Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. JVC

    JVC Overclocker

    4k 43" za manje od milje sve govori, koliko para toliko muzike, procitaj malo recenzije samsun je usro stvar sa pozadinskim svjetlom cak na top modelima, nazalost jedino sto vrije di je oled, i to je jedino za sta vrijedi dati bubreg, pare i sl. sve ostalo isti qurac u pet deka.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    43KU6072 ima superiorno direct led osvjetljenje, i najbolje uglove vidljivosti u klasi. Al' šta ja znam, samo imam tri 4K televizora iz tri cjenovne klase u kući.
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Ja tebi kazem drug da sam ga postavljao, i d aovaj svijetli kao gondola, a i sam znas da direct led nije nikakva sreca u nizoj klasi, da fusere maksimalno, pogledaj malo po recenzijam samsung serije 7, i 8 imaju problema sa probijanjem, ovaj sam gledao, u mrklom mraku vidio sam uzas, dali je potrefio panel los, ili je cijela seri takva neznam, sto se uglova tice pva panel je svaki blizu, nema tu nekih odstupanja bitnih.
    Ali realno 43" i 4k ne ide osim kao monitor, ili blejanje sa 20cm.
    Cak sta vise neznam odakle ti informacija o direct led kada su svi samsung modeli iz 2016 edge led, osim serije 9 koja je fald.
     
  4. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    sinoć sam malo obilazio radnje (domod, mobilmedia/tehnomag/technoshop). neki od modela sa liste su bili upaljeni i mogao sam vidjeti na šta slika liči. ubjedljivo najbolju sliku imaju sony wd755 i WD650, onda philips pus6401 4k. jedino ne znam koliki hz imaju ovaj wd650 (piše motionflow 200hz/izvorno 50hz šta god to značilo) i pus6401 4k?

    nažalost niti jedan lg sa liste nisam uspio vidjeti, pa ne znam na šta to liči.

    samsung j5202 ima jako privlačnu cijenu, dosta tanak profil, ali mislim da je slika malo ispod gore navedenih sony-a i philipsa. ali opet cijena mu je odlična. također ni za njega ne znam koliko hz ima, pa ako neko zna neka napiše.

    ima li smisla uzimati 48/49'' tv bez 4k? kao što sam ranije naveo, gledat ću otprilike sa oko 2,70-2,80m razdaljine.
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Sa te udaljenosti 4k ti nema bas puno smisla.
    Evo pogledaj malo https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/ ovo.
    Sony 755c ti je u svakom slucaju bolji nego wd650, ako oko njih imas neke dvojbe, philips ti je ips, sto znaci los kontrast, losa crna, dobar vidljivi ugao.
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja imam sony w705, fhd, super zadovoljan, a jeftin bio, oko 1300KM kad sam ga kupovao davne 2014.
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Taj je generacija ispod 755c, dosta slicni samo sto je 755c android, ali slika fenomenalna u svakom slucaju.
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Raja, treba mi tv do milje KM.
    Naci sport i filmovi :)

    Sta mi je best buy, naravno velicina 43+

    hvala
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    90% raje kupuje TV do milje, tako da je glupo svakom tražiti manu i reć da je oled jedina dobra opcija ;)
     
  10. DSA

    DSA Aktivista

    Zašto samo LG ima oled? Šta je sa Samsung, Sony i ostalim?

    tapatalk
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Oni nemaju.









    :smt003
     
  12. DSA

    DSA Aktivista

    Znam ali me zanima u čemu je fol

    tapatalk
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Samsung je navodno skroz batalio oled, nije im se isplatilo.
    Za sony ne znam.
     
  14. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ima sony a1e, ali je i dalje to lg panel :)
     
  15. JVC

    JVC Overclocker

    Izlaze ove godine samsung oled tv-i, ja mislim da su cekali rjesavanje djecijih bolesti pa tek onda da izbace, a trenutno jos samo panasonic ima oled, ali to je lg samo placas dosta skuplje ime, i mozda, ali mozda bolju elektroniku.
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    De popustite sa raspravama, treba mi tv :D
     
  17. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    jeli full hd (1080p) "premalo" za 48/49'' dijagonale?

    i može li mi neko reći šta kod sony wd650 modela znači ovo "Motionflow™ XR 200 Hz (izvorno 50 Hz)" i gdje mogu pronaći podatke o vrsti ekrana (VA, IPS, LCD, TFT) i herzima za samsung j5202? na zvaničnoj samsung stranici nema podataka o tome.
     
  18. black

    black Komšija

    Znaci da je panel 50 Hz :D
    Za filmove je dobar za sport ne bas. Za sport trazi 100 Hz panel , to 200 Hz je softverska interpolacija ali nije ni blizu pravom 100 Hz panelu.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  19. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    znači u prevodu marketinški trik. evo gledam sad i wd75x serija ima isto motionflow 200 (izvorno 50hz). a skuplja više od 100km i prelazi mi budžet. dakle nema šanse da mogu uzeti sony sa izvornih 100hz.

    znaš li gdje bih mogao za samsung j5202 pronaći podatke o vrsti panela i herzima?
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Imal sta na dunjaluku sa glwdam kupitehniku clvidim imaju akciju

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk