Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. fountain

    fountain Novi član

    trilema lcd-a, budzet zakucan na 700-800 km, dakle izbor suzen na

    samy 32b350-450
    sony 32bx300
    pany 32x10

    izvor zasad kablovska, eventualno iptv.
     
  2. Nani

    Nani Komšija

    Panasonic krizaj jer je S serija u 2009 godina bila ocajna. X je ispod S serije. Izmedju bx300 i B350 idi na Sony-a, iako ti je moj savjet da skupis jos 2 joje i uzmes 32ex400 ili Samsung 42C450 plasmu (ako ti dijagonala nije prevelika).
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Od tih Sony. Od Samsunga nista ne valja sto je ispod B500 serije (plasma je druga prica).
     
  4. fountain

    fountain Novi član

    ma znam za plazmu, ovdje je situacija da tv ide u manju sobu u regal i jedino po dimenzijama pase 32 lcd.

    Nani taj sony mi je puno para za ovu opciju.

    Citao sam o samy 32b530 al ispade da i nema neku sliku za pohvaliti na sd signalu. (tamo ono gdje se uporedjeju sa x10 ispada da je bolji x)
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    Pa ja sam recenzirao taj model i prolazi sve SD kadense i izricito je napomenuto da mu je prikaz SD signala za LCD veoma dobar. X10 je plasma te je ultimativni SD performer.
     
  6. fountain

    fountain Novi član

    e a ja konto da si mislio na lcd,

    nema veze onda b530 nije los izbor.
     
  7. Nani

    Nani Komšija

    Recenzija [plazma]: Panasonic TX-P42S20E [107 cm]

    [​IMG]

    http://hdtelevizija.com/2010/04/21/rece ... 0e-107-cm/
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Gledam nesta veceras ovaj papir sto sam dobio u servisu Kimteca kad su mi vratili TV sa popravke, pise da je garancija 90 dana na rezervne dijelove. Znaci da je ta neka ploca crkla npr. 3 dana nakon sto sam kupio TV granaciju na nju bi imao svega 3 mjeseca.. Ovo je kod svih servisera / distributera praksa, ili?
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Vjerovatno se misli na zamjenjene dijelove u TV-u, a ne na komplet u TV-u.
     
  10. Juka

    Juka Komšija

    I naravno da ti moraju produzit garanciju kompletnog TV-a za tih 46 dana sto si cekao...
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    sto znaci da ako ta ploca crkne nakon 90 dana ja snosim troskove popravka, iako je TV i dalje pod garancijom :roll:

    @Juka - to za produzivanje garancije je kao opcionalno, kad sam pricao sa shefom Kimtec servisa, i htjeo pare nazad, rece mi da u tih 45 dana NE ULAZE dani transporta, vec samo dani popravke. ja mu kazem, meni svejedno jel mi TV u Vitezu ili Kini, TV nije kod mene. I on kao u "znak pomirenja" kaze da mi eventualno mogu produziti garanciju za tih mjesec i po koliko je TV i bio kod njih.
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    Pa po zakonu bi i morali uvijek da produze garanciju za taj period koliko je tv bio kod njih.
    A za ovo drugo neznam, ali mislim da bi morala garancija da se odnosi na cijeli TV jer je ta ploca i bila u njemu kada su davali garanciju na pocetku.
    Nego ti to udaj dok radi i kupi sta manje lohotno.
     
  13. JaLa

    JaLa Komšija

    Moze li ko preporuciti gdje u Sarajevu kupiti zidni nosac za plazmu 42", naravno da nije preskup. Nosac ne mora biti nista specijalno, jer znam da su oni koji mogu ugao "nagiba" mjenjati dosta skuplji.

    Hvala!
     
  14. Nani

    Nani Komšija

    Mobilmedia, uzeo par nosaca za 50" i manje telke da mogu porediti, sve po 30kmica i sve drzi!
     
  15. JVC

    JVC Overclocker

    To je jeftino, svuda ih valjaju po 80-100KM.
     
  16. JaLa

    JaLa Komšija

    i meni se cini extra jeftino, ali ako drzi onda cu to i uzeti :)
     
  17. JVC

    JVC Overclocker

    Pa kad Nani kaci 50" plazmu drzat ce onda i tebe ako treba. :smt003
     
  18. Juka

    Juka Komšija

    Moze li mi ko postat sliku diblova za zid od blokova (valjda idu neki specijalni zbog krhkosti blokova i supljina onih) da nakacim 42x10, do sad koji sam god donjeo stari neda,veli nije to to a najmanje sam 5 razlicitih donjeo...
     
  19. JVC

    JVC Overclocker

    Idi u SCH dole kod Zice, ili negdje drugi i trazi iskljucivo Ficsher (nisam siguran kako se pise ali se zovu Fiser) diblove nema boljih za sve vrste zidova, cigla, siporex beton i sl.
     
  20. DSA

    DSA Aktivista

    Da li neko zna gdje se u Sarajevo može najpovoljnije naći Panasonic TX-P42G20E i po kojoj cijeni?