Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Onda ja ne bih isao ni na 4k ni na lg. Isao bih na VA matricu zbog boljih crnih, obzirom da uglovi gledanja nisu toliko bitni a crna je puno bolja i vece uzivanjebu filmovima.
    Samsung 48h6400 za 1300
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ubjedljivo najbolji TV kojeg 1300km moze da kupi,bude ih cak i za 1250 u next.ba
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Potpisujem, odličan model.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Je li jedan takav LCD sustigao kvalitet slike koje su imale plazme prije 4-5 godina? Mislim na jeftinije plazme slicne cijene.
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ne znam ima li na zalihama Panasonic plazmi. Za filmofile se ubile. Da vidis tu crnu.

    Tesko.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Evo bas sam narucio navedeni i hvaljeni Samsung 48H6400, pa cemo vidjeti :D
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Evo ga stigao, TV je fantazija :D Smart control super fol, nisam jos probao 3D ni ostale fazone ali zasad sve super. Bio je 1234KM u next.ba, nema vise na akciji, zadnji sam ugrabio, ali sam vidio da ima 1299 na ekupi.ba ako koga interesuje.
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    mislim da je u dr.techno manje od 1299.
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Jesu li ti dosle 3d naocale uz njega?
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Jesu, 2 komada. S tim posto je 3D active, onda su skuplje inace ako hoces kupit jos koji komad, gledao sam po 30-35KM su otprilike na piku, a one obicne po par KM-ova. Inace dodje full pakovanje ako to pitas, obicni remote, smart control, IR extender, adapter za neke kartice, kablovi, naocale itd.
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ma ja, to pitam, cuo sam za slucaj da nisu dosle pa da vidim da nije do trzista. Vjerovatno je bio izlozbeni pa zaboravili vratiti.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo i ja danas narucio u ekupi.ba,rekose mi da sutra dolazi,1299km je bio.

    Jel kod tebe "obicni" il je model 2014?
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    H6400 serija je 2014
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vidjam na istim sajtovima 48h6400 sa razlicitim cijenama i kod jednog pise NEW 2014 Model i taj je skuplji dok kod dugog ne pise da je 2014 model i jeftniji je.Nisam nesto istrazivao vezano za to,mozda je navlakusa za dobrostojece slabopametne lovatore.
     
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Na ekupi imas tri modela pod 48h6400, a najprije ce biti da je navlakusa neka. Razlike u modelima su jasno naznacene, tipa 48H6410 ili 48H6500.
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    I ja mislim da nema razlike, svakako da ima u datumu proizvodnje, ali sumnjam da ima neke razlike u panelu i slicno.
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    TV je dosao brzinom svjetlosti,nije proslo ni 24h od narudzbe a vec je bio u mom domu.
    PRvi utisci su naravno odlicni.Ne koristim in-built tuner pa nemam pojma kakav je sa kvalitetom slike sa kablovske al prikaz kanala sa STB-a je bolji nego sto je bio na starom tv-u.Panel toliko dobro prikazuje sliku da tek sad vidim koliko neki ripovi nisu bili kvalitetni :D

    Jedini minus za sad je 3D,mislim nacin na koji se pokrece,ni na jednom daljinskom nema tipka za 3D a da bi pokrenuo treba prvo pustiti film na plazer pa vidjeti koji je sistem,ono slika pored ili slika ispod slike pa otici u meni pa tipkati 20 put dok dodjes do te opcije pa izabrat odgovarajucu opciju. Pegla je zesca,ako neko zna blizi put nek hitno napise.

    Onda sapajanje preko HDMI na komp,1:1 pixel mapping konacno radi kako treba ALI samo kad je screen fit opcija slike ukljucena i KAD je slika u MOVIE modu,standard dynamic i ostali ne piju vode.
     
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nemam taj tv, ali koliko znam na velikom daljincu ima 3d dugme.
    A to sto ti ne prepoznaje 3d je do playera, stavi na stick film pa vidi hoce li sam tv prepoznati.
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Koliko sam ja vidio najbrzi nacin otici do 3D-a je pritisnuti keypad na smart control, i onda imas 3D "dugme" na ekranu da izaberes. Na obicnom daljinskom ga ne vidim.
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Preko TV playera sam i pustao film,a nema na daljincu 3D 100%,evo jos sam ga jednom pogledao.