Panasonic daje jamstvo 5 godina na NeoPDP modele!

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Nani, Nov 14, 2009.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Radio je TV njemu par dana, igrao tip na njemu i gledao MKV filmove (spojio ga na PC preko HDMI kabla). Dolazio mu neki moler, sta li, i momak iz struje izcupa i PC i TV. I kad je opet ustekao u struju BUM u kucistu, dim iz kucista, grafa crna, TV se samo izgasi. To je to..
     
  2. bagi

    bagi Novi član

    E to je vec druga verzija price, znaci nije samo od sebe Bumm, vec ima i visa sila, moler :). Sto bi rekli ovo nasi politicari ispravka krivog navoda :) nije do TV-a, jedino i dalje mislim isto o nasim trgovcima.
     
  3. Juka

    Juka Komšija

    Tuga sto je momak skupljao novac i odvajao od hljeba da bi si priustio TV, znaci 1200 km ga doslo 3000+km, bas zalosno... Da je sad barem garanciju na TV dobit :cry:
     
  4. Nani

    Nani Komšija

    Trebao je odma odnjet tv na popravak, poslije prve naznake kvara, dakle dok je tv jos uvijek radio, zasto to nije uradio samo on zna.
     
  5. Juka

    Juka Komšija

    Mozda je mislio da je stvar do kablovske cim mu je ostalo radilo, haj mu ga znaj, samo steta za njega, bas mi momka zao :(
     
  6. Nani

    Nani Komšija

    Varnice se pojavile, sta reci dalje.
     
  7. Juka

    Juka Komšija

    pa dali ce mu naplatit popravku u VTC-u???
     
  8. Nani

    Nani Komšija

    To je Panasonicov servis pri VTC-u, zaista ne znam, momak je sagorjevanje ploce sam uzrokovao koristenjem tv-a danima nakon prvih varnica. Sta ce se oni dogovoriti to je sad izmedju njih.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    zvao je on DigitalLine nakon sto je bio prvi problem sa kablovskom. I tip koji tamo radi mu je rekao nek ga koristi, kao mozda je nesta do kablovske bilo, pa ako se ikad opet nesta desi nek ih zove. :roll:
     
  10. Juka

    Juka Komšija

    E te izjave preko Tel-a macku o rep, samo brate ovjereno na papiru bi mu se bodovalo...
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Slican problem mi je drug imao na dobrinji, ispostavilo se da citava instalacija u stanu nije bila dobro uzemljena tako da ako mu je na ustekavanje u struju nesto crklo nek zove elektricara dok sve nije zveknulo.

    Sto se tice strujnog udara to ti je vjeciti problem servisa, cak i da mogu provuci plocu kroz garanciju (sto debelo sumnjam) postavlja se pitanje sta ce biti kada je zamjene (ako je zamjene), sta je sve naceto strujnim probojom i sl...
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma dovodio je on i elektricara, kaze majstor da su instalacije ok. Pa ima tip PC vec 11 godina, pa riknuo bi mu do sada da je do struje.
     
  13. Nani

    Nani Komšija

    Moze vrlo lako bit da je napojna u kucistu uzrok totalnog przenja ploce na TV-u i PC-a. Povratni feedback kroz HDMI ulaz na TV-u pa skoro da je nemoguc.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    maloprije sam se cuo sa tipom, da mi jos jednom objasni kako je doslo do kvara. Dakle, nakon sto mu je taj moler zavrsio radove, momak je u struju ustekao TV, al PC NIJE bio ustekan u struju. I onda BUM, sprzi se TV, srpri se PC..
     
  15. Nani

    Nani Komšija

    PC se sprzio a nije bio ustekan u struju?
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    DA. samo bio ustekan TV u struju i spojen na PC putem HDMIja. Tako bar ovaj jaran tvrdi..
     
  17. Pasha

    Pasha Komšija

    Ja sam čuo da treba biti ugašen tv kada se kopča preko hdmi-a.
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    ma skopcano sve bilo, tip igrao par dana normala sve. Dosao moler, on sve izsteka iz uticinica., al ostane TV spojen sa PCom preko HDMIa. Poslije usteka samo TV i belaj. A nije nikako ni vadio HDMI.
     
  19. Nani

    Nani Komšija

    Meni su rekli da je HDMI kabal u potpunosti specen sa plocom, posto ne moze biti povratna veza preko HDMI kabla jer se radi o ulazu na TV-u a ne izlazu, vjerovatno je bila neka masa kod ramdaca graficke DVI izlaza i nastao kratki spoj prilikom paljenja tv-a.
    Volio bi da momak javi sta su mu rekli iz servisa na kraju.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    na isti taj DVI izlaz na grafi mu je bio spojen monitor skoro 2 godine, i nikad nista. Prevelika bi slucajnost bila da se grafa pokvarila bas kad je spajao TV na nju..