Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    E fino. Ovi u DX-u nisu bas azurni po tom pitanju, pa im treba i nekoliko dana da procesiraju nesto. S druge strane Play-asia ima sve pohvale i preporuke. Jedina mana je sto im posiljke obicno dugo putuju, pa sam se zato i prebacio na shopto.
     
  2. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Meni se desava u zadnje vrijeme kad trazim isplatu sa online kladionice da cekam i po mjesec dana da legnu pare na karticu od dana kad oni potvrde da je transakcija izvrsena. Prije je dolazilo u roku od 2-4 dana.
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    ^ koja kladionica? Koja kartica?
     
  4. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Expekt je kladionica, a visa electron kartica. Fazon je sto je prije bilo normalno u roku od par dana. Mislim da je to nesto do raiffeisen banke, jer na izvodu je pisalo da su pare tu, a sa kartice nisam mogao te pare podici.
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Čudne su te raiffeisen kartice. Sa Uncredit nemam nikakvih problema, bilo je do nedavno i kod njih duplih rezervisanja kad platis nesto ali sad je ok. Sve cakum pakum.
     
  6. gilla

    gilla Aktivista

    http://www.hkofferhouse.com/ stigao mi demon souls za 7 dana.
    ja sam jednom sa playasia i nikad vise,trebalo je oko 25 dana a i nije neka ponuda,nista sto ne mzoes naci na shoptu ili gameu i to jeftinije.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kod njih sam uzeo GoW Collection, kao i Wipeout HD Fury na disku sto nisam mogao na britanskim sajtovima naci. Mada nebitno, ubuduce sve sto izlazi "worldwide" uzimam od engleza.
     
  8. Stryker

    Stryker Komšija

    Ako je tih 4-5 stvari ista stvar , možeš aktivirati tzv. BULKRATE - evo npr. jedan artikal košta 1,98$, ali na pet komada košta 1,40$, naravno, ti možeš i skuplje artikle platiti jeftinije sa ovim BULKRATE-om, ali kako god da okreneš, BULKRATE aktivaciju platiš samo 1,70$.
     
  9. apdejt

    apdejt Overclocker

    Upravo sam posao da narucim nesto sa dealextreme pa mi dvojica kolega rekose da su od njih narucivali neke sitnice (sva sreca) koje nikada nisu stigle, a ni zalbe ni mailovi im nisu bili od velike koristi. Koliko ja mogu da pohvatam dosada je sa HWB podosta ljudi od njih kupovalo pa me zanima je li bilo ovdje slucajeva da netko nesto plati a to nikada ne stigne. Mislim svejedno cu ja naruciti ali onda prvu turu bih nesto sitnoga narucio da vidim kako to sve fercera.
     
  10. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Tokom jedne godine sam stotine i stotine dolara bacio na DX.
    Nikad nisam imao problema da mi neki artikal ne dođe, jedino se znalo desiti da neki artikal nije na stanju pa da cekam citavih mjesec dana da dođe na stanje.
    U vecini slucajeva artikal dođe tokom 2 sedmice.
     
  11. apdejt

    apdejt Overclocker

    Thnx Renno, ev i ja sam narucio neke sitne alatke koje ne mogu ovdje nabaviti, sve u svemu i ako riknem 15 USD nije velika steta., mada ja vjerujem i ovim kolegama mada ne znam kak se to desilo.
     
  12. Mujka

    Mujka Komšija

    koliko bi izasao shiping iz njemacke dhl u bosnu logitech x540 kutija
     
  13. h2o

    h2o Aktivista

  14. Vedo

    Vedo Moderator

    x540 je u Sa u Tehnomarketu 160 i koju marku. U Plusu i ostalim radnjam je hejbet skuplji.
     
  15. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ali je on nasao za 50$ :)

    Inace, i ja imam pozitivna iskustva sa DXom, sve je "uredno" stizalo za oko 2 sedmice.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    pitanje vezano za PayPal opciju "send money", Radi li to u BiH? ovako moram cekat 7-8 dana da mi stignu pare preko banke kad mi neko salje iz inostranstva. I ako radi, koliko % uzima PayPal sebi?
     
  17. Esh

    Esh HWB

    PayPal mozes iskoristiti samo za placanje na "zapadu", ne mozes primati, niti nekom iz BiH mozes platiti.
     
  18. Tata

    Tata Novi član

  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kao sto Enis rece, paypal BIH racuni mogu samo slati lovu, ali ne mogu primati,

    uostalom otvori Moneybookers i radi sta hoces, licno ga ja preferiram kad mi neko placa iz vana.
    Nema nikakvih problema sto se tice povlacenja love na karticu ili racun, u roku 2-3 dana lova je tu.
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Za sta je dostava 6 EUR, mozda za knjigu, a ako kupim nesto kabastije sumnjam. :smt006