Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kako sam nabavio amazon fire 4k stick ne sjecam se zadnji put kad sam uzeo daljnski od TV-u u ruke :D

    Power
    Volumen up/down

    I dosta od daljinskog :D

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa tako je i kada koristis STB...daljinski od tva sluzi samo da upalim tv i eventulno pojacam,smanjim
    mada sam ja bio upario daljinski od STBa da radi i sa TVom,slabo sam kada tako palio
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Nekad davno neko je napisao na forumu nešto kao šta će mi tolike skule po kući (misleći na više daljinskih upravljača), kontam šta ima veze, nek su na dohvat ruke, ali sam se baš razrahatio kako koristim samo jedan daljinski, sve mi je na tv, eon, netflix, YouTube, Spotify, trenutno i hbo... Povremeno nešto otvorim na telefonu pa pošaljem na tv... Iako je daljinski od skoro svakog stb poluuniverzalan pa se može podesiti da pali tv, kontroliše jačinu tona itd...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja na tv instalirao Eon, tako da mi je sve na jednom daljinskom. A kad upalim kućno kino pojačava ga i smanjujem isto sa daljinskim od tv...

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  5. Esh

    Esh HWB

  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma mogu oni uvodit sta god hoce, vec su izgubili bitku.

    Dolby Vision jedini je pravi HDR standard, ili ga imas, ili ne. Al kontam ja Samsunga, taj njihov standard je dobar kao i Dolby Vision, ali dzaba kad nije podrzan kao DV.

    Nego Samsung hoce da ustedi tih $3 po TV-u. Hajd ok za entry-level, al za skupe QLED nije. Ja hocu da Samsung potrosi tih $3 ako im vec placam TV $1000+.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. iPlay

    iPlay Komšija

    Kartica je zakon. Ubaciš u TV i zdravo. EON app također. Resiver ne koristim odavno i ne bi ga uzeo.
     
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ima li neko EON app free slot da bi malo dijelio?

    Odgovara za Smart TV app ili za Fire tv android EON app.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  9. Esh

    Esh HWB

  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Kupio sam nosac za TV ali, sarafi koji dodju su premaleni za TV. Uopste se ne mogu uvrnuti.

    Uz TV, koliko se sjecam nisu dosli sarafi, jel praksa da se ovo pojedinacno kupuje?

    TV: Samsung tu7172 65
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Obicno uz nosac dodju 3-4 vrste sarafa za sve standarde, mada je i jaran morao kupovati sarafe, trebali plici.
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Dosle su dvije vrste ali, obje su prekratke. Kako uopste sad naci odgovaraju sarafe?
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    U prodavnici sarafa :D Vidi na netu koji idu ili izmjeri i trk do radnje.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Hah ja sam sreca ostavio kutiju od nosaca tva i tu je bilo raznih serafa a brat je morqo kupiti u gvozdjari odgovarajuce serafe,jer oni iz paketa tv nosaca nisu godili.
    Imas vrstu i oznaku serafa u kutiji sa tvom dodje,na onom papiru gdje ima upustvo za vasjenje tva iz kutije i prvu instalaciju

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nasao sam u manualu da su sarafi M8 20-22mm, na internetu pise M8 43mm..
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ono sto u manualu pise bi trebalo biti tacno a kupi i ove druge za svaki slucaj ...seraf je 15-20 feninga

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
    Aldiin likes this.
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Kupit cu sutra ali, onda me brine da ce biti preveliki za nosac.

    Pisem utiske sutra, nekome ce sigurno ustedit vrijeme da se ne zeza kao ja.
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Ja sam dva puta kupovao nosač, i kačio tri tv-a ukupno, jedan je wesa sistem dva su bila obična, uvijek su mi odgovarali šarafi koji dođu uz nosač, uz njih i plastične podloške takođe... Mislim da sam jedino kupovao tiple i šarafe za zid, starija kuća bila pa stavljao duže.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ako mozes,ponesi onaj dio sto se zavrne na tv,pa testiraj na licu mjesta i nemoj uzeti previse duge serafe...2-2,5 cm ce biti dovoljno da udje dovoljno u rupe
    Ja sam bas prije 15ak dana postavljao tv na nosac pa sam tako naletio i na duge serafe i na tanke ,dok nisam nasao odgovarajuce

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  20. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Evo update nakon postavljenog televizora. Pratite manual od tv-a da bi tacno pronasli potrebne sarafe. Meni je pisalo 20-22mm. Nazalost, 20mm nisu odgovarali a 22mm nije bilo za kupiti. Kupio sam M8 30mm i stavio distancere na njih. Vjerovatno sam trebao malo veci distancer zbog velicine sarafa ali, ispalo je okej. TV je postavljen na nekih 1.40m (visina 2.50m) i blago je nagnut prema naprijed. Mogu samo reci da fantasticno izgleda i da se ne moze porediti sa bilo kojim tv stalkom. Nosac sam kupio u Penny-u, bio je svega 45km a ima sve moguce funkcije (dole, gore, lijevo, desno, naprijed cak do pola metra). Cijena me bas zacudila jer su ovakvi nosaci inace 80tak km. Sad treba uraditi zid, postaviti konzolu iza i sakriti sve ove kablove. Sve u svemu, prezadovoljan.

    [​IMG]
     
    dams82 and Haker like this.