Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Mogao bi.... ;) u stvari, ja tako radim kad imam priliku.... :D:D:D prošlo mi je 2-3 puta....
     
    adsubzero likes this.
  2. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Hvala. Samo ako mogu da znam preko koga si slao?
     
    kio likes this.
  3. Mujka

    Mujka Komšija

    Imal neka preporuka za power bank moze i online a moze i lokalno
    Nek moze 2x napunit 3000mah super a jos bolje bi bilo da moze 3x

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
     
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Oko 3x ce ti napuniti samo neka od 12000+ mAh, pod uslovom naravno da nije neki fus.
    Ako je 2x dovoljno onda 10000 mAh ti je ok.

    Preporuka za:

    https://www.amazon.de/dp/B07FFLHPP1/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_qnlqDbJ0H3SH2
     
  5. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Kasnim bas....odmor,folovi.... :D:D

    Nekad ranije Shipito,a u zadnje vrijeme Planet Express.....zadovoljniji sam sa PE.... ;)
     
    adsubzero likes this.
  6. miMIla

    miMIla Novi član

    Imam pitanje pa ako neko zna o cemu se ovdje radi.
    2019-08-03 13:28 BOSNIA AND HERZEGOVINA, BASJJA - SARAJEVO 71003, Prispijeće pošiljke u Izmjenicnu poštu - UVOZ

    I tako eto stoji vec par dana. Hvala
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Vjerojatno ceka na procjenu vrijednosti / carinjenje, ako ima potrebe.
     
  8. miMIla

    miMIla Novi član

    Pa nebi trebalo jer na paketu pise cijena oko 100usd. Ovo je prvi put da mi paket stoji ne pise da je na carini niti da je odpremljen prema Banjaluci.
    Btw do sada su mi carinili pakete u banjaluci. Jesu nesto menjali jer nisam dugo narucivala skoro godinu.
     
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nije jos na carini, vjerovatno jos nije doslo na red da se proslijedi dalje. A sto se tice carine, nije bitno sto je navedeno manje, oni ce otvoriti paket, utvrditi da nije preko 300KM, naplatiti tebi 3,5KM za pregled i to je to.
     
  10. miMIla

    miMIla Novi član

    Razumem da nije doslo na red ali prvi put mi se desava da paket nije otisao u "izmjenicnu postu" Btw nije navedena manja cijena vec tacna cijena sa orginalnim racunom ali to nije problem vec to sto paket stoji od subote i nemenja status: 2019-08-03 13:28 BOSNIA AND HERZEGOVINA, BASJJA - SARAJEVO 71003, Prispijeće pošiljke u Izmjenicnu poštu - UVOZ
     
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

    I meni je u subotu stigao paket i tek danas je procesiran, moguce da ce tebi sutra, ne treba da si nestrpljiva. A to za cijenu nije bitno, oni mogu bilo koji paket da posalju na carinu i otvore ga.
     
  12. miMIla

    miMIla Novi član

    Ma nisam nestrpljiva :) vec prvi put mi se desava da se status posiljke nemenja ne pise da je na carini samo da je stigao u Bih:


    2019-08-03 13:28 BOSNIA AND HERZEGOVINA, BASJJA - SARAJEVO 71003, Prispijeće pošiljke u Izmjenicnu poštu - UVOZ

    2019-08-01 09:45 Belgium, BEBRUA - BRUSSELS EUROPEAN MAIL CENTRE, Otprema pošiljke u inostranstvo (EDI poruka )

    2019-07-31 13:16 Belgium, BEBRUA - BRUSSELS EUROPEAN MAIL CENTRE, Ubacivanje pošiljke u vreću - IZVOZ

    2019-07-29 06:54 Belgium, BEBRUA - BRUSSELS EUROPEAN MAIL CENTRE, Prispijeće pošiljke u Izmjeničnu poštu - IZVOZ

    2019-07-29 06:54 Belgium, BEBRUA - BRUSSELS EUROPEAN MAIL CENTRE, Prijem pošiljke od korisnika
     
  13. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ne rade nedeljom tako da ce biti sutra vjerovatno, meni je taj korak "Prispijeće pošiljke u Izmjenicnu poštu - UVOZ" trajao oko 24 sata prosle sedmice.
     
  14. adsubzero

    adsubzero Komšija

    ^ Tako je. Uglavnom, nakon sto prodje taj korak vjerovatno ce paket biti za dan-dva kod tebe.
     
  15. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Namjeravam bidati za jedan item na ebay ali prodavač samo šalje na teritoriji USA. Čuo sam da imaju servisi koji prime paket, pa onda šalju naknadno meni. Kakva su iskustva s tim, da li je neko koristio nešto slično nedavno? :)
     
  16. donjapa

    donjapa Overclocker

    SamiRX-8 likes this.
  17. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Kolega donjapa ti je preporučio shipito, ali kako rekoh par poruka iznad tvoje, mene je Shipito razočarao u zadnja 2-3 puta i ne naručujem više preko njih....trenutno koristim Planet express, brži su od Shipita, stranica je urađena ljepše i bolje, imaju bolji support, cijene su u +/- 5 deka sa Shipitom i što je najbitnije do sada nisam imao niti jedno negativno iskustvo s njima, a koristio sam ih 5-6 puta....
    https://planetexpress.com/?ref=22842 ovo ti je refferal link, ako hoćeš klikni preko njega ili jednostavno idi preko googla..... :cool:
     
    donjapa likes this.
  18. dervolt

    dervolt Novi član

    ako tražite normalno mjesto za usporedbu i kupnju opreme, odaberite deviceranks
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da li je iko imao iskustva kada se paket izgubi. Naručim display za mobitel iz usluge i naravno jedini problem koji se desio otkako naručujem.
    Naručen prije dva mjeseca, ovaj tracking sa ali expressa tj 17track pokazivao non stop da je u Kini sa Telecoma da je poslat prije mjesec dana. Sada gledam na aliju na shiped sekciji nema više artikla, sada nemam ni taj tracking number.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Mozda bi ti potvrda o kupovini sto dodje na email mogla pomoci da prijavis ali expressu taj slucaj

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk