Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. k0ST

    k0ST Aktivista

    Evo da i ja prijavim par svojih iskustava sa on-line kupovinom:

    http://www.aquatuning.de/index.php/language/en - Vodeno hladjenje - poprilicno poslovni (odgovor na upit 1 dan), odbijaju PDV, DHL dostava 3-5 dana (i dosta skupa po kg), vise nacina placanja (kartica/uplatnica/paypal)
    http://www.highflow.nl/ - Vodeno hladjenje - extremno poslovni (odgovor na upit 1-2 sata), nesto skuplji od gore pomenutih, NE odbijaju VAT, TNT dostava (nesto sporija, 5-7 dana, najmanje upola jefiniji od DHL-a), takodje vise nacina placanja (ukljucujuci najjednostavniji - paypal)
    http://www.arctic-cooling.com/webshop/index.php - PC hladjenje - razne komponente i komponentice (sarafi, mini hladnjaci... po relativno niskim cijenama cca $1.00), narocito korisno ako pogubite sarafe uz njihove hladnjake, placanje Visa/Mastercard, salju HK postom (umjerena cijena), dostava 10-15 dana.

    Nesto sam narucio prosle sedmice na i na ranije pomenutom http://www.computeruniverse.net i imao sam problem sa placanjem. Paypal je uredno skinuo pare ali transakcija nije "prosla". Poslao sam im mail uoko 18:00 - javili su se sutra i vratili pare/ponistili transakciju.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Dodao sam linkove i ka tvojoj poruci na prvu poruku u okviru ove teme.
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    najzad sam uspio verificirati paypal acc. i nisam to odradio na šalteru nego na onom atm aparatu ili kako se već zove u rajfajzenu gdje sam uredno dobio izvod u kojem je bio onaj kod XXXXPAYPAL--*EXPUSE.
     
  4. h2o

    h2o Aktivista

    ATM - Automated teller machine ili vrlo rijetko ABM - Automatic banking machine.
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    eto ispravljeno :D
    najveći ROFL je bio kada sam čekajući na red pogledao u taj aparat a ono piše ogromnim slovim INFORMACIJE.
     
  6. metallac

    metallac Aktivista

    Ja naručujem gotovo istu stvar (različite veličine) već 5-ti put i nikada ništa mi nisu naplatili na carini do danas, a doduše ni vrijednost nije neka najviše 23 KM... I danas naplate na carini 3,50 KM :D
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    To je carinski pregled ne carina, i uvijek mi to naplate, osim ako je sitna neka dzidza midza od 2 marke.
     
  8. frootek

    frootek Novi član

    Mislim da je ovo prava tema, ovako isplatio sam neki novac sa moneybookersa na karticu (Visa Kreditna HYPO ALPE ADRIA Banka) pa znali neko koliko se trbe cekati u pitanju je 45E :D
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    3-4 dana u vrh glave.
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Evo da javim prvo iskustvo sa Game.co.uk. Igre sam narucio u petak, dobio danas. Kljucna stavka je pratiti stock status.
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Dosta brza dostava, UPS ili DHL?
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Royal Mail. Ne iskljucujem mogucnost da su se mozda neki termini poklopili...
     
  13. h2o

    h2o Aktivista

    Royal Mail dosta pazi na svoj ugled, tako da nisu se nikakvi termini poklopili nego jednostavno ljudi su ucinkoviti. Ako se desi da kasni onda je krivica kod nasih.
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ako je Royalmail international signed for, ja obicno gledam da mi salju ponedjeljkom, kupujem u nedjelju, i dolazi do petka. Ali to tvoje je jos brze bilo.
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Moguce, iskustvo sa RM je obicno izmedju 5 i 8 dana, tako da je jedna od opcija definitivno i ucinkovitiji rad carine.
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Meni je carina fusharila dosta ovih dana, stigne paket u petak, pratim na bhp.ba, posalju na carinu u petak, paket meni u bugojno stize u utorak.

    Prosle godine ako bi paket stigao u petak u sarajevo, u subotu je bio kod mene u bugojnu.
     
  17. wudu

    wudu Aktivista

    Mislio sam kupiti wireless mis. Zanima me da li je ovdje iko uzimao preko neta wireless mis? Ako da, je li dosao ispravan, s koje je stranice uzimao, ostala iskustva?

    Hvala unaprijed.
    Pozdrav
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Uzeo sam ja na ebayu Microsoft Laser 5000 desktop set, imas temu u periferiji. Kakvo je pitanje jel dosao ispravan :)
     
  19. wudu

    wudu Aktivista

    Fino :)
    Kolega je bio narucio mis s DealExtreme i nije dosao ispravan/funkcionalan.
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    pa na dx 99% robe je kineske proizvodnje xD