Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    I ja preporucujem http://www.dinodirect.com
    Nešto je slicno DealExtremu i shipping je malo brži vjerovatno što nisu toliko zagušeni kao DX.

    btw...jednom mi je posiljka dosla za samo 8 dana.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Ok. Hvala. Koliko ide pošiljka, nije problem.
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Skuplji od DX-a koliko vidim, dobro je da imaju Moneybookers mogucnost placanja
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Pa neke stvari jesu skuplje dok neke nisu.
    Npr...do nedavno su imali kupone za popust gdje npr. uzmem nešto što košta $30 za $20 što je $10 uštede.

    Sad je ja mislim na $40 popust $10.

    Dostava je u prosjeku 2 sedmice.
     
  5. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    ima dosta takvih stranica kao sto je dx, kaidomain, focalprice... sve su free shipping i neke male razlike u cijenama +-, kao da je isti vlasnik svih pa bere malo na razlici :D
     
  6. gilla

    gilla Aktivista

    Da besplatna je.
    Zaboravi da ces u skorije vrijeme to moci naruciti.Evo meni treci dan stoji waiting for suplier a kao in stock(stvarka sto sam narucio).Shvacam da su oni samo posrednici ali opet....Po netu more negativnih komentara o dx,uglavnom se odnosi na dostavu,kud ranije ne pogledah :evil: ,valjda ce stici za mjesec dana.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Gledam opcenito oline pa gdje mi bude najpovoljnije.

    Samo mi nije jasno kako kupujete preko amazona. Poštarina se krece od 30$ do 50$, ili nema BiH na listi.
     
  8. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    sad ce im tamo nekad i njihova nova godina, to dugo traje, pa mozda treba izbjegavati dx u to vrijeme, imaju i notice na stranici da nece raditi

    edit: na amazonu imas shopove koji salju u bih, znaci probaj nac to sto hoces u nekom od amazon shopova pa provjeri shipping kod njih
     
  9. Cobalt

    Cobalt Aktivista

    Zna li neko gdje mogu nabaviti knjige od Sybexa, ali da je prostor BiH ili HR? Treba mi za LPI. :/
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Sp3x, MA trazio sam pored ovoga jos i mp4 player i nisam nasao BiH na listi.. pa kontam kako fercera. Pogledat cu detaljnije imal nesto iz Evrope pa da je postarina jeftinija i da ide za BiH.
     
  11. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    probaj na amazon.co.uk ili ebay.co.uk to je iz VB, tu bi postarina trebala biti 7-12 funti za takvo nesto
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pogleda ja ebay.uk stigne za sedmicu a desi se nekad i za tri dana.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    E hvala.. jos uvjek na Amazoni nisam nasao BiH ali jesam na ebay.co.uk.

    Sada me interesuje poštarina. Kaže:

    Postage and packaging: £10.99

    Da li to znaci da su mi to svi troskovi, obzira koliko teži proizvod kao sto se dodatno placa na Amazonu? (konkretno ovo: http://cgi.ebay.co.uk/PIN-ART-IMPRESSIO ... 33584f0ce3)

    A recimo, kod nekih stoji i ovo placanje:

    Each additional item: £4.00

    Sta mu to dodje ? (konkretno ovaj proizvod http://cgi.ebay.co.uk/NEWTONS-CRADLE-NO ... 4838bd672f )

    I onako.. odokativno, iz iskustva, dal' bi mi carnilini ovo ?
     
  14. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    da to su svi troskovi, + sto ces ovdje postaru platit koju marku neke takse. to each additional item ti je ako ista vise narucis od istog prodavaca ide ti 10.99+4 za drugu stvar+4 za trecu stvar...

    ovisi koliki bude paket, ako je to vecih dimenzija vjerojatno je da ce otvorit, al dal ce carinit ne vjerujem kad vide o cemu se radi,a ako budu, carina i pdv dodju negdje 40% na cijenu, mada u ovom slucaju vjerujem da nece ocarinit.

    a jesi li pokusavao te 2je stvari trazit kod lokalnih kineza?
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Hvala na infu.

    Ne zalazim kod njih. Nedavno uletio, i brzo izletio. Nnemam ideje gdje konkretno da ovo gledam pa ce mislim ici online kupovina.

    Mislim da bi me ovo dvoje (bez carine) izaslo oko pedesetak maraka pa ..nije toliko prob. s tim da se nema kod nas uzeti.
     
  16. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    vidi jel imas te 2je stvari kod istog prodavaca pa da eventualno ustedis na postarini.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

  18. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    taj je iz hong konga, obrati paznju na lokaciju artikla, mozda nisi primjetio
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Hmm.. da, sad sam vidio. To mi moze samo uticat na brzinu dostave.. ili ?
     
  20. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    upravo to,pise ti dole <30 dana dostava