Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako je tako, onda mi ne smeta. Al' potrazit cu ima li sta bliže.
     
  2. extibo

    extibo Komšija

    Planiram da preorderam BF:BC2 sa www.sendit.com, prvenstveno zbog bete. Zanima me ovo - da li mogu cancelati preorder, u slucaju da mi se beta ne svidi?
     
  3. Sp3x

    Sp3x Aktivista

  4. extibo

    extibo Komšija

    Znam za to. Ovo vrijedi za obicni order, nigdje se ne spominje preorder.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Mozes, na isti nacin.
     
  6. extibo

    extibo Komšija

    Oke, hvala na informaciji.
     
  7. frootek

    frootek Novi član

    e vako nes su zahebali u DealExtreme i poslali posiljku na pogresno ime al su potrefili moju adresu eh znaci dobio sam zuti odrezak an moju adresu al na tudje ime sta da radim znal ko i mora biti brzo posto pise da posiljka stoji 5 dana a u je od 26-og sta ce se sad desiti

    nisam znao gdje da stavim pa sam ovdje
     
  8. eques

    eques Novi član

    ne znam kako su mogli pogriješiti ime ako ti nisi pogrešno upisao.

    otiđeš u poštu i kažeš dobio sam paket, evo obavijesti. potpišeš se tim imenom i prezimenom i to je to.

    meni nikad u pošti nisu tražili neki dokument da vide jesam li ja to ta osoba
     
  9. gilla

    gilla Aktivista

    IMam pitanje.Dobio sam refund od dx i na paypalu pise kao do su prebacili novac na kraticu.

    Hocu li moci koristiti odmah taj novac ili moram cekati odredjeni period?
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    U roku dan dva bi lova trebala bit na racunu. Imao sam par refunda preko paypala, i tako je u unicredit banci. Ne znam za druge.
     
  11. gilla

    gilla Aktivista

    Ok zahvaljujem.
     
  12. eques

    eques Novi član

    ne razumijem šta si ovo radio

    ja kad na dealextreme naručim neki artikal i kad odem na plaćanje kažem da već imam paypal account, upišem user name i password i automatski paypal skine novac sa kartice i proslijedi dealextremu. Nakon dan dva dobijem obavijest da je roba poslana i onda čekam u prosjeku 17 dana.

    ne prebacujem novac sa kartice na paypal pa onda da plaćam sa paypala.
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Covjek je dobio refund, ne placa on nista, nego njemu dx refundira. Citaj malo brate.
     
  14. amerm

    amerm Novi član

    Bas mi nesto treba vezano za refund. kupovao 2 stvari na bestofferbuy i u paketu stigne samo jedna (dosta jeftinija). trazim povrat novca za tu drugu stvar sto nisam dobio i pristanu da vrate pare, ali nakon nekoliko dana mi govore da ne mogu poslati na moj paypal racun jer ne prima za BiH. account mi je registrovan samo za kupovinu, a znam da paypal inace ne salje pare za BiH. Dobijam poslije prijedlog do njih da ukinem Dispute i da ce mi poslati direktno na racun banke. Ta opcija ne dolazi u obzir.
    Ako prebacim na "Escalate to claim" bi li mi mogao paypal vratiti na racun banke ili samo na njihov paypal racun?
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    E ovako.

    Nema sanse da primis lovu preko "Send" opcije, a vidim trebas dobit samo dio cifre koju si platio nazad, ne cijeli iznos. Jedina opcija je da ti izdaju Full refund, tada bi primio pare na bankovni racun ne na paypal jer nemozes primat na njega, medjutim refund legne direktno na tekuci.

    Moguce solucije:

    1. Problem je u tome, sto da bi ti refundirali moraju izvrsiti puni refund, pa ti njima preko send opcije posaljes razliku za stvar koju si primio, a za koju nisi zadrzis za sebe. Ova opcija je malo moguca, jer sumnjam da ce ti prodavac izvrsit puni refund pa da ti njima vratis razliku.

