Panasonic daje jamstvo 5 godina na NeoPDP modele!

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Nani, Nov 14, 2009.

  1. Nani

    Nani Komšija

    [​IMG]
    http://hdtelevizija.com/2009/11/13/pana ... dp-modele/
     
  2. Nani

    Nani Komšija

    Info za kupce koji su kupili Panasonic TV prije ove akcije;

    [​IMG]
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    pitanje koliko je to ostvarljivo kod nas, jaranu prvo planuo 42x10y kad je spojio kablovsku, al radio i dalje TV. Onda tip spojio putem HDMIja na PC, sprzio mu se skroz TV, grafa i monitor. Isao je da reklamira, al to je maksimalno ubjedjivanje da je do njeg, do njegovih instalacija itd. Nije imao TV ni 10 dana :/
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja sam mu rekao da je greska bila sto je spominjao da mu je i ostalo riknulo. Svakako je to morao zamjeniti o svom trosku, a ovako je njima samo dao povod za sumnju. Trebalo je ostati na tome da je samo tv "planuo". Doduse gotovo je sada, bas mi je krivo sto se finoj raji desavaju ovakve stvari...
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Sta zamjeniti o svom trosku? pa planuo mu je TV prvi put kad ga je skopcao na kablovsku, valjda to pokriva garancija?
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne, nisi me dobro razumio - ostatak komponenti koji je riknuo mimo tv-a je svakako morao zamjeniti o svom trosku (Panasonic servis sigurno nece pokriti cijenu graficke i ostalog, makar kod nas, nismo u USA), ali medjutim to nije trebao spominjati u servisu jer njima sada sve moze biti sumnjivo (iako je TV naravno krivac). Osnovno pravilo je da se prilikom reklamiranja bilo cega NE govori sve - "jednostavno upalio, radilo malo, ugasilo se, i vise od tada ne radi", a ne govoriti u detalje, i spominjati plamen. Sada je gotovo kao sto rekoh nazalost...
     
  7. Nani

    Nani Komšija

    Gdje je uzeo TV?
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    na Grbavici ona radnja (ima link na Odabir Plazme/LCDa temi), a uz TV je dobio flyere od VTC-a, i ta radnja sa Grbavice ce VTCu slat TV na servis.
     
  9. Nani

    Nani Komšija

    Mislis na DigitalLine? Sta su mu rekli na kraju, oce bit zamjena il?
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Da, DigitalLine. predao je TV, sad u petak ce ga poslat VTCu. Probat ce ga kao popravit tamo, ako ne mognu onda ce ga slati u neki servis u Bugarsku ili tako negdje..
     
  11. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Uhh nacekace se on nazalost.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mene bi opet prpa bilo ukljuciti sve opet na popravljan tv.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    ma gdje ne bi.. A HDMI dzek koji ulazi u TV se toliko istopio da ga nije mogao izvuci iz TVa, vec je tako sve u kompletu poslao.
     
  14. Juka

    Juka Komšija

    Ja se najezi, divna reklama za navedenu firmu sa Grbavice, znaci da znam koga zaobilazit prilikom kupovine TV-a :roll:
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Prije da je divna reklama za Panasonic. Firma nema nista sa tim ako su uredno primili tv i poslali ga na popravku (besplatno nadam se).
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Besplatno jesu, al su mu rekli (KOLIKO SAM GA JA SHVATIO), da ukoliko ustanove da je do njegove kablovske / PCa / instalacija problem, da ce on snijeti trosak popravka..e sad je pitanje kako ce oni to ustanovit i mogu li mu prosut suplju da je do njeg..javim kad bude novosti.
     
  17. Nani

    Nani Komšija

    Daj mi ime lika, da pokusam da mu sredim to, ne obecavam nista.
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    sibnuo sam ti na PM, i da ne bude nista od toga - hvala ti velika za trud :smt002
     
  19. bagi

    bagi Novi član


    Dugo nisam cuo vece gluposti, jojjjjj nasih prodavaca (al samo pod uslovom da su mu to stvarno rekli u radnji). Mislim toliko je ocigledno iz price da je jedini i glavni krivac TV, al nasa anti trgovacka posla, samo nek' je srat po kupcu ......

    Zao mi momka, jer dobar je kad je ostavljao pare a sad cccccc
     
  20. Nani

    Nani Komšija

    Kako vi znate da je krivac TV? Da li kabal od kablovkse ulazi ili izlazi iz TV-a, da li HDMI kabal ulazi ili izlazi iz HDMI-a.

    Svaki kabal sa svojim naponom ulazi u TV ane vice versa.

    Ni jedan brand ne daje garanciju na strujne udare.

    Prvo je planuo kabal kad je prikljucio kablovsku, TV je nakon toga radio. To nije normalno stanje i savjetovano mu je odma daodnese tv na popravak i uzme prenaposnku zastitu, neka momak potvrdi sta sam mu rekao preko pm, nakon takvog kvara priklucen je HDMI kabal koji je sprzio cijelu internu plocu.


    TV je poslan na servis u VTC a postoje i drugi servisi Panasonica u Sarajevu, tako da prodavnice nemaju veze sa doticnim modelom vec garanciju daje uvoznik zajedno sa bradnom, u ovom slucaju to je samo Panasonic.

    Nazvat ce ga iz servisa i reci mu na cemu je a prozivat uvjek nekoga i sve generalizirati nije u redu.