Overclocking uspjesi

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Pasha, Mar 22, 2008.

  1. Pasha

    Pasha Komšija

  2. Ostraq

    Ostraq Guest

    Pa nisam siguran nastojao sam ostati u sigurnoj "EVP" zoni koju OCZ garantuje (Extended Voltage Protection), mozda mi se omaklo :oops: .
    Ne znam sta bih ti rekao, cini mi se da kad na ploci imas 4 "keksa visokovoltazne" memorije, ploca "propusti" vise napona nego sto bi trebalo.
    (O ovom mozes proguglati) Tako joj se "omakne" i memorija rikne. Nadam se da to nece biti slucaj sa ovim 2x2GB modulima
    (Imam jos 2x1GB iste memorije, koji sad nazalost skupljaju prasinu jer ih se ne usudjujem dodati na plocu)
     
  3. Vezir

    Vezir Novi član

  4. artemis

    artemis Komšija

  5. Ostraq

    Ostraq Guest

    Spalit ga neces, a to i nije neki "uspjeh" jer taj procesor moze ici daleko bolje
     
  6. artemis

    artemis Komšija

    Za 24/7 rad,mislim da ga je najbolje držati na 3Ghz.Stabilnost mi je važna,a OC izleti me ne zanimaju previše.

    Evo malo starijeg ss-a na skoro 4Ghz,cijelo jutro je tada prolazio testove.
    Čisto sumnjam da je 100% stabilan za 24/7,zato stoji skoro hladan na 3Ghz bez problema :mrgreen:

    [​IMG]
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  8. Pasha

    Pasha Komšija

  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je katastrofa. Moj ide na 3.2GHz sa samo 1.368V. Cudno da E2180 ide tako lose. Probaj ostavit 10x multi a dizat FSB, naravno omjer sa memorijom da ostane 1:1.

    Za 24/7 je max 1.45V, eventualno 1.5V ako se ima vodeno hladjenje.
     
  10. Pasha

    Pasha Komšija

    Sve sam zivo isprobao.Dzaba,kako god da okrenem nece bez jedno 1,53 Vcore-a.
    Ne znam zbog cega,mozda zato jer je ovaj sa relativno novijim batchom. :)
    Vidio sam kod dosta ljudi da je ovako,tj. da trazi puno voltaze. Sada mi je 380x8 Vcore je 1,46,super za 24/7 :D

    BTW Svakako su E2180 losiji oceri od E2160
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa 1.46V i nije super. Max za zracno je 1.45V, i to se odnosi na napon u idle-u.

    Nije bas da su E2180 losiji overklokeri od E2160, vidio sam dosta E2180 koji idu na 3.4GHz na 1.4V ili slicno. A ni moj primjerak E2160 nije nesto.
     
  12. Pasha

    Pasha Komšija

    Poslije Vdroopa mi je 1,44. Kada sam rekao 1,46 mislio sam na postavku u biosu. Ili ti mislis na biosov Vcore? :?
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jao. :D

    Ima vdrop, ima vdroop. Dvije razlicite stvari.

    vdrop = napon u biosu - napon u idleu, dakle pad napona u odnosu na napon odabran u biosu
    vdroop = napon u idleu - napon u loadu, tj. pad napona kad se proc optereti, u odnosu na napon kad proc nije opterecen.

    Tebi napon u idleu ne smije biti veci od 1.45V, a vdroop naravno da postoji. Vdrop, on je bezveze, jedino te teoretski ogranicava u max naponu koji mozes dat procesoru, sto opet zanima samo one sa suhim ledom. ;)
     
  14. Pasha

    Pasha Komšija

    Ma pisaj ih :D Znam za njih "dvojicu",ali mi nikada nije bilo jasno sta je koji. Hvala stari na pojasnjenju :) Uglavnom u idle-u ne ide iznad 1,44 i to je ono sto nas zanima..
     
  15. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    Možda je dobio lošu reviziju. Moj e2140 s def naponom ide na 3,2 GHz mada ne bas stabilno ali dovoljno za validnost. M0.
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo i mog E2180 koji voli napon!Na defaultu maximalno 2,9ghz a ovako na1,425v http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=378998

    Mozda bi mogao jos al nemam memoriju za vece brzine! Temperatura nije losa,idle 30c a dva orthosa 65c al danas je pakleno vruce!

    EDIT: Mislio sam da zbog 667 memorije necu moci dalje od 333mhz FSBa medjutim probao sam i radi(za svaki slucaj dodao sam memoriji 0,1v tako da je sad na 1,9v)

    http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=379026


    EDIT 2:Evo i najnoviji pomak http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=379631
     
  17. Emx

    Emx Aktivista

  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Slab. :D

    Moj proc radi vec godinu dana klokan 78%. 1800MHz->3200MHz, uz 1.384V, sada je to 1.368V, nakon skidanja IHS-a. :mrgreen:
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

  20. Emx

    Emx Aktivista