Otkljucavanje multiplikatora na AMD Semron,Athlon

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by smith, Feb 6, 2006.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    spajanje mostova grafitnom olovkom je prestalo biti moguce nakon keramickih duron i athlon procesora. poslije su radjeni u naprednijoj fiberglas tehnologiji na kojoj se grafit ne moze zadrzati. u ovom slucaju treba prvo super ljepilom potopiti laserske rezove na mostovima, a nakon toga spojiti sa super provodljivim srebrnim lakom. proces je malo poskup (oko 20-25KM), pa skontaj da li ti se isplati... vjerovatno je i za sempron isti postupak mada nisam siguran. u svakom slucaju, treba ti dobro povecalo i dobro osvjetljenje.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Postoji i tecnost koja sluzi za spajanje prekinutih vodova na grijacu zadnje sajbe na autu. Moze se naci na pumpama ili auto dijelovima.

    Ljudi su radili s tim i jako je dobro. Nanosi se sa cackalicom.
     
  3. arbiter

    arbiter Novi član

    ja sam pokusao, ali nista. usput sam primijetio da u biosu nemam opciju da promijenim multiplikator, tako da mi je svejedno :D
     
  4. smith

    smith Aktivista

    arbiter

    na mnogim plocama na kojima je neki od navedenih AMD proc kod kojih je zakljucan mnozilac,u biosu uopste ni nemas opciju da mjenjas mnozilac dok ne uradis predhodno naveden postupak.A sto se tice neuspijeha,nisam ni ja iz prve uspio,treba par puta ponovit to dok ne uspje....A sempron nije imao nikakvih problema sa zadrzavanjem grafita jer radi uspjesno vec dva mjeseca sa "otkljucanim" mnoziocom i nisam koristio uopste povecalo ali su mi oci ispale dok nisam uspio :shock:
     
  5. Ace_

    Ace_ Aktivista

    ja sam svog kupio 05.06.2004. , sta mislis jeli moj keramicki il se moze lako grafitom otkljucati :?:
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Svi AXP procesori su od fiberglasa, i ne mogu se olovkom otkljucavati - samo srebrnom pastom ili pastom za popravke grijaca na straznjim sofersajbama. Samo prve serije XP procesora su se donekle mogle grafitom otkljucavati jer nisu imali laserom presjecene vodove. Dakle, morao bi izdvojiti oko 30KM da bi otkljucao svoj proc...
     
  7. smith

    smith Aktivista

    ali naravno mogao bi pokusati,mislim nemas sta izgubiti ili ce radit ili ne,ja bi ti sve jedno preporucijo da pokusas :)
     
  8. Ace_

    Ace_ Aktivista

    pa cekajte, neko ovdje sere, Bahamut tvrdi da se nemogu otkljucati Athloni koji su proizvedeni 2003 godine i sve nadalje a Smith tvrdi da je otkljucao Sempron koji je predstavljen ako se ne varam 2005-te
    :shock:
     
  9. smith

    smith Aktivista

    pa ja ti kazem da sam otkljucao sempron ali to ne znaci da je on napravljen fiberglas tehnologijom,ja ti kazem da probas svoj athlon otkljucat na taj nacin kao sto sam ja svoj sempron jer se sve isto radi i kod duron i athlon i sempron proc,a sad na jel na isti nacin pravljena povrsina sempron i athlon proc to je druga prica,ali ti sve jedno probaj kazem ti nemas sta izgubit,samo nemoj odustat ako ti ne uspije iz prve jer nisam ni ja uspio iz prve,ponavljas proces par puta (ja sam morao 4 puta ponovit dok nisam uspio :D )
     
  10. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Moze li sta tako i na A64.
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Ne moze, A64 ima IHS.
     
  12. Moncho

    Moncho Komšija

    The Core voltage cannot be changed with a general mother board. It is only Laptop PC to be able to change the voltage.
    sa ove njegove stranice uzeto.


    pa cemu okljucavanje mnozitelja, ako ne mozes dizat napon na maticnoj ili grijesim. :?: :?:
     
  13. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Mozes i na AMD 64 bit, prvo Hiltovkom skini IHS i onda ovo sa grafitnom olovkom ili nuklearnim iscjedkom. A mozes mu priheftati jos jedno AMD 2200, sa sck. A, jezgro i onda imas DualCore.

    (Napomena obavezno koristiti UHO super ljepilo, nece sa ostalim da radi, sto su ti švabijanci)

    Šta će ti taj zonfač na AMD64 ka se i bez otključavanja množilaca kloka do besvijesti. I to bez imalo, ama baš imalo troškova. Sa troškovima može iznad besvjesti ;)