Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. jasko__

    jasko__ Novi član

  2. Esh

    Esh HWB

    Među forum rajom, u ovom nekom cjenovnom rangu, uglavnom smo preporučivali Samsung H6400.. Sad, ako neko ima iskustva s ovim Toshiba modelom, nek se javi.
     
  3. Ninja

    Ninja Komšija

    Kakvi su po vama Philips modeli više klase? Imaju baš nekih kewl džidža na sebi, ali kakav je kvalitet slike, 3D prikaza, smart funkcija, ko im proizvodi panele...
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Philips ti je cisti Bingo, imao 40PFL5507 sa sharp panelo tv vrh, slika savrsena kontrast, i sl. smart smece, player isto tako, kolega ima neki iz serije 6 sa ips panelom los do bola, pogotovo sto ips ima odvratan kontrast, 8209 oslican, ali skup proslogodisnji model.
    na kraju sam kupio Sony 50W807C android, i nisam se sekunde pokajao, da kucnem u drvo nijedne mu jos mane nisam nasao, a inace sam tezak po tome ko tenk, hahah sve besprijekorno, dizajn, slika, kontrast, brzina, bas sve.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja neki dan gledam racun, moja plazma zagazila u sedmu godinu sluzbe. I nemam nikakvu zelju da je mijenjam sa nekim novim televizorom. Sta bi tek bilo da sam kupio Panasonic plazmu...
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Imam ja Philips 32" lcd evo mu deveta godina, radi ko zmaj, ali sve je to stvar srece,..
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Moja u osmoj i jos se drzi. Nedavno kupio starcima novi tv i oni ga meni uvalili a plazmu ostavili :D daje daleko bolju sliku.
     
  8. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    I daleko više troši.............. ah ta struja!
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ove novije oko stotinjak vati ali da.. kada se covjek navikne na plazmu, svaki LCD ispran.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Moja plazma uzme otprilike 250W (ovo najvise ovisi o svjetlini, nije bas da sam napucao brightness) ali radi 2-3h dnevno, nekad se i ne pali. Ni LCD-ovi iz tog perioda nisu bili stedljivi, ok neki modeli sigurno jesu ali ne i ovi povoljni.

    I R9 290 uzme 250W u loadu ali ne vidi ona loada osim kad izadje novi CoD. :mrgreen:
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Bolja je plazma čak i da troši kilovat. :D
     
  12. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Meni je shega situacija sa polovnim televizorima... Isto kao da zavrsavaju na smecu, nema nista 'zglave' ili su bolesne cijene, tipa 32" iz 2011 za 400KM :smt003
    Btw, ima li ko da prodaje? :smt003
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Možda ću ja prodavati 48H6400 dok vidim sa ženom. :D
     
  14. anel007

    anel007 Komšija

    gdje si nasao takvu cijenu, pa ja sam prije godinu od kolege heroica kupio 42" tv koji je prodavao za 400 KM isto tako nekako star zaboravio sam sta mu pise na racunu, nepojmljivo je dati 400 KM za polovan 32" TV
     
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa na piku, gdje drugo... :mrgreen:
    Zato i napisah, bolesne su cijene, bolje mi je da odem do fisa, bude starijih izlozbenih modela pravo jeftino
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    Ja sam 32" dao za 200KM, samo neka ide iz kuce.
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Takodjer, ako ko ima jeftino za prodat kakav 40" nek se javi
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma


    ja sharp preko ekupi uzeo prije tacno 2 godine za 399 :D nov, garancija 4 god
     
  19. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    PA to i pricam, imaju novi haman za te pare, a lola ga koristi godinu i spusti 100KM :smt003
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Možda si trebao obrnuto napisati - možda ćeš kupovati novi.. dok vidiš sa ženom? :D Šta kupuješ?