Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Filozof

    Filozof Aktivista

    Upravo, ali nisu se ni oni "rodili" s velikim prometon, nego su taj promet i svoje svakodnevne musterije stekli i zadobili povjerenje svojim postenjem hajd da kazem, da ti ne prodaju maglu i da se vode politikom "kupac je uvijek upravu"... Dok ovdje, konkretno u slucaju domod na koji ima dosta zalbi je politika "zavali ga sad, pa ko ga je*e", mislis li sad da bi recimo kolega zippoo sutra opet otisao i potrosio svojih 2,3k KM u domod zbog nekih 100KM ustede?
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Danas mi se pojavi ova tamna mrlja pri dnu ekrana. Pokriva li ovo garancija i sta je lijek, zamjena komplet panela? [​IMG]

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Bilo je ovakvih problema i ranije. Pokrivala je garancija. Ide novi panel.




    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Vedo likes this.
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tako se cini, da mora ic zamjena panela. Garancija bi morala pokrivati, nije tu samo kad komplet crkne TV.
     
    Vedo likes this.
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Da i ja napisem svoju sagu sa Domodom

    Nakon sto su mi poslali koristen tv iz izloga i javljanja da nemaju nov nekoristen uopste na stanju,trazio sam povrat para a i kao opciju da vide da mi jos umanje cijenu ovog tva,ako bi ga zadrzao i ponudili su umanjenje za jos 100 KM i obzirom da sam se izganjao oko tva i svega,nisam imao vise volje da se peglam oko toga i prolazim ponovo proceduru...prihvatio sam ponudu...takodjer sam pogledao koliko je tv ukupno radio i preracunato u danima 72 dana i hajde kontam nije toliko strasno,mada nije ni malo a vizuelno ima par ogrebotina na pozadini na plastici a display je u OK stanju

    i evo samo da napomenem da se jos sa njima natezem da mi vrate tih 100 KM...a isto bi ovoliko cekao i da sam trazio puni iznos da vrate
    bas su ovi u Domodu ciganija teska i totalno neozbiljna firma
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nećeš ni dobiti tu stoju, reći će na kraju "dođi u radnju nešto izaberi u tom iznosu".
     
    Aldiin likes this.
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    72 dana... puno je to sati pravo. Realno da gledas tv 5 sati na dan, to je godina dana koristenja.

    Stvarno su nekorektni maksimalno sa tom ponudom kao i uslugom.

    Trebao si prijetiti tuzbom, prijavom, jedino tako i mozes nesto. Al shvatam da se ne zeli svako peglati.
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa prijaviti cu ja inspekciji svakako,da neki drugi ne dobiju isto polovno kao i ja.
    Sto se para tice,od ponedjeljka pocinjem prijetiti inspekcijom dok mi ne vrate a imam dovoljno dokaza za inspekciju,pa neka se inspekciji pravdaju.

    Vec sam objasnio da model koji trazim malo ko ima na stanju,jer je proslogodisnji i da sam ovaj vratio,ne bi ga nasao ni na drugom mjestu a da isto nije izlozbeni primjerak.
    Dakle ne radi se o tome da necu da se peglam,nego se radi o tome da bi se peglao i ganjao i opet ne bi kupio tv koji hocu za pare koje sam mislio dati za taj model.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Puno je to sati ali bih isto poštedio svoje zivce i ostavio tv. A 72h nije ni desetak dana jer oni to upale u jutro i gase kada se zakljucava smjena. U satima normalne osobe je ovo sto je Aldin napisao tako da je puno radio a malo prašinu fatao. Ako ti šta znaci :)

    Zaboravi na inspekciju. Da si ga htio vratiti je jedno. Obzirom da si ga prihvatio, oni nemaju osnove. Jer i televizori na policama moraju da se prodaju. Imaju pravo. Natezati se da li je jednom ili par puta upaljen i koliko je radio su tehnikalije s kojima neces moci baratati kada je inspekcija u pitanju.

    Probaj izvuci 100KM ali mislim da ih neces vidjeti.
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Sad sam bas provjerio svoj 65, star nekih 5-6 mjeseci, 230 radnih sati. Doduse, ja slabo imam vremena..

    U normalnim drzava se to smatra polovnom robom te je ista oznacena kao display unit.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ovo je samo primjer koja smo mi rupa i kakvo nam je tržište.
    U normalnim zemljama ti se ovo ne bi desilo plus imaš pravo vratiti robu ako nisi zadovoljan bez obzira koji je razlog.

    Koliko sam ja shvatio ti si napisao 72 dana a ne sata. To je polovan tv druže, ako su ga palili ujutro a zatvaraju 21 ili 22h pa računaj.



    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Napomene te i usmeno da je izlozbeni primjerak, garancija je ista, a cijena logicno akcijska. Ja sam u spavacu takav uzeo, evo 3 godine pici bez problema.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam greskom procitao 72h. 72d je vec ludnica.

