Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Zombie

    Zombie Aktivista

    E drug izgleda da sam ja pobrkao order i tracking broj, dakle dobio sam upravo taj order, do mene je. Ma iskreno, prvi put radim ovu online narudzbu, pa mi je to sve novo. Ali u glavnom oduzila se ova isporuka, na evo skoro mjesec dana.
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa receno ti je nakon 10 dana da se odmah javis i upozoris na nedostavljanje paketa.... nemam poima sta si cekao do sada? :roll: :roll:
     
  3. Ado_sa

    Ado_sa Aktivista

    da ne otvaram novu temu, u Unicredit banci mi rekose, da ne mogu da mi izdaju novu karticu pored postojece za tekuci racun, koju bi koristio za placanje na netu, jel jedini nacin da otvorim novi racun u drugoj banci, kakva su vasa misljenja..... :)

    Dakle ne zelim kreditnu, nego karticu koju bi dopunio prilikom placanje robe ..... :smt002
     
  4. mesica

    mesica Novi član

    Tačno je da ne mozes imati dvije vise electron. Ali mozes imati jednu Visu electron i jednu maestro, kao recimo ja u Raiffeisenu. Na Visu sjeda plaća, a maestro prijavljen na paypal.
     
  5. Ado_sa

    Ado_sa Aktivista


    kod mene Maestro je za platu, i imam Visu kreditnu, i pored njih dvije mi rekose, da ne mogu dobiti trecu, na koju bih ja uplacivao, i da putem nje placam na netu, nego da eventualno otvorim u drugoj banci, a meni to nesto pravo tesko 8)
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    moze biti samo obrnuto mesica ;) paypal acc ne mozes registrovati sa Maestro karticom. imao sam takav slucaj, pa sam podnio zahtjev za Visa electron.....
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    A sto ce ti druga kartica? Nebi ti ni ja dao. :twisted:
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    koliko ja znam, kod nas su aktuelne dvije DEBITNE kartice (Visa Electron i Maestro), i dvije KREDITNE kartice (VISA i Master Card). Jedino Maestro (jer ta kartica nema onaj sigurnosni trocifreni broj na kraju) nije podrzana na Paypal-u.... ako imas Maestro, ne moze tebi banka dodati nikakav feature na tu karticu da bi mogao placati preko Paypal-a. isto tako, kod direktnog placanja karticom, Maestro opet nije podrzan kod vecine trgovina (dok kod nekih jeste). Ne preostaje ti nista drugo, nego da uzmes Visa Electron (ne Visa) KOJA JE DEBITNA A NE KREDITNA KARTICA. Ovo govorim vezano za Raiffeisen Banku kad je u pitanju Paypal, a za ostale banke ne znam. Vadjenje Visa electron pored Maestro kartice je mene kostalo 5KM. kad sam otvarao racun, nisam mislio o tome, tako da sam se zaletio i uzeo Maestro, a ona mi samo kupi prasinu, cak sam i pin zaboravio :lol:
     
  9. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    maestro ima manje naknade za dizanje na stranim bankomatima, razlika 5km.
    ja imam tako set kartica maestro/visa electron, a electron koristim samo za paypal
    raiffeisen

    a u unizabi mislim da je sad za electron potrebno uzet onaj JES! paket koji kosta mjesecno 5km ili tako nesto
     
  10. Ado_sa

    Ado_sa Aktivista

    Nije toliko problem ni online kupovina, mogu uvijek nekog zamoliti da mi to zavrsi, nego mi se desilo, da kad sam isao u inostranstvo, prije polaska hotel nije htio da mi rezervise smjestaj, dok im nedam broj kartice...... :shock: i to mailom ili faxom da im posaljem.... :? a uplate putem banaka ne preferiraju u svojoj poslovnoj politici.... :lol:
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    eto dosla igra danas.... poslana 12.02.... u pitanju je Royal mail.... Za posiljke ispod 50 funti cini mi se nema mogucnosti pracenja posiljke, tj. ne dobijes tracking broj.
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    zanima me je li iko ista kupovao na gam.co.uk? ne mogu da registrujem svoju Visa electron karticu... dobijam gresku tipa "broj kartice ne odgovara tipu kartice" iako je s liste izabrana Visa Electron i 100% ukucan dobar broj. Nekako sam se uspio registrovati tako sto sam sa spiska odabrao Visa karticu, ali iz nekog razloga nece uplata da mi prodje :S
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Kontaktiraj njihov support i vidi da li nas "podrzavaju".
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    uradio sam to, i cekam odgovor....
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    evo desava se nesto:

    05/03/2010 Your credit/ debit card has been authorised and your order is now being released for packing.
    Funds will not be debited until your order is shipped.

    skinulo je lovu s racuna....
     
  16. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Vjerovatno su morali manuelno potvrdit , iz koje banke je kartica?
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Raiffeisenbank dd Sarajevo, PJ Zavidovici.... Uradio sam jedan preorder, pa sam ga morao cancellovati. Drugi je prosao uredno, s istom karticom.... cudno bas
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Javi na temu poslije i koliko dana je trebalo za isporuku, cijenu, podrsku i slicno pa da dodamo na prvu poruku ove teme.
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    np ;) igre su poslane 05.03 i ocekujem dostavu naredne sedmice.
     
  20. Mujka

    Mujka Komšija

    meni su sa game.co.uk za visu electron poslali odgovor ( vezano za pre order bfbc2 )
    tipa dogodila se greska sa vasom karticom ali mi ne znamo u cemu je problem.