Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Bio si i ti nekada ekspert.. haha. Jbg ja neki dan usao u radnju da kupim novi TV i doslovno mi se nista nije svidjelo pored moje plazme. OLED skup a ovi LCD-jevi su mi meh. Dok ona dura.. dura.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Za 50€ više imaš entry 4K model, nije sjajan ali bolji je od tog.
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma 4K mi ne treba. Nemam nikakvog tv-a sad a pocinje Euro inace i ne gledam tv al dobro ce doc radi filma i koje serije. Prikljucak je kablovska od zgrade ovi socijalni kanali a kasnije mozda uzmem CS al ne iptv radi sporog neta vec preko satelitske.
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Dok kod nas bude dostupan posten full HD (neracunajuci blu ray, i torrente) u svijetu ce biti 16k, hahahahahah
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Evo moj haver kupio toshibu za 950km, 48" 3d, 400hz, skroz ok tv, lijepa slika, velik, a cijena kao neki 40" druge firme, bas povoljna kupnja.
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja sam malo cackao danas svoj lg nisam imao puno vremena pustio yt video u HD i slika sasvim ok a full HD a sa dobrim bitrateom bit će i bolji.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Koji model, gdje?
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

  9. JVC

    JVC Overclocker

  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: RE: Re: Odabir Plazme/LCD-a...

    sa ovog tvog linka:

    Osvežavanje slike je rangirano na AMR+ 800 (Active Motion Rate) koje je na mnogim mestima pogrešno označeno kao 800Hz - stopa osvežavanja je ovde ustvari 200Hz-a. Nativna stopa osvežavanja pošto je u pitanju 3D televizor zapravo je 120Hz-a, a sve veće cifre koje srećete u specifikacijama zapravo se dobijaju interpolacijom frejmova.

    jel to znaci da kad spojim PC i pokrenem igru, da moze tv prikazati 120 fpsa?

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Koliko mi je poznato 1080p120 samo Sony X83C i jači X modeli mogu prikazati.
     
  12. DSA

    DSA Aktivista

    Imaju fine cijene ovi NALDON


    Sent from my iPhone using Tapa
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kako je najlakse da sa pc prebacim sliku na tv da se ne zezam sa stikom i hdmi kablom?
     
  14. black

    black Komšija

    Sliku fotografiju ili prikaz sa kompa? Sliku mozes preko DLNA prebacit a prikaz preko Miracasta ako imas Windows 10.
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma recimo pustim film na pc pa da ga streamam na tv. Naravno oboje na istom ruteru. Na pc-u sam nasao tv i konektujem se al kako dalje :D
    Win 10 je.
     
  16. black

    black Komšija

    Desni klik na film > Cast to > LG...
    Titl vjerovatno nece moci na ovaj nacin.
    EDIT: Evo probao sam na svom Sony-u W80C .mkv i uredno pokazuje titl na tv-u
    Moze titl ali ces morati remux mkv-a uradit.
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Instaliraj na kompu Universal Media Server i u njemu dodaj foldere koje hoces da ti TV vidi i to je to.Sve radi kao sat,i titlovi naravno. Kod mene na samsungu kad kliknem SOURCE na daljinskom osim svih HDMI,TV,SCART i ostalih ikonica pojavila je se i ikonica tog universal media servera i na nju kad kliknem otvore se folderi koje sam oznacio u aplikaciji na kompu. Kad streamas kompom na tv onda je moras kompom i upravljat filmom a ovako preko media servera komp samo sluzi kao eksterni HDD a ti gledas film i drzis daljinski u ruci. :D
     
  18. Chem

    Chem Komšija

    Re: RE: Re: Odabir Plazme/LCD-a...

    Da se i ja malo umjesam u pricu. ovaj program sto si preporucio je super stvar ,hvala ti puno za ovo,. Samo nisam uspio natjerati da mi pokazuje titlove. Mozda sam fulio nesto, format titlova ili slicno? :/
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Samo titl i film u isti folder i da su istog imena i to je to

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Radi super hvala obojici.