    Znaci ne mozes online kupit ni od "legit" prodavnica. Jedini razlog zasto tamo nisam nikad nista kupio vec u tehnomagu ili imtecu je sto su najskuplji. Zadnji put tamo bili da sestra uzme telefon i bili su oko 50KM skuplji nego u imtecu. Otac je uzimao neke stvari na kredit ali ja nisam olovke kupio.
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    svima prolaze takve stvari, jer dosta naroda ne zeli da se pegla kad dodje do takve situacije

    i sam sam u slicnoj situaciji podavno bio sa telefonom, agram servis me pravio magarcom dugo vremena, i na kraju kad sam se obratio ombudsmenu i zaprijetio im inspekcijom, odmah se stvar rijesila bez ikakvih problema, a to sam mogao odmah u pocetku uraditi i postediti sebi gotovo godinu dana izgubljenog vremena.

    samo naprijed.
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ubuduce budite vi oprezniji...ja sam ovaj tv drzao u kuci 3-4 dana nakon sto je dosao i htio sam ga vratiti ali kada su mi rekli da nemaju drugi nekoristen na stanju,odlucio sam da ga izvadim iz kutije i upalim i udjem u serviserski meni i provjerim koliko je radio ,kao i da ga vizuelno pregledam...jer sam ostecenja(ogrebotine) vidio na plastici koja ide iza tva a i dalje ga nisam ni dirao i nisam znao stanje.
    Nakon sto sam ga izvadio iz kutije i pregledao vizuelno,vidio sam da nema dodatnih ostecenja a onda sam usao u serviseski meni i tv je radio 1738 sati,preracunato u danima 72 dana

    Onda sam zvao Domod i rekao da hocu pare nazad a kao opciju sam spomenuo da mi provjere sa sefom,moze li se jos sta dodatno sniziti cijena u slucaju da ga zelim ostaviti.
    Kasnije su mi javili da mogu jos 100 KM i ja sam prihvatio ...medjutim pare mi do danas nisu vracene ,iako saljem mailove svaki dan,zvao sam im i racunovodstvo i tamo nemaju pojma,kao provjeriti ce.
    U ponedjeljak ih zovem i ako mi ne vrate pare u toku dana,prijavljujem sve inspekciji...i to ne zelim za sebe nista,prihvatio sam tv a mogao sam i vratiti i cekati pare nazad,mada evo kolega sa drugog foruma kaze da njemu vec vise od 15 dana ne vracaju pare koje je platio.
    Racunajuci da cu se ponovo morati ganjati oko kupovine tva,uzeo sam ovaj i za sada tv radi najnormalnije,osim eto sto je napucao finih sati
    evo vam slika iz serviserskog menija

    [​IMG]
     
  16. Filozof

    Filozof Aktivista

    ja opet kazem steta, htio si nov tv a dobio si polovan... da si htio polovan nebi isao u domod, jel? Ne znam odakle si al' da sam na tvom mjestu sjeo bi u auto s tom skalamerijom i direkt u scc radnju gdje ih najvise mogu izbrukati i stao na sred radnje sa sve skalamerijom dok mi se pare ne vrate, pa da otjeram sve one ljude kad cuju da su mi uvalili televizor koji je radio 2000 sati pod "nov"! mamu li im lopovsku.
     
    Vedo likes this.
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nisam iz Sa a u mom gradu su "odleprsali" pocetkom godine
    ma ja sam samo mislio kada sam kupovao,koliko je tesko uzeti kutiju sa tvom iz magacina i poslati na adresu...reko nema sanse da sta sjebu...iako sam radio u trznom centru gdje je bio i Domod i znam kakvi su uhljupi i kako im je poslovanje glupo i debilno i da su svi oni koji su znali raditi otjerani a doveli uhljupe koji su se prvi puta u Domodu susreli sa tehnologijom i tehnikom

    pisati cu ja i obdusmanu i inspekciji...samo da se namirim za svoje pare...a svakako se mora prijetiti inspekcijom izgleda...na lijep nacin nece da vrate ni 100 KM
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    U mojoj kući tv prilično radi, star je skoro 13 mjeseci, a ima malo više sati od toga, znači taj TV je odradio jednu dobru godinu u trgovini, malo je stoja umanjenja... Par puta kupovao u domodu, što online što u trgovini, sreća nisam imao problema iako sam dosta lošeg čitao u recenzijama... Davno nekad neki lik kupio laptop, otpakovao, nema jedne tipke, vratio se u radnju, kaže nemamo drugi na stanju, da vrati ne može, ali ima garanciju pa da se pošalje na servis, servis nema tipku, može naručiti, ali se čeka 15 dana, da zadaviš nekog... [​IMG]

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Ista stvar se meni desila ovo ljeto, firma Tehnodepo iz Sa.
    Pitam ima li na stanju, ima. Moze li dostava, može. I onda napišem ovo, I to više slučajno :) [​IMG][​IMG]

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
    NAILS likes this.
  20. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kako provjeriti na Samsungu broj radnih sati?
    Da pogledam kod svog MU modela :D

    Domod kupljen, srecom su dali iz kutije zapakovan, izložbeni i dalje na polici vrtio se.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk