovo enisovo, valjda ce biti nekog hajra :roll:
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma samo ti treba da odradi par sati onog scroll testa, sigurno postoji nesto takvo na tvojoj plazmi.
     
  13. Juka

    Juka Komšija

    nebih ti znao reci dok Nani sta ne kaze, pokusao sam naci ali ne znam dali ima!!! Ali evo ovo od Enisa se cini da moze sta odradit :roll:
     
  14. ---

    --- Aktivista

    ma ne mora biti burn-in, prije ce biti da je retention. mislim da se za pravi burn-in ipak treba malo vise potruditi. :D
    salu na stranu, zadevera me sad malo, posto sam i ja bacio oko na taj tv. iako je retention prolazan, opet ti nekako nije svejedno kad se pojavi, pogotovo kad pazis kako ga koristis.

    a je li puno primjetno, vidi li se pri normalnom gledanju tv-a?
     
  15. Juka

    Juka Komšija

    Vidi kad znas gdje je (kad su tamne scene, odns kad je taj dio crn), ja sam se fakat trudio da se ne desi, mimo tog sto nisam znao da titlovi mogu izazvat, ali me cudi da nakon par titlovanih filmova se moze desit, uglavnom javim ishod pokusaja popravke, evo vec drugi krug ovog 44 minutnog Enisovog loopa, nisam jos pogledao dali ima... pusticu ga da odvrti jos par puta...
    Nema sta da se deveras, tv je cudo, samo eto malo pripazis na pocetku...

    Nakon 4 loopa nije se nista promjenilo, mozda da je intenzitet burn in-a oslabio, ali se jos uvjek primjeti, dali ce se nakon jos loop-ova izbrisati???
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, trebao bi, pogotovo ako je vec manje primjetan.
     
  17. Juka

    Juka Komšija

    evo stavljen da vrti dok ne dodjem veceras kuci pa pogledam, mozda se sta promjeni, u medju vremenu mi se pc ugasio i ostao ekran/tv crn nekih 2-3h ocel to sta za*ebavat???
     
  18. veskopg

    veskopg Novi član

    pozdrav svima,
    treuntno razmisljam da kupim plazmu...sledeci modeli:
    samsung ps42 b430
    PANASONIC TX-P42C10Y
    LG 42 PQ2000

    Vas sajvet sta bi mi preporucili? na gore navedene modele sam se odlucio jer su na akciji(500-560e).
    Ako ima jos neki model slicne cijene a boljih karakteristika, recite...pa da sacekam jos malo...
     
  19. h2o

    h2o Aktivista

    LG odmah mozes obrisati sa spiska. A koliko znam C modeli od Panasonica su stari paneli i ako se ide na Panasonic onda minimum G, sto znaci od ovih ponudjenih bi bio Samsung. Ali opet sacekaj Nanija, sigurno ces dobit odgovor u toku dana.
     
  20. veskopg

    veskopg Novi član

    vidio sam da su stariji modeli...zato su na akciji i jeftini.
    mada ja imam stariju HD ready plazmu, Samsung, skoro 2g, i prezadovoljan sam...samo ona ima i VGA konektor(koji nema ni jedna nova plazma), tako da spojim notebook i tako gledam filmove....
    ovaj panasonic je sledeci model:
    PANASONIC PDP TV TX-P42C10Y = HD, dvbt-mpeg4TX-P42C10Y, Dijagonala 42" / 106 cm, Maksimalna rezolucija 1024x768 (XGA), Kontrast 2.000.000:1, Boja crna, G12 HD; mpeg4; HDMI 2x, 100Hz, PAT, PC/SD input (JPEG)

    ima i full HD, model na akciji oko 700e, ali meni je glupo da kupim 42inch full HD, kad najvise sto cu pustati na njega je 720p(filmove sa racunara), o TV signalu da ne pricamo, samo je gora slika sto je veca rezolucija...da uzimam 50inch uzeo bi full HD..
    PANASONIC PDP TV TX-P42U10E FULL HD DVB-T/DVB-C
    Dijagonala 42"/106cm, integrated tuner*/MPEG-4, Infinite Black over with 2.000.000:1 contrast; V-Real pro4, 5120 gradation, 400 Hz with Intelligent Frame Creation Pro, VIERA Image Viewer (AVCHD/JPEG), V-Audio, Eco Mode, HDMI x 2, Viera Link