Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    TV stigao, pa krenulo otpakivanje. Dosao je dio koji nemam pojma sta je: CI Card Adapter, pa ako nekom nije mrsko da mi objasni sta je, i ima li od toga koristi kod nas? :D

    Ne zamjerite, ali zadnji TV koji sam ja kupio je jos iz 2008e, tako da je ovo sve novina za mene. hehehehe
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To je adapter za korištenje CI modula za digitalnu televiziju (umjesto receivera), priključi ga pozadi na tv i nek' tako stoji da se slučajno ne izgubi. Javi utiske svakako i dok postavljaš sve to, skini koji UHD i HDR demo: http://demo-uhd3d.com/categorie.php?tag=hdr
     
  3. efo

    efo Komšija

  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Meni je w705 super, a nije nesto ni plaho skup, sije moj stari samsung, prva generacija edge led tv-ova.
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Re: RE: Re: Odabir Plazme/LCD-a...

    Oooo pa to je predobro. Po savjetu, ukljucio sam pozada, da ne zagubim.

    Utisak za sada je premocno. Digitalnu ustekao, testirao, odlicna slika. Wi fi testirao, youtube 4K izgleda fenomenalno. PS4 evo sad ustekao hocu da testiram input lag a BF4 osjetim li, i da vidim ima li razlike na game mode-u ili obicno kad koristim. Za sada, osim u izgledau slike, ne vidim razlike, tj. ne prijmjetim da je input lag nesto derasticno manji u game mode-u. U oba slucaja ide odlicno, bez primjetnog lag-a.
    Evo slika sa YT 4K:

    [​IMG]
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma kakav tv za gaming pogotovo bf4 i bilo kakav fps jedino neki single player radi slabog dpi i laga. Kod mene se taj lag baš osjeti bar na pc.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Danas sa starom otišao u technoshop kupio Panasonic neka 6400 serija, 43'' uhd Android 970KM... Za njih extra tv. Da stara može na YouTube gledati one serije, i digitalna kablovska...

    Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Skinuo sebi filmova na USB i reko da testiram kako to fercera na TVu. Super izgleda, ali nikako ne mogu da osposobim da mi ucitava i subtitlove. Da li je to u opste moguce? Stavio sam da mi folder, film i srt fajl, da su svi potuno istog imena, ali to nije pomoglo.

    Neko kakvu ideju?
     
  9. black

    black Komšija

    Probaj skratiti naziv fajla na samo jednu rijec.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    To care. To je urodilo plodom.

    Hvala. :)
     
  11. efo

    efo Komšija

  12. black

    black Komšija

    Kupi ovaj polovni ako ima bar malo garancije. Provjereno dobar TV sto se slike tice.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  13. selvin

    selvin Moderator

  14. efo

    efo Komšija

    Da, jos dijagonala lijepih 50 inca. Dogovorio sam sa njim da veceras naidjem da pogledam, garancije ima jos par dana bukvalno kaze :D Pa cemo vidjeti.

    Prvo cu bacit oko na ovu polovaru iznad, pa onda gledam dalje. Nisu losi ni ovi LG, imaju solidan OS
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Samo laže kada ga je neko pitao koja je razlika između 805B i 805C.
    805B je model iz 2014. a 805C iz 2015. godine. Modelu sa srebrnim okvirom bi bila oznaka 807B. Kako god, ko zna koliko je hiljada sati radio.
     
  16. efo

    efo Komšija

    Jel hardverski ima nekih razlika? Ja sam ga pitao :)

    U svakom slucaju razmislit' cu jos malo, veceras cu taman moci provjeriti kvalitet crne i ima li ghostinga, cloudinga itd.
     
  17. JVC

    JVC Overclocker

    Pa nemora znaciti da ima puno sati rada, mozda covjek nije povazdan sjedio i gledao tv, mozda nesto radi u zivotu, isplati se otici pogledati, bolje to polovno nego sharp smece trece klase (oni kvalitetni nevide bosne) ili lg koji ima odurni ips panel dobar jedino za kafana gdje svak ziv gleda sa svih strana, ali za kuce, a pogotovo filma los do bola.i 4k na 43" moze samo kao pc monitor.
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    sta znaci rezolucija videa i programa
    na ovom novom TVu od 48 inca kada prebacim na ove nase kanale bht,federalna,pink i ostale znj televizije,slika je ono bas losa,jer je velika dijganola

    a onda pustim nesto u HD ,e tek onda vidim sta je dobra slika na velikom ekranu :D
    jtte kada li ce kod nas vecina televizija preci na HD ,bog sami zna ...ovo sto sada imamo od kvaliteta slike je ocajno ali bas ocajno
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Kada kod nas HD bude standard, tada ce samo penzioneri gledati TV. Ja sam definitivno prestao gledati kablovsku. Pogledam F1, engleze i reprezentaciju.. i to je to. Kada vidkm da neko prati neku seriju/emisiju/film pa u sred gledanja reklama, ja sam u fazonu:

    [​IMG]

    Konzumacija sadrzaja (osim live eventa poput sporta) mora biti on-demand.
     
  20. efo

    efo Komšija

    Update: Bio sam kod lika, Tv je ok, crna dobra, slika dobra, dijagonala ekstra, s tim da sam primijetio da nije plaho responsivan u nekim stvarima, npr kad radim share screen treba mu i do 10 sec da se inicijalno konektuje, ne znam koliko je to ok.

    Takodjer, skontao sam sta je razlika izmedju b i c verzije, ova b nema Android :D samo obični smart, koji takodjer nije posebno responsivan. To je to...

    Razmisljam 700 da mu ponudim eventualno, sta vi mislite? Prodaje jer je uzeo w805c 55 inca za neke fine pare.