1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Da, i sve je bilo ok nakon mjesec dana od integracije.

    Prije nekoliko dana probam na arsenal.com shopu narucit novi dres, i non stop mi izbacuje "verification code error", pokusao sam par puta sa svojom karticom, par puta sa bratovom. Isto sranje. Odem u banku i vidim rezervisana cifra na 900 i nesto KM. Dakle koliko god sam puta pokusao platit i vratilo me, rezervisalo mi je taj iznos, a narudzbe nigdje. Prakticno 900 maraka mi je lebdjelo u zraku nekoliko dana dok nije stigla potvrda o transakciji u banku, to bude od 10-20 dana. Mogo sam komotno i ostat bez te love.

    Kad se to vratilo, probam i sa ove dvije kartice i sa karticom od stare na drugoj prodavnici gdje sam kupovao poslije integracije banke normalno, sada nece. Isti problem.

    Vi sto tvrdite da rade, da li placate na drugim prodavnicama mimo paypala? I meni je bilo ok na paypalu prije mjesec dana, od tada nisam placao na paypalu.
     
  2. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Ja sam isto nedavno prije heftu -dvije iskusio probleme sa unicredit karticom( ali ne na paypalu nego drugdje na netu)....ako se dobro sjecam u jednom trenutku je proradilo, pa onda opet zastopalo, pa sam se presaltao na karticu druge banke tako da ne znam kakvo je sad stanje
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Koja banka radi 100% na svim online prodavnicama da se selim.
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    meni je to jasno enise, isto tako kao sto mi je jasno da svako drzanje love na banci ima svoje prednosti i mane tj. rizike. inace, bilo kakvo online placanje je rizicno, samo neko manje, a neko vise. mislim da je danas rizik imati lovu u bilo kom obliku (kartica, kes, nekretnine...), jer nam je drzava tako sigurna i stabilna :) a ako je neko vec naumio da dodje do moje love (a nemam je mnogo), onda ce on dati sve od sebe da to uradi, placao ja preko PP ili na neki drugi nacin. tesko da ce neki hackercic isprazniti moj racun od 400km, pored nekih gdje imaju milioni :lol: :mrgreen:
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Preko kartice placanje je 100% sigurno, ako nesto krene po zlu, sve se to fino na pismeni zahtjev banci sredi. Ne brini.

    Al normalno je da neces ostavljat broj svugdje. Ja svoju karticu imam na 10tak prodavnica i nikad nisam imao problema u vezi sigurnosti. Ovo na stranu sta se sad desava sa Unicredit.
     
  6. Zlatan

    Zlatan Komšija

    ah to se ne moze znati niko nije isprobao sve online prodavnice :smt006 a mislim da Visa electron koja ima cvv2 broj treba bilo koje banke treba regularno prolaziti na vecini sajtova kao sto je to bilo sa hvb-cpb visa elektronkom , ovo sto se sada eventualno desava (ako se desava) mislim da je neka vanredna situacija tj neki radovi su u toku pa je nekada provjera podataka nedostupna....meni je takodjer net banking hvb-cpb tj unicredit odbijao/vracao neke uplate bas zadnjih sedmicu dvije.... bez nekog ocitog razloga....
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    E ba, moja Visa elektron Unicredit ima CVV2, i kao sto nam je poznato sve je bilo ok na svim prodavnicama gdje sam kupovao, ali sada nece nigdje mimo paypala.

    Juce sam kontaktirao karticno, i ljudi mi mejlom dostave sa terminala kartice izvjestaj, gdje sam pokusao platiti, i pise da je error na terminalu trgovca ne banke WTF? Kaze coek sve je u redu sa bankom, oni su odobrili transakciju, ali je trgovac stornirao radi nekog comm errora.

    Ali mi nije jasno sto se to desava na svakoj prodavnici? Nije moguce da svugdje trgovac odbija.
     
  8. Zlatan

    Zlatan Komšija

    ma nije njima u banci vjerovat, ali takodjer je moguce( ovo lupam) da su trgovci povezani preko nekog sistema pa ako se negdje osumnjici kartica da je blokira i drugdje...za svaki slucaj nemoj se nikad oslanjat na jednu karticu( i ne samo karticu!) pogotovo kad su danas zabadava..... :smt006
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nije jedna kartica, vec 3 komada. Gore sam napisao. Sve isti errori na istim stranicama, na kojima nije bilo frke prije.
     
  10. Loki

    Loki Komšija

    Od kako je zamijenjena Unicredit kartica nova ne radi nigdje na netu. Neću da se živciram bezveze, imam Raiffeisen karticu koja radi gdje god sam probao.
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Sta mi je potrebno za tekuci u Raiffeisenu.
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Licna karta
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Cijena otvaranja racuna? Odrzavanje mjesecno?
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Otvaranje je besplatno. Mjesečno održavanje je mislim 2-3 marke.
     
  15. gilla

    gilla Aktivista

    Dzaba otvaranje,mjesecno mislim 1.5KM ili 2 nisam siguran.Od papira kopija licne i one cipsove prijave,i popunio sam onaj zahtjev za karticu(to uzmes u banci).Sad ne znam jel za svakoga isto,uglavnom student i izvadio sam debitnu visa electron.Uglavnom kad hocu nesto da kupim odem stavim pare i shoping.Do sada nikakvih problema,paypal,ebay...sve fercera odlicno.


    Btw.zna li neko stranice koje sigurno dostavljaju u bosnu softwer,igre..sem ebaya i game.co.uk?
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Fercera i unicredit na ebayu i paypalu bez problema, to i jest problem, ne treba mi za paypal.
     
  17. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ja se bas selim sa raiffeisen na unicredit radi ovog net bankinga. Uglavnom koristio sam raiffeisen visa electron par godina i nije bilo problema dok mi nisu blokirali paypal prije par dana.
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    LOL, usrecit ces se selidbom na Unicredit. Ni na jednom shopu osim paypala ne prolazi kartica, ne znam ni za paypal, nisam ga odavno koristio. :smt003
     
  19. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    raiffeisen - koristim već divje godine. uredno plaćam sve što mi je potrebno preko neta. plaćam svaki mjesec server preko paypala. nikakvih problema. samo moraš imati šuški na računu :D
     
  20. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Pa paypal samo i koristim