Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. osko

    osko Novi član

    Ma išao bih ja drugar i na 60'' i veći, al... kupit ću listić binga u petak, ko zna... :)
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Meni je stanic odgovarao jer sam uzeo na 24 mjeseca, a oni jedini daju bez kamata, ista cijena za kes, i kredit, a svi ostali puknu 10-15% vise, e sipak, onda cu dici kredit u banci pa se sjenkati sa njima.
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Neo, mogao sam ti ja dati tehno-mag srebrenu karticu pa bi dobio na nju 4% popusta za kes, to ti je oko 80km,.
     
  4. osko

    osko Novi član

    Sta traze za otplatu? Platne liste, mjenice, obustave?

    Il ono samo na ličnu, k'o top shop :)
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Ja imam unicredit Visa Classic karticu, i na nju ide do 24 mjeseca bez kamte, a preko sperbanke na administrativnu zabranu do 36 mjeseci.
     
  6. osko

    osko Novi član

    Pretpostavljao sam da je to al hvala na infu u svakom slučaju ;-)
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ispočetka, tj. prvih nekoliko mjeseci je bio perfektno uniforman da bih u zadnja 3-4 mjeseca primjetio i clouding i DSE u manjoj mjeri. Ovo je prvi put da vidim da se ovi problemi razviju vremenom a da nisu prisutni od samog početka. Bilo mi je drago što je provjereno model sa Samsungovim panelom, ali očito da to više ništa ne znači, AUO je jednako dobar ako ne i bolji.

    EDIT: nakon konsultacije sa budžetom, ipak naručen manji model - 50W807C za 1685KM. Nešto mi bilo puno davati skoro 500KM više za 5" s obzirom da nije 4K. Bitno je da je malo veći od H6400. :)
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    Pametno, i ja sam odustao od 55" radi prevelike cijene, a 4k me nezanima jer neca biti podrske kako treba jos barem 5g., kupovati tv da gledam klipove sa youtuba mi je besmisleno, uhd playeri izlaze iduce godine, cijena klanje, pa onda medij, pa dostupnost, ma batali, imam 2 blu ray playera, i mede8er, tako da mi je FullHD jos jako dugo zakon, a ni on nije posteno zavladao nakon 10g. jedini posten izvor slike je blu ray, ili kakav dobar mkv rip, satelit je ok. ko to ganja, ali definitivno sam odustao od 4k, i ako je bio u opticaju.
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Sony sam cekao par dana jer sam pukao na 807c radi srebrenog aluminijumskog rama, crni je bio dostupan, ali ja zapeo ko sivonja, i gotovo, hahahah puno mi je elegantniji.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Istina 807 je mnogo više "classy". :)
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    Ja ga puko na zid, i izgleda perverzno dobro.
     
  12. osko

    osko Novi član

    ...a slika mora da je bolesno dobra poput 40pfl5507 sa sharp panelom ;-)
     
  13. DSA

    DSA Aktivista

    Baci jednu recenziju kad ga krehnes i postavi sto vise fotki iz svih uglova. Taj tv bas obecava. Ako budu u rangu proslogodisnjeg 829b onda je ves sad uspjesan model.
     
  14. JVC

    JVC Overclocker

    Philips nisam dao d aide iz uzeg kruga, hahahah eno ga kod roditelja u dnevnom boravku, a moj prvi philips 32" je zavrsio kod neke musterije, hah
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Danas izašao novi update (nakon gotovo 3 mjeseca) za Sony Android televizore, al' brzina downloada je kriminalno loša...
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    Vec sam ga nabacio, dodali nesto novih aplikacija, auto run za usb stick, prije je bilo samo informavija d aje ukljucen, sada nudi dali ces da pokrenes muziku,video, ili slike.
     
  17. JVC

    JVC Overclocker

    Meni je update trajao vise od pola sata, sve skupa sa downloadom, i instalacijom, mada imam i na stiku za svaki slucaj.
    Nego jeli to stigao tv, nista negovoris.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Stiže sutra oko 12. :)
     
  19. JVC

    JVC Overclocker

    Valja docekati, haha
    Hajde pa javi prve utiske, taman skinu update da bude spreman, pa ga pukni sa stika.
     
  20. osko

    osko Novi član

    50W815 VS 50W805 razlika u cijeni 135KM!

    Ako su baš u 5 deka, janje i piće nije na odmet da se to zalije :)

    Stručan kometar?