Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Niposto Android, Android televizori imaju veima slab hardver, ekstremno slab. Samo najnoviji Sony Androidi valjaju jer konacno imaju pristojan SOC, npr X900H.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. nivla

    nivla Komšija

  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Čaba,slabo ko ima ovu visa karticu
    Ja mislim da je kod mene bila prvobitno visa pa su mi kod zamjene dali mastercard
    Sada moram cekati popust na matercard,mada do sada sto sam upratio vecinom bude 10%

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  5. Filozof

    Filozof Aktivista

    ja sam uzeo neki Vox 40" u domodu kosta 300KM, 3 godine garancije... Iako sam prvobitno planirao ovu teslu S605 zbog android 9 sistema cijena mu bila oko 450KM (gore dole)i eto sreca nije bilo na stanju i ajd reko dva tri dana da sacekam dok bude opet dostupan kad na piku izleti ovaj vox 40" kupljen u domodu 5 dana prije i lik mi ga proda za 140KM, fiskalni, garancija, sve full zapakovano i odem uzmem jos tx3 mini 2/16 za nekim 90KM i cao. Ja kao neko ko provede sat vremena dnevno ispred tv-a i to pred spavanje i koji sam zamjenio 32" grundig od prije 10 godina meni za ove pare odlicno :D eon instalirao, fullhd reza, slikom zadovoljan... nema sta :D
     
    Vedo and zippoo like this.
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Obično je tako, 90% ljudi bi bilo zadovoljno i voxom. Ti brendovi često koriste panele od Samsunga ili lg. Koliko sam puta u nekom apartmanu vidiš Teslu ili nekog jeftinog kineza i skontaš da nije to tako strašno. A realno i ovaj Samsung od 700 nije sigurno vrh tehnologije

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    forzamilan, aNaToMiC ! and dams82 like this.
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Definitivno nije vrh, ali velika je razlika u software između vox i Samsung, to je bitno pravo za every day use... Ja u spavaćoj imam neku jedinu Teslu sa nekim Linuxom, i bolji je UX nego da je android ali opet Tizen na Samsung je ipak drugačije iskustvo...

    Sent from my Huawei P30
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Panel na ovim Samsungzima je VA i nakon kalibracije koje se mogu naci na rtings,daje vrhunsku sliku...bez ikakvih odstupanja sa dubokom crnom i odlicnim kontrastom i gammom...a za ove slabije brendove,prvo niko ih i ne testira i ne mozes ni naci kalibrirane postavke
    to je jedna od prednosti

    druga je sto kaze qler software i odrzavanje istog...na Samsungu i ovim jacim brendovima se to stalno razvija iispravljaju greske a na tim slabijim,ono sto dodje i kutije,to je to ,isto kao i sa kineskim telefonima

    ja sam prvobitno htio neki jaci tv uzeti ali kada sam vidio da se slika moze vrhunski kalibrirati i da daje odlicne vrijednosti,onda nema potrebe da dajem pare na Samsungov marketing i idem na qled,kada ce se gledati SD kanali sa kablovske i eventualno malo sporta...

    sada cekam popust na moju karticu i pada ovaj 58'' tu7172 najvjerovatnije ili 55'' varijanta ako ne bude na stanju

    meni je najveca mana ovog modela sto ima samo 2 HDMI izlaza...sada za sada ce mi biti 1-2 popunjena ali eto da uzmem recimo soundbar,eto problema,nemam gdje skopcati i moram kupovati HDMI splitter
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa i nije baš da low end nema nikakve podrške. Ja sam već par puta u godini dana dobio update za svoj jeftini hisense. Ali opet sve zavisi šta ko hoće jer ja nekad ne upalim tv po 10 dana.
     
  10. Filozof

    Filozof Aktivista

    Sto se tice ovog voxa on i nema software, najjobicniji tv, zato sam uzeo ovaj android box i cao. Zadovoljan sam ovim kodijem jer mogu naci nekih filmova, za tv koristim eon aplikaciju i to je u sustini sve i sto se koristi. Kontam i za dnevnu sobu da uzmem nesto slicno od ovih no name brandova, nekih 55" i mozda bolji box uzeti. Ja sam opet misljenja da ako se tv koristi sat-dva dnevno nema potrebe za nekim ultra giga tv-om, ali svakako razumijem i ljude koji gejmaju na tv-u i vole da gledaju taj neki high res/3d sadrzaj... Ne znam koji je panel na ovom voxu ali slika fino izgleda iz svih uglova, jedina zamjerka su malo slabiji zvucnici al za te pare vala...
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma ima ono razlike u kvalitetu slike koliko se god dugo gleda ali slazem se da ne mora uvijek biti najbolje i najskuplje iz prostog razloga sto to mnogi ne primjete i ne znaju kakva treba da bude slika...oni misle da je to vrh i da tako treba da bude.
    Ja recimo najvise primjetim slab kontrast i blijede/isprane boje,kao da gledas kroz dim i slabo osvetljenje na ovim slabijim televizorima i ovaj sony sto trenutno imam je bio flagship ja mislim u svoje vrijeme ,tako da je slika bas bobra

    Cijene su opqle i sada se za 700-800 KM moze uzeti odlican 55+ inca tv...mislim da je to realna cijena za solidan veliki najnoviji tv

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Crče sad LG Plasma u dječijoj sobi... upalim je, čuje se prvo kratko kako nešto zuji (sumnjam na neki kondenzator) i samo se odmah sama ugasi. To je sve u sekundi... Imate li preporuku za neki servis, da to odnesem da se napravi?
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Zna @Vedo nekog majstora, meni je preporučio, ali meni bilo daleko nosit tv u Sarajevo

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    ASC servis... Unitic zgrada, -1
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Našao sam neki LCD servis na Alipašinom, kaže lik doći će na adresu da vidi šta je. U ponedjeljak

    Sent from my Huawei P30
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Fiko na Kosevskom, +38733210236

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Kod plazmi obično nema popravka jer se mijenja čitav panel. Kod LEDa se mogu naručiti trake pa se samo one zamijene.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa mozda nije panel stradao,nego neka elektronicka komponenta ili kondenzator
    Doci ce mu majstor kuci,ako ne bude mogao popraviti,nece nista ni platiti

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma ja, ako bude skup popravak ništa u smeće... Služila je eto skoro 10 godina, da je Ei Niš trajala bi dok se djeca ne vjenčaju :)

    Sent from my Huawei P30
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Moguce da je kondenzator ako je zazujalo. Jel zasmrdilo? :)