Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nista, prvo sam isao u RF banku, tamo nemaju pojma o cemu se radi, onda sam im napisao jedan mail da bi mi odgovorili da tu uslugu trenutno ne pruzaju.
    Isao sam u Unicredit banku, i tamo izgleda postoji ovaj dodatni sistem zastite jer mi je sluzbenica na salteru rekla da pored pin-a i cvv2 koda dobivam jos jedan password, tako da je to to pretpostavljam.
    Danas idem da otvorim racun, pa ukoliko sve prodje bez problema, zatvorit cu racun u "banci bez peglanja".

    Inace, posto kupujem igre sa shopto.net, imaju neki glup limit da se paypal-om ne mogu praviti narudzbe iznad 50 funti, a kada pokusam direktno preko kartice kupovati, izbaci notifikaciju da kartica nema 3D autentikaciju itd.
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja sam u Unicredit od kad znam za sebe i nikad nisam imao dodatni password, mozda su u medjuvremenu za nove kartice to uveli.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Provjerit cu to jos jednom danas-sutra, ali moguce da je bio nesporazum na relaciji ja:sluzbenica.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ljudi pomagajte. trebam verificirati paypal acc. odem u rajfajzen po izvod ljudi pojma nemaju o čemu pričam i o onom kodu od 4 cifre za verifikaciju. čovjek mi uradi print screen i isprinta stranicu. ja sam nešto pokušavao ali sam 2 puta krivo ukucao broj i sada ako i 3. put krivo ukucam blokirat će mi karticu. na izvodu ima milion nekih stupaca ja ću vam navesti koje su (slikao bih ali kamera loša a skener ne radi na win7 po belaju):
    Nr, tran. date and time, Card, Amount, Approval, Acquirer ID, MCC, Merchant, Merchant name/address s time da jedino MCC stupac ima broj od 4 cifre. pod stupcom merchant name /address spominje se i PAYPAL>i neki broj od 10 cifri wtf???
     
  5. wudu

    wudu Aktivista

    Kod mene je na ivodu ovako pisalo:
    xxxx(ovo ti je verifikacijski kod)PAYPAL--*EXPUSE USD -1,95 KM -2.84

    Nadam se da sam pomogao :)
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ma nema toga nigdje. paypal je u zasebnom stupcu. probao sam ovaj mcc kod i sad su mi blokirali karticu :(
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Tacno ovako ti treba stajati na Izvodu sa kartice, ili onom izvjestaju kad ti isprinta neko u banci, ova 4 x-a su ti taj kod koji trebas unjeti.
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    uf kako sad da deblokiram karticu da je paypal ponovo primi?
     
  9. wudu

    wudu Aktivista

    Moguce da trebas poslati ponovo verifikaciski kod (ovo nije provjereno, samo je nagadjanje, tako da nemoj zamjeriti ako nije tacno)
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kontaktiraj ih i reci im sta se desilo. Oni ce ti traziti vjerovatno sken licne, kreditne, pasosa ili tako nekog identifikacionog
    dokumenta da se uvjere da si ti stvarni vlasnik kartice.
     
  11. exwizzard

    exwizzard Komšija

    zar ne pise da moras cekat 24h il tako nesto
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    poslao sam mail na support. danas mi uzvratili emailom i odblokirali su mi karticu. sada opet moram ukucati onaj kod. pošto ovi u banci izgleda mene pravo budalom i nisu u stanju da mi daju izvod u kojem ima taj kod da li ja sa rajfajzen visom mogu na bankomatu podići samo izvod i da li će na njemu biti taj kod?
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Na bankomatu ne mozes dobiti detaljan izvod, mozes samo stanje racuna i cao.

    Oni ti moraju isprintat izvod sa opisima transakcija da bi vidio te 4 cifre. Odi u neku drugu
    poslovnicu rajfajzena i trazi izvod, mozda ces nesto i platiti nisam siguran.
     
  14. h2o

    h2o Aktivista

    U Reiffeisen bankama, u vecim poslovnicama, ima poseban ATM za izvode. Ne moras se uopste peglati sa radnicima.
     
  15. wudu

    wudu Aktivista

    U poslovnici gdje sam ja bio u Mostaru ima u banci nesto kao bankomat, gdje ubacis karitcu ukucas PIN i onda imas mogucnost izvuci izvod za predhodni ili tekuci mjesec. Lijepo izadje A4 papir sa svim transakcijama.
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ima taj aparat atm i u travniku. nešto slično ko bankomat ali u samoj banci i nešto je manji od bankomata meni se čini. malo me ofirno da odem tu po izvod jer nisam se s ovim nikad susretao provalit ću se dobro ali šta se mora nije teško :D

    btw hvala momci na pomoći.
     
  17. wudu

    wudu Aktivista

    Suti, i mene je Security gledao cudno kad sam odsetao do tog aparata i ubacio karticu xD
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Najgluplje osiguranje je u rajfajzenu, to je definitivno, cim se pomolim na vrata oni meni izvolte sta ste trebali, kao da sam debil i neznam otici do blagajne
    i cijelo vrijeme te poprijeko gledaju ko da si im pobio familiju.
     
  19. GW

    GW Moderator

    A kad uđe u banku neko krajnje nekulturan, ne rade ništa. Sjećam se baš jedne situacije, na početku ekonomske krize, ulazi u banku neki tip, dere se "hoću da raskinem ugovor", prijeti kako će baciti bombu, kako će ih sve pobiti iako nema pravo da raskine ugovor i on to zna, a osiguranje cijelo vrijeme samo govori "smirite se gospodine". :D
     
  20. gilla

    gilla Aktivista

    Za osiguranje potpis. Iako ne u svim poslovnicama, u vecini te gledaju kao teroristu i kao sto kazes sta ste trebali ovo ono.
    Ja onako mladji kad udjem gledaju samo hocu li pistolj izvaditi :D a ja namjerno polako rovim po dzepovima i torbi, kad BANG izvucem novcanik.
    Mislim da se lik u Vogoscanskoj poslovnici pogotovo istice. Dusu dao za gangstera u filmovima.