Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    :smt005 :smt005 ma kao sto sam vec objasnio, pokusao sam add-ovati onu karticu koju posjedujem - Visa electron Raiffeisen banke, i nije htjelo. onda u vrsti kartica odaberem Visa, i prodje sve ok, ali nije htjela proci verifikacija kod kupovine BFBC2 x2. ostavim tako preko noci, i ujutro kad sam dosao na posao, cancelujem taj order, i odradim drugi isti takav, i sve prodje u dure :) takodjer sam poslao mail supportu vezano za taj problem, ali nikad ne dobih nikakav odgovor....
     
  2. gilla

    gilla Aktivista

    OPet frka.

    NAime na jednoj stranici probam kupovinu,ukucam podatke,uputi me na njihov kao sigurnosni sistem(epdq barclaycards)i kad kliknem da potvrdi "payment declined".Nekoliko puta,ista stvar.Kontaktiram njih,kazu nisu primili nikakav order.

    Nazovem raiffeisen servis,kazu da je ta stranica kao rezervisala taj novac te da jel trenutno ne mogu nista sa njim(prakticno kao da sam platio)
    Opet ove kontaktiram,natjeram ih da se potrude i kazu da su nasli kao nekoliko mojih narudzbi no da je svaka odbijena te da mi nista nece biti naplaceno.

    E sad tu ko koga.Jel neko imao slicnu situaciju?
    Hoce li taj novac biti oslobodjen za nekoliko dana ili da ga halalim?

    Ici su face to face al eto cisto da vidim jel neko imao takvu situaciju.
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ja sam na arsenal.com narucio jedan dres, te me odbijalo par puta. I nista. Kad sam otisao u banku imam sta da vidim, 900+KM rezervisano love, kao da sam platio. Na arsenal.com neznaju nista. Stara mi srecom tada bila uposlenica Unicredit, te je odblokirala sumu na njenu pisanu odgovornost. Ne znam sta ce biti sa tobom, vjerovatno ce odredjeni period biti rezervisana sredstva, pa se potom vratiti. Meni su iz unicredita trazili bar screenshot odbijene transakcije, ali ni to nisam imao. Sa srecom.
     
  4. apdejt

    apdejt Overclocker

    Buduci da je puno clanova ovdje narucivalo sa dealextreme, zna li ko idu li kod njih zbirne narudzbe, ono narucim 4-5 stvari i sve dodje u jednom paketu, ili mi je bolje na par puta jefinije komponente pa izbjeci carinu ????
     
  5. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Pa najbolje uraditi par narudžba jer svaka narudžba znaci jedan paket.
     
  6. apdejt

    apdejt Overclocker

    Dostava je free kod njih ??? tako da na isto dodjem jelde ReNNo ???
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Tako je.
    Možeš svaki proizvod posebno naruciti a mozes i zajedno i isto ces platiti.
    Dostava je besplatna.
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Evo da dopunim jedan od svojih prethodnih postova vezanih za kupovinu na www.game.co.uk. 04.03.2010. sam narucio 2 komada Battlefield Bad Company 2 Limitted Edition (za sebe i kolegu iz klana). Imao sam malih problemcica oko dodavanja Visa Elctron kartice (raiffeisen banka) na svoj account, ali je sve proslo nakon sto sam sa liste odabrao VISA a ne Visa Elctron. Znaci dodao sam karticu, odradio order, ali su se ponovo pojavili problemi, vezano za autorizaciju kartice. Ne znam zasto, pa sam poslao mail supportu, ali nikad nisam dobio odgovor. 05.03.2010 sam cancellovo prethodni order, i uradio drugi sa istim artiklom, i ubrzo je log izgledao ovako:

    Code:
    05/03/2010 Your order has been dispatched. 
    05/03/2010 Your order is currently being picked and packed. 
    05/03/2010 Your credit/ debit card has been authorised and your order is now being released for packing.
    Funds will not be debited until your order is shipped. 
    05/03/2010 Your order is held for credit checking. 
    05/03/2010 Your order is waiting for authorisation and release for packing. 
    
    Moram napomenuti, da sam sve jako dobro pratio, i jako je kratko vrijeme izmedju autorizacije kartice tj. placanja i pakovanja i slanja paketa. Zaista za pohvaliti... Znaci, igre su narucene i poslane 05.03.2010. Jucer 09.03.2010 sam u posti dobio info da je paket dosao, i kontaktirao sam postara ali je vec otisao po selima raznositi postu (jer prvo rjesava sela, pa onda grad, valjda mu lakse tako :) ), i vec danas sam dobio paket u ruke (10.03.2010). Znaci proslo je cijelih 4 od slanja do dolaska paketa u zavidovice, sto me je prijatno iznenadilo, jer je MW2 kupljen kod sendit.com putovao 10 dana.... Znaci, preporuka www.game.co.uk

    Eto Enise, sad mozes dopuniti prvi post u ovoj temi.
    :smt003
     
  9. gilla

    gilla Aktivista

    Ja sa game nikad nisam imao problema.

    Takodjer preporuka shopto.net,salju sve pojedinacno a li za 3.5 funti dobijate tracking code i bukvala mozete ga pratiti do dolaska kuci.Znaci preko royal maila znate kada je dosao u BIH a preko nase poste mozete pratiti kada su ga zaprimili te kada su ga poslali u posredicne poste.
     
  10. Mujka

    Mujka Komšija

    Dali je neko mozda upoznat sa

    Item has been refurbished to like new, fully tested and is 100% functional.

    Warranty : 30 days from seller

    zvucnici x540 koji kostaju 45 $ a normalno su 85 90$

    top seller je u ptianju
     
  11. Moncho

    Moncho Komšija

    stvar bila pokvarena, vracena ovlastenoj firmi, ovi popravili i sada prodaju!
     
  12. Mujka

    Mujka Komšija

    i to bi trebalo da radi 100% ?
     
  13. Moncho

    Moncho Komšija

    u biti da, ali ipak radi garancije od 30 dana ne bih uzeo to!
     
  14. Mujka

    Mujka Komšija

    ok hvala :)

    preskupi su kod nas 200 KM da je makar jedno 150.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da li je neko imao iskustva sa refundiranjem preko paypal-a? Naime na play-asia sam trazio refund (prvi put inace da trazim refund), ovi me obavijestili da su to odradili, paypal isto tako da je refund "complete", ali na kartici se jos novac nije pojavio. Doduse, na stranici paypal podrske pise da je nekada potrebno i 30 dana da novac "legne" na karticu/racun, ali samo da provjerim ima li ovdje slicnih iskustava. Hvala.
     
  16. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Kad su te obavjestili da je refund complete i koja je kartica u pitanju ?
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Obavijest su poslali 11. ili 12. ovog mjeseca, a u pitanju je Visa Electron Raiffeisen banke...
     
  18. gilla

    gilla Aktivista

    Ja sam nedavno dobio refund sa dx,trebalo nekih 7 dana cini mi se da se pojavi an kartici pa vjerujem da je i tebi tako.
    Pricekaj malo pa onda provjeri.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jesi placao paypal-om ili onako direktno karticom? Ako je ovo prvo, onda super, malo cu sacekati i to je to. Zahvaljujem.
     
  20. gilla

    gilla Aktivista

    Paypal.Samo meni je trebalo vremena dok su se nakanili odraditi refund.