1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Sta ti treba konkretno. Ja sam za svog Stila porucivao na ebayu polovne dijelove iz eng. i nije bilo problema.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Poodavno je to zavrseno sa narudzbom iz Austrije. Inace, straznje staklo za Toyotu je bilo u pitanju. U cijeloj BiH se nije moglo naci niti novo niti polovno a da nije kostalo barem duplo vise nego sto je trebalo.
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Hoces ti Japanca voziti u Bosni :mrgreen:
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Skupo je odrzavanje i servis, ali ne bih vise ni pogledao neka ostala euro smetlja iz iste ili slicne klase pored japanaca. Auto je svakako potrosna roba manje vise.
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kvalitet je neosporan, ali nase ceste su prebrutalne, kolega vozi Celicu '02, odlicno auto ali patnja preko svake rupe(tine) na cesti je prestrasna :D
     
  6. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Kakva su vaša iskustva sa povratom novca ako vam roba nije isporucena, a prodavac ima shipment acceptance da je uredno poslao robu. Claim preko PayPal uredno pokrenut i ceka se ishod u ciju korist ce "presuditi". Nije neka velika cifra u pitanju, ali mi je prvi shopping preko EBay-a i odmah me opali po usima.
    Doduse fulu sam u startu napravio sto ne porucih item iz Evrope nego iz New Yorka, jer je vrijeme isporuke trostruke pa i do nekoliko sedmica.

    Cuo sam iz tudjih iskustava da su prilicno korektni kada je dispute u pitanju i da je u prvom redu zadovoljan klijent, ali ko ce mu ga znati.
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Generalno, prodavac treba da ponudi neki dokaz da je poslao robu koja je trebala (nije uslov) biti i osigurana kako bi on mogao napraviti "claim" kod poste. Ti si ga obavijestio da nakon odredjenog vremena nisi dobio proizvod (slanje preko najjeftinije USPS opcije traje izmedju 3 i 4 sedmice), a on ti je trebao poslati proizvod ponovo ili vratiti novac.
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ako iko ima iskustva sa dispute-ima na paypalu imam ja, i to vise puta i 100% uspjesno po mene, a nije se Bogami radilo o malim ciframa nego oko 4-5 stoja u par transakcija.

    Naime, za prodavca nije dovoljno da ima samo dokaz da je poslao, neko i dokaz isporuke. Ja sam placao neke telefone, koji su bili poslani, medjutim zbog kradje na nasoj carini, gdje je paket bio otvaran (mozete misliti) paket je vracen kao ostecen (vidio po ukucavanju tracking broja na bhp.ba) i posiljaoc u Engleskoj ga je dobio, ali u paketu je bio samo cd i kablovi, a telefona nigdje. Paket je bio poslan royal mailom international signed for, ja nisam potpisao prijem i dobio sam lovu uredno nazad, mada je prodavac ostao bez telefona.

    Na royalmail sajtu po tracking broju vidio sam da je paket stigo u BIH, a odavde je vracen kao ostecen paket :) Ne vjerujem da ga je neko u Engleskoj mazno u posti :)

    Nadam se da si tokom disputea ostavljao dobre komentare u konzoli prije nego sto si eskalirao u claim. Mislim one koji idu tebi u prilog.
     
  9. pac

    pac Komšija

    @Alibegovic dali si imao iskustva sa kupovinom i iz USA naime gledam sebi neki monitor oko 300KM mu je cijena ali nekako mi je suhveli da idem na ovoliku distancu, a i suma novca nije mala! Na ebay-u se prodavac vodi kao power seller a paket bi se slao USPS-om.

    Dali neko ima iskustva sa kupovinom iz USA, dali da se sklonim corava posla ili pokusati :?
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Monitor iz Amerike? Jesi li obratio paznju na masu/postarinu te cinjenicu da ce to "putovati" 3+ sedmice?
     
  11. pac

    pac Komšija

    Da na postarinu sam obracao paznju i 3+sedmice putovanja ali masu nisam :( nista onda otpada ta solucija!
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Masa + poprilicno dug put moze rezultirati kojekakvim tumbanjima i eventualnim ostecenjima, pa bih ja iskreno zaobisao narucivanje iz Amerike.
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    onaj ko salje planira na to tumbanje. znam kad je meni jaran slao graficku, da je bila upakovana u kutiju 3x vecu, koja je napunjena nekakvim stiroporom. graficka je dosla netaknuta. jedno moze problem biti masa i dimezije. jaran je dostavu graficke platio nekih 40$ sa osiguranjem..... tebe ce izaci dosta skuplje, jer je kabastiji i tezi paket. i usto imas ali nemas garanciju. ne isplati se.
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kupovao sam sve i svasta i iz zemalja kao USA, Kina, Taiwan, Tajland, Singapoore (zemlja il sta vec :smt003), Indonezija, Malezija.

    Vecinom je sve slano standardnom postom i samo su posiljke iz Kine i Tajlanda znale da se izgube u posti.

    Uglavnom, ako kupujes skuplje/teze stvari, neka se salju kurirskom firmom DHL, UPS, Fedex i bez brige. Iz amerike su stvari stizale za cca 5 dana nekim od pomenutih firmi, plus trazi online tracking uslugu ako se radi o vrijednijoj stvari. Zaboravi na obicnu postu.

    Pogledaj postarinu na sajtovima firme kojom ce ti slati i vidi isplati li se. Racunaj na carinu, pdv i slicne situacije, a za ostecenje robe i duzinu transporta nemaj brige. :smt006
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Gdje je bolan graficka gdje je monitor - pa grafa je jedna obicna cigla, pogotovo GTX285 koja je oklopljena sa svake strane...
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    pac, ..mozesl se znat kolika je razlika u cijeni tamo/ovde pa kupujes od amera ? Inace, ja ne znam imal sta gore od monitora da putuje postom - velko/krhko.
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Da vidis samo uslove u kojima se npr fedex prevozi takve stvari, iznenadio bih se.

    Teoretski gledano taj monitor cca 20kg tezak :smt003 , vrijedan 300USD, od Chicaga do Bugojna fedexom bi dosao za 7 dana. Mozda ti ga maznu na carini. :?

    [​IMG]
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma nisam rekao da ce slat monitor u koverti, al nako kazem da je krhko.

    A to treba provjeriti ko je narucivao monitor preko FedEx-a, u kakvom pakiranju/stanju dodje.
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Koristio sam fedex vise puta, na vecim relacijama, i sve je doslo u besprijekornom stanju, doduse nije bio monitor, ali je bilo nesto isto tako krhko.
     
  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Sumnjam da ima iko dovoljno lud da proba :D