Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Esh

    Esh HWB

    O svemu tome smo pricali na ovoj temi, samo malo prodji kroz temu i procitaj. Placa se carina, ne dolazi DHL brzom postom, nego na lokalnu postu.
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    ok sorry, bio sam ovdje na ovom topicu vishe puta, al sad cujem placa se i carina i porez..
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Na prvoj stranici teme su jasno izdvojeni linkovi: viewtopic.php?p=214800#p214800.
     
    Last edited: Feb 11, 2018
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    shy on me :( tnx one more time :)
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    kontam uzet par sitnica sa quietpc.com pa da pitam jeli neko nešto kupovao kod njih, kakva su iskustva, carine? prilične su jeftine poštarine koliko vidim na ove sitnice :\
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Mislim da je 'Bice Bolje' uzimao par stvari preko njih i da proizvodi dolaze na postu, a sad carina zavisi od visine dekleracije/kupovine.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ma sitno, 3 venta za kućište i jednu pastu, sve skupa 17 eura sa poštarinom. reko bolje pitati nego skitati.
     
  8. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Vrlo jednostavno. Ljudi su dosta pedantni, sve dođe lijepo zapakovano, stavljaju što je moguće više stvari u jednu kutiju. Carinu nisam platio nijednom od dva puta koliko sam naručivao. Iznosi nisu prelazili 40€ u oba slučaja. Stvari su dolazile dosta brzo, a robu šalju iz Engleske. Radilo se o manjim paketima gdje su bili ventilatori, hdd utišivaći i sl. Ne mogu ti garantovati da tebi neće naplatiti carinu. Upoređivajući cijene sa drugim sličnim sajtovima, oni su vrlo povoljni. Obrati pažnju na Nexus i Xilence ventilatore (i ostale proizvode), jer imaju vrlo dobar feedback, a najpovoljniji su.
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    zahvaljujem. već sam otprilike odabrao. jedino sam sad vidio da nexus ima i onu plastiku koja se stavlja na 80mm a na nju se navrne 120mm vent jer nemam pozadi na kućištu za 12cm šarafe. tako da cu umjesto za rear 2x80mm uzeti jedan od 120mm i ovaj 'adapter'.
    mislim da ne može jeftinije :D

    editovano. thnx GW za pastu.
     
  10. GW

    GW Moderator

    Zamjeni tu pastu za Arctic Silver 5. Ona ti je gotovo duplo "provodljivija" od te keramičke.
     
  11. JaLa

    JaLa Komšija

    da ne otvaram novu temu...

    Hoce prijatelj da kupi tene iz radnje iz inostranstva iz radnje, znaci nove.
    Da li bi mu dosla carina? Jel imao neko iskustvo sa odjecom/obucom ?

    Hvala unaprijed

    stranica za kupovinu:
    http://www.eluxurybar.com
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja sam kupovao 5 puta patike iz eng, vidi prvi post teme, nikad nisam placao marke dodatnih troskova, doduse kad sam odabirao DHL ili UPS postu.

    Ako bi izabrao obicnu postu, ovi nasi seljaci ce ti uzeti par maraka, al to nije carina vec nakvi njihovi troskovi manipulacije.
     
  13. JaLa

    JaLa Komšija

    to bi bilo extra,
    hvala ti

    ostali odgovori dobrodosli :)
     
  14. Zlatan

    Zlatan Komšija


    hehe to je vjerovatno naplata otvaranja paketa da se provjeri je li za carinjenje ili ne, jaka fora - prikuplja milione i milione KM godišnje... :smt003
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ma ja, cini mi se 3-4 marke, tako nesto. Samo nek nije dzaba.
     
  16. JaLa

    JaLa Komšija

    kad smo vec kod ovoga, kad narucujem tehniku preko neta, i ako ide nekom kompanijom, onda nema carine ?
    A ako ide normalnom postom, onda mozda i opale carinu ?
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Sad je to druga prica, puno je bilo diskusija o tome, uglavnom roba porijeklom iz EU nema carine, a van EU ima, nebitno koja je posta u pitanju.

    Ali vecina tehnike ti je porijeklom iz zemalja van EU, tako da ces carinu platiti vjerovatno, naravno ako se radi o robi vrijednijoj od odredjenog iznosa, cca 200KM il tak nesto.

    Uglavnom, carinu ces platiti kako god.

    Neka me neko ispravi ako grijesim. :smt006
     
  18. JaLa

    JaLa Komšija

    jos jedno pitanje u vezi ove stranice, zna li iko jel 'legalna' stranica, da ne bude platim a nigdje nista...
    Procitao sam komentar od nekoga na yahoo-answers, kaze da je previse dobro da bude isitinito, jer su stvari extra jeftine ovdje ?!
    Sta vi mislite ?
    Da li je ovo onaj pravi (sigurni) pay pal nacin placanja, ili su oni bezze napisali PayPal, pa ako prodje prodje ?!

    http://www.eluxurybar.com/
     
  19. JaLa

    JaLa Komšija

    izgleda da je stranica kao stranica u redu.

    Ali nigdje ne vidim 'PayPal', svugdje se spominje Western Union, Credit Card itd itd, ali bas PayPal ne mogu naci ?
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Meni izgleda shuhva da ti pravo kazem, gdje nea paypala ja nebih ostavljao karticu. Osim svjetski poznatih webova.