Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. sumeir

    sumeir Komšija

    Pošiljka se šalje preko Deutsche Post drumskim saobraćajem.

    Kad sam ja naručivao dobio broj za praćenje pošiljke. Išao na stranicu DHL-a ali nije bilo rezultata.

    Zvao poslovnicu DHL-a u Sarajevu i tamo mi dama rekla da ide preko drumskog saobraćaja i da je to kao neki ogranak DHL-a pri Deutsche Post-u ili šta već.

    Pošiljku pratiš preko stranice BH pošte.

    Kada sam naručivao,moja pošiljka je bila vrijednosti nešto više od 180 Eura sa dostavom.

    Platio 8.5 KM u pošti i ništa više.
     
    Esh likes this.
  2. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Ja znam da je lijepo cuti da se ne uracunava shipping prilikom carinjenja,ali jedno su zelje a drugo je realnost....fino vam rekoh 2-3 puta da se za carinjenje uzima konacna cijena,odnosno,cijena sa svim troskovima....a vi besplatne savjete ne slusate,vec hocete da placate skolu....e pa onda platite kad zelite
    Ili,ako mislite da je nezakonito,fino srocis zalbu,pa podignes tuzbu i ganjas svoja prava ukoliko mislis da ih imas u ovom slucaju....

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk
     
  3. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Da li je neko narucivao preko shipito ove godine? Zanima me koliko dugo traje da dodje paket za bih?
     
  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja sam jednom poslovao sa tom stranicom i nikad vise. Uzas iskustvo.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Je li iz Amerike ili?
     
  6. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Jesam ja, 25-30 dana je bilo.
     
  7. exwizzard

    exwizzard Komšija

  8. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Preko njih sam naručio nekih 15-ak pošiljki u protekle dvije godine.....jedno 12 je proteklo bez problema sa nekim standardnim vremenom dostave od 20-25 dana....dok su mi 3-4 dostave imale probleme, dvije su vraćene sa granice (navodno) pasam morao ponovo plaćati dostavu, dok sam se sa posljednjom pravo ishandrio, kontaktirao sam Paypal a bio sam spreman da kontaktiram i neku službu za zaštitu potrošača....pošiljka je stigla nakon dva mjeseca jer je obišla jedno dva kruga oko planete....umjesto u Bosnu, poslali su je moroni u Botswanu.....u našu poštu i na carinu sam išao jedno 2-3 puta, ubjeđivali su me da pošiljka uopšte nije ušla u BIH, a ja naravno nisam vjerovao ovim našim nego Amerima....na kraju se ispostavilo da su ovi moroni sa Shipita zasrali.....od tada ih više ne koristim....imaš odličnu zamjensku opciju u vidu Planet Expressa.....već sam preko njih naručio 4-5 pošiljki, odlični su i solidno brzi (do 20 dana)
     
    exwizzard likes this.
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Sad tek vidim da si mislio na shipito tako da korekcija: odabrao sam najjeftiniju varijantu.
     
    Last edited: Jun 19, 2019
    exwizzard likes this.
  10. zdici

    zdici Aktivista

    Ja u zadnje vrijeme kupujem preko Aliexpress. I mogu vam reci da mi brze stvari dodju preko aliexpress nego preko ebay! I dosta su jeftiniji u nekim stvarima..i ima stvari koji se nemogu naci na ebay.

    Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
     
  11. Esh

    Esh HWB

    exwizzard likes this.
  12. Mujka

    Mujka Komšija

    Ima i stvari koje su jeftinije na ebay i to znacajno
    Evo ovo je 6,69$
    https://s.click.aliexpress.com/e/G5FqcQc
    A ebay 4.5$ doslo za manje od 20 dana

    Btw dobra stvar


    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobra al sjebe kompas.
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja imam ovo godinama al aukey a ovo je kineska kopija. Dal sjebe kompas ne znam na dva telefona koristio oba navigacija radi normalno. Gore je sto udara il topal il hladan zrak direktno u telefon.
     
  15. anel007

    anel007 Komšija

    Kad grije zatvori tu puhalicu na kojoj je nosac dok kad radi klima otvori je nek hladi i mobitel

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

  17. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Pozdrav,

    Drugu sam naručio neki paket vrijednosti 120€ tj. 135€ sa standardnom DHL poštom iz Njemačke. Sad na trackingu vidim da je kod nas i stoji "Otprema paketa na carinu - UVOZ".

    Pretpostavljam da je to standardni carinski pregled i da ne bi trebali ništa cariniti?
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Ako nemaju razloga da sumnjaju u deklariranu vrijednost, sve ok. Nekad se desi da regularna pošiljka dođe bez računa što napravi problem.
     
    SamiRX-8 likes this.
  19. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Haha, ma nije to sto sumnjaju nesto, nego da se puni budzet.
     
    SamiRX-8 likes this.
  20. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Stranica je regularna, tako da ne sumnjam da su stavili račun u pošiljku, ali opet pitam... Bosna je ovo :)