Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. JVC

    JVC Overclocker

    Nemoj ti ko moj drug, rekla mu zena, ako kupi nov tv seli se u sator skupa sa njim,..
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kad je tehnika u pitanju, žena nema nikakvih problema sa čestim mijenjanjem, valjda joj "prešlo" od mene. :D
    Sad smo se čini mi se dogovorili oko Sony 55W807C pošto je OLED još preskup, naravno prvo se mora ovaj prodati. :)
     
  3. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Koja ce biti cijena H6400? :D
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Eno stoji u oglasima. ;)
    Sve se može dogovoriti. :)
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma


    Bravo, mozel samo info zasto sony kao izbor (mislim da je najskuplji na trzistu trenutno) :)

    inace odlican izbor :)
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Dobro je prošao na recenzijama (npr. na hdtvtest.co.uk), ima nizak input lag u poređenju sa konkurencijom, Android, fantastičan dizajn, i na kraju malo promjene (zadnji Sony TV sam uzeo 2002. i to CRT).
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Gdje je kod nas najjeftiniji taj 55" Sony?
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Jucer u Fis-u:

    [​IMG]

    Nisam nesto mnogo upucen u TV trziste ali cini mi se kao OK ponuda, 5 god garancije.
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma


    Pa da, android :)
    Dobar izbor :)
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mislim da je na domod.ba najjeftinije, ali pogledaću još...
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    Pogledaj u tehnoshopu, ja sam kupio nedavno 50W807c prezadovoljan sam, jos istrazujem, ali tv je zvijer bas me zanima tvoji utisci kada kupis, jer su sve recenzije izuzetno pozitivne, malte ne najbolji ful hd tv ove godine.
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    Kako vidim trenutne cijene mrvicu je jeftiniji u tehnoshopu nego u domodu, ali nidsam 100% siguran, znam da u tehnomagu imaju isto dobre cijene plus popusti, jos ako imas karticu dobijes dodatnih 4% popusta, ja nisam mogao jer mi je jedino tehnoshop dao na kredit od 2g bez feninga kamate, ostali svi traze 10%.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Kakav je konkretno ga gaming, imal ghostinga i sl led karakteristika?
     
  14. JVC

    JVC Overclocker

    To ti nemogu reci jer me igre zanimaju kao lanjski snijeg, ali ostalo odlicno, ekran nema nikakvih bitnih probijanja svijetla vidljivih u normalnim uslovima, efekat prljavog ekrana od kojeg pate mnogi televizori nepostoji, ako je cijeli ekran bijel, onda je bijel bez ijedne mrlje, isto tako ostale boje, kontrast olican, na filmovima, i sportskim dogadjajima nema sekunde duhova, mrljanja slike, i sl. naravno tavisno od postavki, a ima ih milon dok covjek sve pohvata treba mu godina.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Po oficijelnim testovima dodatni lag iznosi oko 30ms, što je vrlo dobro. Ghosting bi trebao biti minimalan s obzirom na VA matricu.

    Evo i solidne recenzije ovog Sony-a: http://www.hdtvtest.co.uk/news/kdl55w80 ... 034145.htm
    Razlika između W805C i W807C je samo u boji (crna vs srebrna).

    @JVC - koliko ima dostupne interne memorije za aplikacije i vidi li Android OS eksterne diskove?
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    Ima slobodno 8gb (1,6 je za sistem, i firmware) prosirivo sa usb memorijom, vidi sve sto nakacis, disk, stik, citac kartica, i sl.
    Njegov player je kao i na mobitelu, sranje, ali nabacis mx player i pici sve, uz malo truda kodi sa svim dodatcima (tv addons, prevodi i sl.) onaj koji se skine preko njega neda instalaciju addonsa za prevode.
    Na marketu ima fenomenalna aplikacija za daljinski koja radi bez greske.
    Ja samu kupio 807c jer mi je silver okvir jednostavno ljepsi od crnog, postoje jos verzije 850, i sl to su isti televizori ali 65 i 75".
    Uglavnom koga sta zanima neka pita, sto neznam probam pa javim, nisam mu nasao mane, a inace sam picajzla, zamijenio je nakon 3g. fenomenalni philips 40pfl5507 sa sharp panelom (imam urodjenu averziju prema ips panelima, zato lg nije dosao u obzir ni pod tackom razno) :smt003
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Super, onda se možda može pristupiti tim "nakačenim" diskovima sa PC-a ili mobitela za prebacivanje sadržaja. Taman da odmah istovremeno batalim i WD TV player (koji ima tu korisnu funkciju btw).
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    ES nemoze, probavao sam, i neide, mozes koristiti jedino neku serversku aplikaciju (mezzmo, nero media home) da pristupas vanjskom disku.
    MX vrti sa usb-a sve normalno, prevode, ac3, dts i sl. dok preko mreze koristim Archos Video Player koji ima na njegovom marketu, radi odlicno, ali prevod mora biti u mkv kontejneru, one pored ne cita preko mreze, preko usb-a nema problema.
    Ja inace koristim dva blu ray playera, i mede8er, ali i ovo mi je dobre nekada da se nepeglam.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne mislim na streaming, već da PC vidi hdd koji je priključen na tv kao mrežni disk pa da mogu prebaciti filmove i muziku bez smaranja. Sa WDTV-om npr. svi WiFi uređaji u kući mogu pristupiti diskovima koji su priključeni na njega brzinom od cca 12MB/s.
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Ja nisam uspio da es vidi mrezni disk, sa tableta moze, mobitela isto, ali tv ga nevidi, barem ja nisam uspio, kurbla on trazi lan, trazi sve ali jok.
    Meder ima NAS funkciju, i svi mi ga uradjaji vide, ali tv ne,