Opera browser diskusije

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Dog_Father, Sep 3, 2007.

  1. c1600

    c1600 Novi član

    Re: Dostupna Opera 11

    To bi bilo to,hvala.Medutim,prvenstveno sam mislio da negdje ima opcija kojom se automatski otvara novi tab.Radije cu se vratiti na Chrome nego držati ctrl
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Kakao ti se manifestuje "usporenje" ? Mislim da sam identican problem imao sa FF.. brzina recimo bude "prava".. npr 200KB/s ali svake druge ili trece sekunde zapne. Prikazivanje vremena jeste realno da se tih 200 KB/s normalno skida. Medjutim download je znao trajati tri puta duze nego sto prikaze.

    Zanimljivo da je to bilo u isto vrijeme kada sam imao bug sa Operom gdje je sporije skidala. Nije prelazila 50-60KB/s. vjerovatno je bilo nesto trece u pitanju.
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Radi se o tome da imam 2mpbs skidam nešto npr. sinoć avast antivirus i ne skida po 250 KB/s kao sa mozilom ili chromom već kreće sa ajmo reći 50-60 pa onda jedva dogura do 100 KB/s a nikad ne ide punom brzinom. Download manager ne koristim nisam na dial up. Nije neki hendikep ali mrsko mi kad surfam operom i moram nešto skinuti da otvaram drugi browser. I prije mi se ovo dešavalo.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Identican problem. Pisao sam o tome ovdje na forumu i samo sam ja imao takav problem. Kada se izgubio zaista ne znam ali mi je bas isto bilo. Nekada dostigne 100KB/s ali generalno nije prelazilo 50-60.

    Sada nemam tih problema.. skida i sa 800KB/s a nekada zna ckociti i na 900KB/s.
     
  5. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Re: Dostupna Opera 11

    CTRL+F12 -> Advanced -> Tabs -> isključi "Reuse current tab". Jedino je problem što će ti i bukmarke otvarati svaki put u novom tabu, ali meni tako i odgovara.

    [​IMG]
     
  6. Riddick

    Riddick Aktivista

    Sa verzije 11.50 vratio sam se na 11.10 jer u traci za unos adrese nema "padajuci meni" (zadnjih 180-200 posjecenih stranica...), a sto je veoma korisna stvar i ne znam sto su je ukinuli sa verzijom 11.50 :? Ma ko ce svaki put "potezati" za Bookmarks koji je i onako pretrpan, a ovo je fakat bilo inteligentno rjesenje za lagan pristup vecem broju (daleko vise od Speed Dial) ucestalih adresa :)
     
  7. Majesco

    Majesco Aktivista

    Odes ovdje i ukljucis, uradi c/p ovog linka.

    opera:config#Show%20Dropdown%20Button%20In%20Addressfield
     
  8. EmiraSoftic

    EmiraSoftic Novi član

    Uvijek sam koristila Operu ali zadnja verzija je toliko nestabilna da sada koristim mozilla firefox.
    Na Operi kada klinem tipku za vracanje na prethodnu posjecenu stranicu (strelica) odmah se srusi
    i izbaci nekakav izvjestaj error bla bla. Po prvi put me Opera razocarala.
     
  9. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Opera je bila predobra nekad davno, dok je jos uvijek mogla stati na jednu disketu ;)
    Uvijek su bili pioniri medju browserima, sa tabovima, gestures, itd.
    Udarila im slava u glavu ili sta. Mobilni klijent je pravo dobar.
     
  10. civil

    civil Aktivista

    Svako malo mi se u Operi pojavljuje popup prozor.Kako ga se rijesiti

    [​IMG]
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Je li se nekome desava da opera stane i onda ono stopped responding?
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Da. Cesto. Nakon godina i godina korištenja kao defautnog browsera, ako chrome nastavi ovak raditi, ne mislim se vracati na Operu. Imam i x64 bitnu ver 12 ali i ona prilicno lose radi.
     
  13. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Opera 12.02 = S U P E R !!!!
     
  14. Ninja

    Ninja Komšija

    Nije baš. U posljednje vrijeme razmišljam da odustanem od nje, ali ne mogu da nađem adekvatnu zamjenu.

    Npr. pravi puno problema s Flashom. Embeded XouTube video većinom ne učitava, samo stoji crni pravougaonik.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    Probaj malo IE9,prije su bili stvarno losi al od 8 pa na ovamo je pravo uznapredovao. Ja sam godinama koristio FF i onda sam sa pojavom IE8 presao na njeg pa dalje i na IE9. Stvarno nikad nikakvih problema.
     
  16. Ninja

    Ninja Komšija

    IE je glavni kandidat, ali mu nedostaju mnoge opcije koje mi odgovaraju u operi. Moram pregledati kakvih ima plugina.
     
  17. civil

    civil Aktivista

    Maloprije probam da udem u skydrive folder preko IE9 i nece,nista, mrtvo.I kako sad da ga ja koristim.Tako je i sa Operom.Super fluidna,optimizovana ali neke stvari ne rade.Znam pouzdano na nije outlook inerface na hotmailu radio.Mozda su popravili
     
  18. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Ovaj flash kod svih browsera kad zeza zeza , nekad sve Ok a nekad užaš ,fakat ne kontam. Kod Opere onaj turbo mod negdje zeza , najbolje je kad je OFF ili On ali kod sporije konekcije ! Upravo primjecujem (FB stranica) gdje su slike npr , u Operi samo prozori prazni u Firefox su slike , nakon reloada opet sve normala ! bitno mi je da mi zvuk ide 5.1 što Chrome neće nikako , valjda bude poprake(update za 12.02). IE 9 Active-X me izludi!!!
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Izasla 15-ka sa webkit-om... evo upravo snimio pa da vidimo kako se ponasa. Do sada je brza plaho :)
     
  20. Ninja

    Ninja Komšija

    Upravo je isprobavam. Uklonili su bookmarks. Ako ne vrate, moram tražiti novi browser.