Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Opet se nismo razumjeli, ne mislim da TV vidi NAS uređaj nego da ostali uređaji vide HDD koji je priključen na TV kao NAS. :D
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Sada smo se raumjeli, probam pa ti javim, ustekat cu wd passport, i probati preko mobitela, ili drugog tv-a da vidim.
    Mada nisam nigdje procitao d aima tu opciju da radi kao nas, eventualno uz neki softwer za upnp, ili sl.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Bitno je da firmware od TV-a podržava "write" na spojene diskove, a kontam da je onda samo pitanje koja aplikacija to može iskoristiti za jednostavno pisanje/brisanje. :)
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Pa vjerovatno je predvidjeno da snimas sa digitalne televzije, ali ko ce ga znati, uglavnom je odlican, instaliras neki program, ako ti se nesvidja deinstaliras, ako nema na marketu tv-a, skines na stik pa probas, jer nisu sve aplikacije prilagodjene tv-u, ali svaki dan ih je sve vise.
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Jeli lego sony, nesto si mi se sakrio, nije valjda hanuma sakrila novcanik...hahahah
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kakvi, kod mene su pare, al' čekam lika sa pik-a da se javi u vezi H6400 (na hwb je svakako teško bilo šta prodati). To je to, odlučio sam se. :)
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Super, cim stigne pa isprobas javi utiske, ja sam prezadovoljan, a sto se tice samsunga cijena, i sve ostalo su vise nego korektni, ali problem je sto narod nema vise love nizasta.
    Sada ti treba ganjati onaj dodatni daljinski, naocale, i subwofer, hahahah
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Aaa nemoj reći da se ne dobije ni jedan par naočala u paketu? Prijatelj ide za mjesec dana u Njemačku pa ću mu reći da pokupi neki Soundbar ako ne bude preskupo.
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Ne dobijes buraz to ti je ono 3d ready, ali nema veze kvaliteta je bitna, i sto je najcrnje samo jedan model moze uz ove nove nesto BT 500, znaci nista drugo, kostaju od 80-120 dolara, a onaj daljinski je vani 75e kod nas mozes naruciti za 200km. mada ima savsena aplikacija za bobitel koja ima toliko fonkcija da ti nista netreba vise.
    Soundbar u sarajevu imas sony za 250km. i to za divno cudo subwofer je Bluetooth, a sam soundbar spajas optikom, mada ti za ovaj treba samo wofer pa njegove zvucnike koristis kao satelite, ja sam to zveknuo na marantz 7.1 pa mi netreba nista od toga, ali cisto da se zna,
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Zar neko gleda jos 3D na TVu? Ja odgledao Avatar, rekao da je mocno i spakovao naocale
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    I ja sam pregledao možda 3 filma u 3D-u i batalio, a i igre više nemaju podršku tako da je suvišno (da ne kažem suludo) davati 200KM za jedan par.
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    Sta bi, kupil tv, ili je zena dala zabranu, haha
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Danas srećom prodah H6400 na pik-u za hiljadarku, tako da sutra/prekosutra naručujem Sony. Na next.ba je jeftiniji 20-tak KM u odnosu na ostale radnje btw.

    Malo sam još istraživao specifikacije W756 modela, ali osim što nema 3D (mislio sam da je samo to razlika), nedostaje mu S-Master zvučna elektronika, ima malo slabiji MotionFlow (900 vs 800Hz), jedan USB port manje i nema DVB-S tuner.
     
  14. JVC

    JVC Overclocker

    Gledao sam ga, i ja skoro isti model bez 3d-a, i jos tih par stvari, ali nisam htio kupiti kada vec uzimam, neka je kako treba.
    Kod stanica ti je skoro ista cijena, i imaju na stanju, a u tehno magu dobijes popust za kes, ali sve su te cijene tu negdje.
     
  15. osko

    osko Novi član


    ''Srećom prodah h6400'' smijem pitat zasto ako nije baš tajna?

    Ovih dana kontam nešto kupit (42x10y plazma mozda ode u penziju) a upravo je h6400 bio prva opcija i postao zadnja.

    Sad sam se baš zakačio za ovog 50/55w805 sony-a, mada zbog visoke cijene kontam vrijedili tih para.

    Lp
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    Kupi onda 50w705c, kosta isto kao i samsung, ali je dosta bolji, moderniji, android, itd.
    Ja sam se isto lomio aki sony je prevagnuo, radi novih mogunosti, i dosta bolje slike, (poredjeno sa h6500 kod kolege)
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije "srećom" u smislu da nešto nije valjalo nego da se uopće neko javio s obzirom da ljudi nemaju para i nude kojekakve zamjene, a nisam htio kupovati Sony-a prije nego prodam ovaj.
    50" Sony je oko 150KM skuplji od 48" Samsunga a generaciju je noviji, daleko bolje izgleda, ima Android, a čini mi se i da je kvaliteta slike na strani Sony-a. H6400 zna nekada da uspori, a godinama već nisu ispravili sporo "šaltanje" kanala pa zna da nervira malo. Malo sam čačkao W807C u radnji, i interfejs leti u odnosu na 6400.
    @JVC - iz nekog razloga se svi (ali baš svi - Robot, Stanic, Tehnomag, Domod...) drže cijene od 2155KM nemam pojma što.
     
  18. osko

    osko Novi član

    Trenutna pozicija sa koje gledam TV je cca 3,5-4 metra, pa 42 mi je već postao premal.

    Htio sam uzeti 50h6400 al zbog IPS panela i lošije slike sam odustao. Ovaj 48H6400 zbog dobre cijene i solidne slike mi je bio prvi izbor, al sam se dvoumio zbog dijagonale (nije neka baš razlika u odnosu na 42). Sad ste mi vas dvojica baš olakšali izbor :) i sony zbog AV panela ide u prvi plan.

    Inače, ja sam zagovornik dobre slike prije svega, ostalo je po strani. Da su plazme još uvijek na trzištu ne bih se dvoumio ni trenutka, al trenutno je tako...
     
  19. JVC

    JVC Overclocker

    ja gledam sa 1,8 do 2m, i 40" mi je postalo premalo, zakleti sam filmofil tako da mi je 50" leglo ko budali samar, haha
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Neo, neznam kakav je tvoj samsung bio po pitanju cloudinga, i dse efekta, kod jarana 48" 6500 ima gadnih problema, tv je zvijer, ali eekran vec u polutami svijetli ko Las Vegas, bijeli ekran je pun mrlja, i sl. a sto je najgore to niko neprizna za reklamaciju, barem kod nas.