Opera browser diskusije

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Dog_Father, Sep 3, 2007.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Re: Dostupna Opera 11

    Ne budi ridikulus :D
     
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    Re: Dostupna Opera 11

    ovo u rolfmao
     
  3. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: Dostupna Opera 11

    Od ekstenzija sam imao neki Adblocker, To-Read sites te GMail checker. Ostavio sam samo ovu trecu, pa cemo vidjeti da li je do toga.

    Poslao sam im i bug report, pa cemo vidit imal hajra :)

    Nije ovo neki ogroman problem, rekoh ne desava se toliko cesto i poprilicno je lahko popraviti (ubiti process i pokrenuti ponovo, tabovi se vrate), ali eto reko mozda se kome jos desava i sl.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Dostupna Opera 11

    imam problema sa operom. najnovija verzija btw. uvijek mi 'žive' linkove bilo sa rapidsharea ili kojeg drugog servera skida u pola brzine. to mi se dešavalo i sa prijašnjim verzijama, baš čudno.
     
  5. nuclear.dwg

    nuclear.dwg Novi član

    Re: Dostupna Opera 11

    Javlja mi se problem sa slike kada se god želim prijaviti/odjaviti sa neke stranica npr. mail,forum itd.Opera11.Od extenzija imam:
    ADsweep i open in background with long press.Moram se dva puta prijavljivati jer se drugi put ne pojavi ova poruka

    [​IMG]
     
  6. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Re: Dostupna Opera 11

    http://my.opera.com/desktopteam/blog/2011/02/14/barracuda

     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Dostupna Opera 11

    Opet belaj sa operom. Često mi se desi da prilikom surfanja bez obzira bio forum ili yt ili nešto 3. pc zamrzne na sec i tako svakih 2 min. Imali ko sličnih problema. Najnovija vezija opere je u pitanju.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Re: Dostupna Opera 11

    Kod mene je 11.10, i sve fercera ok.
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Dostupna Opera 11

    Izgleda da je trenutno u opticaju 11.50 verzija pod nazivom Opera Next. Upravo sam snimio na Slackware i cini mi se da je brza od 11.10.
     
  10. h2o

    h2o Aktivista

    Re: Dostupna Opera 11

    Opera Next je naziv za beta/alpha program. Od verzije 11.50 probne verzije ce imati svoj poseban folder, ikonu koja je siva i moci ce se koristiti paralelno sa redovnom verzijom, sto u proslosti nije bio slucaj. Takodjer auto-update ce uvijek nadogradjivati na najaktuelniju betu ili alphu. Tako da ako koristis Next verziju, znaci da ces uvijek koristiti beta ili alpha verziju Opere.
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Dostupna Opera 11

    Koristim Operu vec duze vrijeme ali ovo nisam znao. Hvala na info :)
     
  12. c1600

    c1600 Novi član

    Re: Dostupna Opera 11

    Kako omogućiti Autofill u Operi?
     
  13. Ninja

    Ninja Komšija

  14. c1600

    c1600 Novi član

    Re: Dostupna Opera 11

    @Ninja,sa ovim nisam nista uspio,ali nema veze poodavno je i bilo.
    Nego,kako namjestiti da kada markiram tekst i desnim klikom odem na search, da mi se rezultat otvori u novom tabu a ne u istom
     
  15. h2o

    h2o Aktivista

    Re: Dostupna Opera 11

    Shift+klik da bi ti se otvorio novi tab i prikazao ili Control+klik da bi ti se otvorio novi tab u pozadini.
     
  16. c1600

    c1600 Novi član

    Re: Dostupna Opera 11

    Ne mislim na to nego na markiranje običnog teksta.

    [​IMG]

    Kad kliknem na search rezultat mi se otvori u istom tabu.Kod firefoxa i chroma se otvara u novom tabu
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Re: Dostupna Opera 11

    Drzi ctrl dok klikces na search i otvorit ce se u "pozadinskom" tabu.
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Dostupna Opera 11

    Jučer baš skinuo najnoviju operu i uvijek onaj bug kad god nešto skidam ne prikaziva realnu brzinu downloada, čak imam osjećaj da download traje dosta duže nego npr. na chromu, dovoljan razlog da je ne koristim iako je sve ostalo super kod ovog browsera.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Dostupna Opera 11

    To je nesto problem kod tebe. Ja sam imao nekih slicnih bugova na starijm verzijama.

    Sada sve ok.
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Dostupna Opera 11

    Hmm ne bih znao, odavno sam bio na operi, promjenio i komponente dosad sve, operativne sisteme, čak i internet provajdera :D ali uvijek isti problem :|