    2. Registruj moneybookers racun na koji normalno mozes primat lovu preko send opcije, i povuci je na tekuci kad god hoces, kazes njima da tako mozes primit pare i djelimicno tj. da ti posalju na tvoj moneybookers racun samo iznos za onu stvar koju nisi primio.

    3. Reci im da ti lovu uplate na bankovni racun i da sacuvaju kopiju dokaza uplate ako ti ne vjeruju, kad ti legne lova, ti ukidas Dispute, oni predocavaju dokaz paypalu da su ti poslali razliku para i mirna Bosna, vuk sit ovce na broju. Nema sanse da ces dobiti Dispute na paypalu ako im oni predoce dokaz o bankovnom transferu na tvoj racun, tako da su oni mirni i nemaju razloga da ti ne uplate putem banke. Nikako ne ukidaj Dispute dok ne dobijes lovu na bilo koji navedeni nacin.

    4. Nemam vise ideja.


    Napomena: DISPUTE nikako ne ukidaj niti prebacuj na Escalate to claim, jer oni imaju dokaz da ti je posiljka poslana, paypala nije briga sta je u paketu, ti si ga potpisao pri primitku, samim tim ti automatski gubis u sporu i ostajes bez para, natezi se jos koji dan preko gornje 3 opcije i javljaj nam ishod ovdje. Otezi Escalate koliko god mozes.
     
  16. amerm

    amerm Novi član

    Hvala na odgovoru
    Isao sam preko opcije br.3 i kazu mi da mi ne mogu nista uplatiti dok ja ne povucem dispute. Ovaj paketic sto sam primio bio je oko 7 dolara i nije ni islo preko carine niti sam ista potpisivao pri prijemu. Stiglo kao obicno pismo. Na koverti pise sadrzaj, samo 1 artikal.
    Ne znam kako bi bilo (ali opet me mogu zeznuti) da im posaljem tu razliku od 7 dolara i onda da trazim full refund. Ne zele mi nikako slati pare dok imam otvoren dispute, ili kako oni kazu "ne mogu poslati dok je otvoren dispute". Ako hoce da me zeznu bezveze ce mi izvuci i ovih dodatnih 7 dolara jer na njih ne mogu dispute :)
    I prodavac me odgovara da ne idem na claim i da pokusamo naci rjesenje. e sada sto niko nece da popusti, jer na kaju ce neko biti zakinut.
    Nisam radio nikada sa moneybookers. Trebam li cekati verifikacijski za karticu na izvjestaju banke kod kao kod paypal accounta?
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Da.
     
  18. amerm

    amerm Novi član

    Evo novi odgovor:
    Dakle pristaju u slucaju da ja prvi posaljem njima razliku pa ce mi vratiti puni iznos. To mi mozda i nije velik rizik s obzirom da je rijec o sumi preko 100KM.
    e sada opet trebam vidjeti da li ja trebam ici na claim pa da mi vrate, ili oni mogu sami vratiti bez mog claim-a? naravno prvo moram vratiti racun iz minusa pa onda dalje :)

    EDIT: evo tek primjetih kako sam slozio ovu recenicu sto si quotao. haha, naknadno ubacio par rijeci na pogresno mjesto. dobro si shvatio sta je pjesnik mislio reci.
     
  19. Riddick

    Riddick Aktivista

    Nemam sad vreman da ovo sve citam, a i izivciran sam :evil: :evil:

    Ovako kupio sam CPU i MB na http://www.computeruniverse.net i oboje kosta 500KM, platio sam jos 70KM DHL Post (nikad vise...) da to dostavi u Bosnu. Roba je otisla na carinu i oni su mi zaracunali PDV, carinu, 2-3 taxe + 15KM BH Posti na iznos od 570KM. Sad moram da platim 195KM! 570KM+195KM= 765KM Pa jeftinije bi prosao da sam kupio ovdje i ne bi se izivcirao, a pored toga na robu sam mora da cekam 12 dana! Da li su mi ispravno obracunali sve poreze??

    P.S. ko poslije ovoga nebi z*jebo drzavu :smt003
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Last edited: Feb 11, 2018