Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. JVC

    JVC Overclocker

    na njihovoj stranici stoji da se snimanje placa 4,5km za 350gb, ili sl. nesto, uz racun ti dostave, tako pise, ja mogu snimati nije problem, ali navodno se placa.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne mogu oni nikako znati koristiš li DVR funkciju ako nemaš njihov receiver, mada je meni bitnije pauziranje i timeshift od snimanja.
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Jedino da nisu ukinuli placanje, sada nemogu to da pronadjem, bas kao u inat.
    Ima u cjenovniku lijepo pise usluga snimanja 4,5km. mjesecno.
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Naravno, i meni je pauza vaznija, nego snimanje za to imam torrente, hahahah
    Znaci signal, ma predpostavio sam vidim povremeno kocke po ekranu, zamrzavanje kratko, i sl. 2 recivera, modem, telefon nije ni cudo.
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Vedo, ne moras placat 25 ako pojacas neku novu uslugu recimo da uzmes Fiber sada :D Onda ti ne naplate :D ;)
     
  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    To se odnosilo na rentanje externog HDD za opciju snimanja na risiverima. Ova nova usluga 72h unazad nema veze sa tim.
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    U pravu si, zvao sam danas da mi pojacaju signal pa su i objasnili da se placa samo,
    ako koristis njihov hdd.
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    Jutros zvao, danas poslijepodne dosao tehnicar, sve izmjenjao splitere, konektore, i sl. digao signal sada sve fercera kako treba (samo da ostane tako) brzi su nema sta.
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Kako su tebi pojacali signal, jesu li sta po kuci cackali, ili su iz centrale to odradili.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Otišalo lik do nekog "huba" stotinjak metara od moje kuće i tamo je nešto čačkao. Uglavnom desi se nekada da se opet pojave oni artifakti, al' jako rijetko, zadovoljan sam.
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    Meni je sve u stanu izmjenjao, splitere, f konektore, i sl, i fakt digao signal na tv-u poazivalo 20% sada je 38-42% kako kad, isto se nekad javi mada puno manje nego prije, nakacio mi metalni jack na tv-u, kacio instrument kaze signal dobar ono bas kako treba, znaci nekad se javi, i kod tebe onda necu gnjaviti to je toliko rijetko da stvarno nije problem, osim toga velik stan, tri tv-a, dugi kablovi cudi me da ikako fercera, hahahah snimanje radi odlicno, i u pravu si besplatno je na tvoj disk placas samo kada rentas njihov, ja taman imam jedan 250gb 2,5" smeta po sobi jer mi je mal za pametne stvari tako da se ubio za tv, gledam neki mkv na blu ray-u, a snimam nesto da kasnije pogledam.
     
  12. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    To sto vam se ponekad pojave "kockice" ili kratkotrajno kocenje slike moze biti i na strani stream-a odnosno zagusenja na linku od strane nadprovidera tako da ne mora biti uopste do signala ili instalacija u stanu. Druga stvar desi se i pokoji ddos napad pa i to zna praviti problemcice ;)

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    Ma ima na tv-u u opcijama da se vidi jacina, i kvalitet signala, kvalitet je 100% a jacina do 40, nije problem, ako bude ganjam ih opet.
    sada cu u drugi tv da ubacim karticu tako da ce samo jedan reciver da bude jer je na starom lcd-u koji je analogni.
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  15. JVC

    JVC Overclocker

    Preporuka ti je sto veci to bolji, znaci ovaj drugi, vjeruj mi nijedan tv ti nece biti prevelik, ja sam imao 32 pa 40 sada je 50, a ako bogda sljedeci 55", a soba mi je prilicno mala, ali uzitak je bolji na sto vecem ekranu, drugo ovaj prvi je serija 5, i nije neka sreca dok serija 6 vec valja.
     
  16. chivas

    chivas Novi član

    Ako nećeš koristiti satelitsku, imaš nešto jeftinije 48J6202
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ok bitno mi je da nemaju nekih problema sa softverom, da nesteka pri radu i tako.
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    Nemas problema to je samsung ispolirao davno, ali u svakom slucaju idi na seriju 6, i sto veci tv, zavisno od love. naravno.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Uzmi ovaj drugi i skini ručno aktuelni softver sa samsung.de.
     
  20. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Zamolio bih za savjet. Kum mi kupuje TV za dnevni boravak. Udaljenost zida gdje ce biti tv od ociju nekih 2.8m pa nije siguran ni za dimenziju ali je sveo izbor na slijedeće:

    Sony KDL50W75
    Philips 50PFT6510/12
    Panasonic TX-55CX400E
    LG 50LF580V

    Bitna je kvaliteta slike tj. panela, da nema laga isl. a smart funkcije manje vise. Savjeti, preporuke?

    Lp