Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    A ne znam, nisam siguran...

    Sent from my Huawei P30
     
  2. Neso

    Neso Komšija

    Kupih danas Logitech Z5500. Iduce sedmice stizu pa onda testiranje :)
     
    Qler likes this.
  3. Tyger

    Tyger Aktivista

    Imam ih i ja meni su vrhunski izletili mi polovni ali veoma povoljni
     
    Neso likes this.
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja imam Z-906 koji su nasljednik Z5500, odlicni zvucnici al kablovi na sve strane. Neka hvala, sad sam kupio soundbar sa subwooferom, nije to to al je dovoljno dobro a prakticno.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja imam Z-2300 na PC i prezadovoljan sam.

    Sto se tice LG plasme, 200KM popravak, nista od nje... uzeo sam od jarana neki stariji 47'' LCD Philips... lafo SmartTV ali one prve generacije. EON box je spojen, djeci odlicno... a cijena je bila visa nego prihvatljiva.
     
    zippoo and Neso like this.
  6. Neso

    Neso Komšija

    Super, i meni je dobro bas ispalo. Izleti mi deal za $150 da ih uzmem, nisam mogao odliti za tu lovu. Sve u kutiji, haman novo, bez traga koristenja. U isti dan prodam svoje z623 za $80 :)

    @Stevie_Ray Gledao sam te Z906, bili na poustu za $250 u MicroCentru. Ne znam, meni ne leze dizajnom, a ovi Z5500 su mi nenadjebivi fakat. Legendaran set...
     
    Last edited: Nov 19, 2020
    Tyger likes this.
  7. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ja svoje za 50€ bez kutije sitni tragovi korištenja ali bez 2 satelita i backlight ne radi ali zvuk je fenomenalan
     
    Neso likes this.
  8. Neso

    Neso Komšija

    Meni su vala bili na nisanu godinama, ali uvijek nesto prece izleti i evo napokon da ih kupim :)
    [​IMG]
     
    zippoo, iPlay, Tyger and 2 others like this.
  9. Esh

    Esh HWB

  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Kod nas ne mozes obaviti niti jeenu kupovinu da sve prodje normalno i bez ucerivanja

    Ganjao tv ovo sada za black friday i kupim jedan u Domodu...i evo danas mi dosao,dovuce brza posta,vidim otvorena kutija,odmah mi prodje kroz glavu da mi nisu poslali izlozbeni primjerak i kada sam ga poceo raspakivati,uze onaj nosac sto ide u tv,za noge,vidim izgreban.Izvadim stiropor,gledam tv i kutiju koja je prednja strana,zbog vadjenja,Tv okrenut na pogresnu stranu...znaci koristen i pogresno upakovan haha.
    Nazovem domod,onaj u call centru bez pogovora kaze poslati ce mi nov nekoristen u ponedjeljak.Nadam se da ce imati na stanju takav.
    Znaci probali ucerati pa ako prodje prodje

    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    EL NINO CFC likes this.
  11. igor.g

    igor.g Komšija

    I ja sam imao problema sa domodom (uređaj kupljen preko ekupi), reklamirao i poslao nazad kroz dva dana pa se ganjao sa njihovih servisom pola godine dok nisam dobio drugi TV. Klasične seljačine.
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma nije ovaj bio na ekupi,inace bi tamo kupio...znaju ljudi raditi online trgovinu

    Evo ja nisam ni otpakovao skroz tv,vidio sam dovoljno da je koristen i neka ga nose sebi a meni posalju nov...pa vidjeti cemo tamo polovinom naredne sedmice jesu li ispostovali.Ako ne budu,necu se ja sa njima natezati,traziti cu pare nazad i to je to.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    I ja sam imao problema sa domodom, isto TV.

    Nisu odma htjeli da mi daju novi nego ko fol na servis (a nisu ovlasteni, nego ce tamo neki divljak da caprka)..

    Sreca rijesio, moras prijetit i bezobrazan biti za svoje pare.. od tad, nikad nogom u domod.
     
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Zato ne volim online kupovinu, dok ga sam uživo ne pregledam i u auto utrpam neces u kucu :D



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa ga ostetis u transportu...osim ako ne dodjes sa kombijem po tv ...vise ja volim da oni dovuku .
    U moje auto ova kutija ne moze ni stati nikako a i ne smije se transportovati polozen,jer su velike dijagonale pa moze puci display.
    Ja sam zadnji tv u radnji kupio 2002. ,onaj guzicar i od tada je svaki online ,ovi flat tv-ovi kada su se pojavili.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  16. Filozof

    Filozof Aktivista

    Bas vala, isti sam ti, ali koliko se da primjetiti stranci nemaju takvih problema a i reklamacije se uvazavaju bez suvisnih pitanja i tako glupih procedura.
    Stari mi radi za amazon (dojcland i austrija), hiljadu puta se znalo desiti da slusam razgovor tipa "kupio sam solju koja kosta 3Eura ali kad sam je otpakovao na jednom mjestu je bila ostecena farba" posalje slike, oni mu bez problema uvaze reklamaciju bez obzira sto je mozda njemu solja odma ispala i ostetila se. Ponudi se slanje novog artikla ili refundacije novca s tim da artikl koji je primio moze zadrzati. I to ne samo za sitnice od par eura nego i za dosta skuplje stvari, solju sam naveo za primjer i logicno da ne mozes zvati mjesec dana, ali eto dan, dva od primanja posiljke. Kad sam tamo narucim sebi bez problema i srkleta, al ono sto ide preko bosnje... a-a, nema sanse, pogotovo nesto tipa 1000KM, pa da se moram zajebavat za svoje pare
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Zato sto imaju ogroman promet i ne isplati im se peglati oko toga taman i da laze. Smijesno je to porediti sa nasim radnjama.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Nase prodavnice rentaju cijeli prostor za izloga ali nemaju magacin. Pa prodaju ono sto vidis. Velika je vjerovatnoca da ces opet dobiti TV sa izloga.
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ima domod magacine,znam iz prve ruke.
    Ovo su oni isli da se rijese ovog primjerka,pa ako prodje prodje

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kupi lokalno razbijen tv iste veličine za stoju pa im ubaci u kutiju, 'ućeraj' im maksimalno. :D
     
    Vedo and zippoo like this.