Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Teoretski da, mada sam ja govorio o necemu drugom.
     
  2. myers

    myers Guest

    Ovako raja kontam da uzmem sebi LCD ili plazmu prije svjetskog. 32 ´ po mogucnosti, jer mi je trosjed udaljen svega 2 metra od tv-a. Budzet mi je ogranicen na 1000 km, a namjena TV je gledanju analognih, digitalnih kanala i igranju xboxa 360 najvise :D
    Nasao sam jedan model u megatrendu.
    32PFL3605 phillips - 689 KM
    "32“ LCD TV with Digital Crystal Clear / Full HD
    32"" (82 cm), Full HD LCD 1366 x 768p, TXT, 2x Scart, TXT Hyper 1000p, 2x HDMI, Digital Crystal Clear, 28.9 billion colors, Dinamički kontrast 30000:1; "
    Pa me zanima sta prvenstveno misljenje "Nania", jer vidim da se momak pravo razumije. Ostali ne ljutite se :p
    Isto tako bode me informacija koju sam procitao, da su plazme kvarljive, trose struju.
    Unaprijed se zahvaljujem!
    Zivjeli!!!
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    Ne postoje 32" plasme, minimum 37" ;)

    Moj ti je savjet Sony 32ex402(Mobimedia) ili Panasonic 32S20 http://www.vtc.ba

    S20 posjeduje interpolaciju od 800 linija pokretne rezolucije i najmanji input lag koji smo izmjerili uz D25 model.

    Usput evo nesto iz dnevnih HR novina a tice se recenzije G20 modela :) ROFL! :lol:

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us
     
  4. myers

    myers Guest

    Dali slucajno znas, koliko se krecu ovi LCD-ovi ??? :)
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    32S20 oko 1200km. Ex402 ne znam tacno, preko milje uglavnom.
     
  6. bagi

    bagi Novi član

    Usput evo nesto iz dnevnih HR novina a tice se recenzije G20 modela :) ROFL! :lol:

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us[/quote]


    Ovo je bolesno, koji je ovo pacijent pisao :)
     
  7. JaLa

    JaLa Komšija

    Pozdrav,

    treba mi sto prije preporuka kako cu pustiti video preko SD kartice na Panasonic 42x20e ?
    Pise da cita samo AVCHD formate... Kako cu npr. konvertovati iz mpeg ili avi u taj AVCHD ili neki drugi format koji podrzava ova TV, ali ne znam koji :)

    Hvala na odg.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

  9. DzigiBau

    DzigiBau Novi član

    Nani,

    Jedno krace pitanje, ne mogu da skontam.
    Imam Panasonica G20, odlican, nemam zamjerke. Ono sto nisam skontao je kako da mi automatski prepoznaje SCART ulaze. Imam dva digitalna receivera, spojena sa full scart kablom, na jedina dva scart ulaza. Slika je solidna, odnosno onoliko koliko receiveri mogu izgurat.

    Namjestio sam Hotel mod, da mi se pali na AV1, tu je receiver kojeg cesce koristim.

    Moje je pitanje, kad upalim televizor daljinskim on dodje na AV1 poziciju, onda recimo hocu da upalim receiver koji je na AV2, a da mi televizor automatski vidi signal i predje na scart koji to emituje. To mi radi sa HDMI kablovima, ali ovo nece.

    Imas kakav savjet.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zato sto ti kabl ili receiver nema spojen +5V pin. Probaj sa "full" scart kablom (da je svaki pin spojen zicom), pa ako to ne pomogne, onda receiver nema tu mogucnost.
     
  11. fountain

    fountain Novi član

    poz drustvo,

    na nekim forumima sam procitao da je 42C450 skoro negledljiv preko dana zbog refleksije. Cekam nanijevu recenziju. Jel ima iko taj tv kod kuce da kaze kakva su iskustva?
     
  12. Nani

    Nani Komšija

    Spremljen je 42C450 u Ronisu i vjerovatno ce Darko odraditi recenziju. Refleksija je sto sam vidio na nivou X20, oba modela nemaju AR filtera. C450 moze izvuci pravilan kadens i mkv mogucnost reprodukcije u konacnoj ocijeni - kako ce proc vidjet cemo.
     
  13. fountain

    fountain Novi član

    e svaka cast, nadam se da ce to biti do kraja naredne sedmice jer masa ljudi je u dilemi sad sta da kupi pred svjetsko C450 ili X20? Narocito jer sad u bih za samsung daju 5 godina garancije, dok panasonic daje 5 god. samo za full hd.
    ipak su ovi 42 hd ready jos uvijek najprodavanije plazme.

    Dakle blizi se konacni odgovor, x20 ili C450?
     
  14. DzigiBau

    DzigiBau Novi član

    Drug hvala.

    Kako rekoh oba scart kabla koja koristim su fully wired. Ono sto nije jasno, radilo mi je na starom CRT televizoru, bez ikakvih problema, a na Panasonicu ne mogu da skontam fol. Mislio sam ako ima kakav savjet u postavkama da se izmjeni, kako bi ovo proradilo.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Provjeri okom jos jednom da se neki pin nije slucajno uvukao. Ako ne pomogne ja bih probao sa debljim kablom.
     
  16. DzigiBau

    DzigiBau Novi član

    Hvala drug jos jednom.

    Imam odlicne i malo skuplje kablove, ne radi. Mozda je nesto do standarda. Evo sam spojio i HDMI uredjaj, kad tek ukljucim televiziju, upalim nesto na HDMI nece automatski, moram ici rucno. Valjda nisam uzeo televizor sa greskom. :D

    Drugo jedno pitanje.

    Citam preporucene postavke na HDTelevizija.com. Tamo su stvarno decki, bas majstori. Ovo me buni, pa ako neko moze u par rijeci pojasniti.

    Kad se tek prikljuci nov televizor, a govorim o Panasonicu 42G20, pise da stavim THX postavke prvih 300 sati. Dobro, to svi razumijemo. Onda kaze, kad to prodje imaju ove postravke:

    Mode: THX
    Contrast 36
    Brightness: 0
    Colour: 30
    Sharpness: 10
    Vivid colours: Off
    Eco-format: Off
    P-NR: Off
    Panel: On

    Advanced settings

    R-gain +16
    G-gain -5
    B-gain 0 +6
    R-cutoff 0
    G-cutoff 0
    B-cutoff 0
    Gama 2.2

    Sve je isto, osim sto je u Professional promjenjen nivo odnosa boja.

    Moje je pitanje jednostavno. Meni je u TJX modu slika jako tamna, pa kad prodje 300 sati, ja bih to malo posvijetlio, dotjerao. Sta je svrha ovih ISTRIH postavki, sa izmjenjenim odnosima boja, ako je slika i dalje jako tamna.
     
  17. amela.calkic

    amela.calkic Novi član

  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ovo je plasma iz 2006. godine, i nije dobra ni za sta osim za Wii i PS2 igranje.
     
  19. Nani

    Nani Komšija

    DjigiBau

    To je kalibrirana slika po HD REC.709 specifikaciji, povecaj kontrast u THX modu na maksimum ako ti je pretamno.
     
  20. JayJay

    JayJay Novi član

    Pozdrav svima!

    Imam par pitanja, molim Vas da mi odgovorite.
    U dilemi sam koja je najkvalitetnija plazma do 2000KM?
    Udaljenost od ekrana mi je 3,5 m. Znaci treba mi najmanje 42″..
    Nani sta mislis kakva je Samsung plazma PS-50 E 530, kosta oko 1800 KM, a nisam nigdje mogao da nadjem recenziju? Mogu li se na njoj gledati filmovi sa usb-a?
    Koliko bi kostali Panasonic P42G20E i P46G20E? Sta mi ti iskreno preporucujes, kupujem tv na duze staze, a limitiran sam novcem..? Volio bi takodje da je full HD model..:)

    Unaprijed zahvalan na odgovoru! :)