pitanje u vezi fakulteta u mostaru(fit)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by neko, Aug 17, 2007.

  1. Zombie

    Zombie Aktivista

    Od naredne godine polaganje ispita i na masinksom fakultetu, tako mi rece gospodja Visnja...
     
  2. neko

    neko Aktivista

    naredne skolske 2008/09 ili naredne kalendarske 2009.???
     
  3. Zombie

    Zombie Aktivista

    Od skolske 08/09.
     
  4. neko

    neko Aktivista

    pa to je taman moja godina :D :D

    btw...prije vise od godinu sam pokrenuo temu i sad da vam javim da sam upisao Informacijske tehnologije :D:D :smt003
     
  5. neko

    neko Aktivista

    evo po ko zna koji put na ovoj temi...

    izasla je obavjest o kupovini knjiga za I godinu...jel' zna neko od vas kako to ide...jel' se trebaju prvo naruciti ili se samo ode i uzme..???

    zvao sam ih na 036/570-730 ali ne mogu uspostaviti vezu...pa eto ako moze neko da mi javi ako je vec kupio...pozz
     
  6. fipi

    fipi Aktivista

    Najbolje ti je kopirat, imas na carini kopirnicu sa svim knjigama koje ti trebaju, odes do čike i kazes koje ti trebaju i nek ti kopira. Carina ti je blizu stanice gdje izlazis sa busom ili vozom. Kad izadjes iz stanice samo pitaj nekog gdje je carina svak ce ti rec, kad udjes u ulicu ides 100 metara otprilike i samo gledaj na svoju desnu stranu, nemeres fulit.
     
  7. neko

    neko Aktivista

    ma nemam od koga kopirati a i ne volim kopije...ipak cu dati pare..jes' skupo ali nema veze...vrijedi izdvojiti...ali eto ako ne nadjem potrazicu tu kopirnicu...mozda ipak imaju vec nesto pripremljeno... :D hvala puno...sutra pravac mostar.. :D
     
  8. [tota]

    [tota] Aktivista

    Ako se ne varam studentska služba ti radi od 10:00-13:00, sad je li to razlog što se nitko nije javio ne znam, javi šta sutra saznaš :)

    Idem i ja sljedeći tjedan da pogledam kako šta sa knjigama, netko mi kaže da bi trebao viditi i za index... živi bili pa vidjeli :mrgreen:
     
  9. neko

    neko Aktivista

    hehe...greska rade od 10 do 12...barem tako pise na stranici...a ja sam zvao u 11:05 :D

    ja sutra idem za mostar pa cu ti javiti kad se vratim...pozdrav..
     
  10. Ninja

    Ninja Komšija

    Samo odeš na fax i kupiš komplet knjiga. Pitaj u staroj zgradi na bivšem šalteru studentske službe.
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kad dodjete na autobusku il ti ga zeljeznicku stanicu u mostaru posto je to isto, krenete na prvom semaforu gdje je autobuska dole prema neretvi prema carinskom mostu, odmah iza pekare "Dimal" skrenete lijevo, dolje prema musali i ispod one kineske radnje sa desne strane jedno 30tak metara imate kopirnicu Incopy il tako nesto, sta vam god dusa zazeli ljudi imaju. To je ta kopirnica na carini. Zavrsio sam fakultet literaturom iz te kopirnice :)
     
  12. neko

    neko Aktivista

    e jbm ti koji sam ja peh...ustao u pola osam...krenuo po jarana...dosao do konjica kad imam sta vidjeti...guzva nekakva 20 min. ...izadjem iz auta, odem malo nize, DEMOBILISANI BORCI STRAJKUJU("gladan sam, hocu poso") :D...cekam sat, cekam dva, cekam tri, cekam cetri, i na kraju krenem kuci kad su se poceli kleti svim i svacim da ce se "bacati pod auta ako krenemo naprijed"...i sve picim a s druge strane kolona do tunela na izlazu iz sarajeva...

    ali eto barem sam saznao da studentska sluzba radi do 15 ili 15:30...

    iiii molim vas da me ne kopirate u roflmao... temu :D hahahaha

    iii naravno kad sam dosao pred zgradu na radiju javljaju da je kolona "odcepljena"... :D
     
  13. neko

    neko Aktivista

    evo post za kolegu sa fita [tota], danas sam bio u mostaru i kupio sam sve knjige...ako te sta zanima (osim jesu li "debele", a nisu) pitaj... :mrgreen:
     
  14. [tota]

    [tota] Aktivista

    Da se zaletim... :mrgreen:
    Kolika je cijena knjiga, pretpostavljam da si uzeo "paket"?
    Imaš još kakav info s obzirom da sam zadnji put bio skoro prije mjesec dana (da, znam), jer valjda treba platiti i otići radi indexa... jesi ti što uradio po tom pitanju?

    Hvala, kolega :)
     
  15. neko

    neko Aktivista

    cijena ti je 150KM kad uzimas paket...a pojedinacne cijene imas na stranici...
    matematika i OOP su na engleskom...tako da ce biti malo zeznuto snaci se...pogotovo jer je meni matez slabija strana...ajde nek mi neko da par savjeta sta da vjezbam i kako da se pripremam... :D

    ja sam odnio uplatnicu 2. rate u studentski servis i opet mi je receno da pripazim na njihovoj stranici ce biti objavljeno kad cemo imati prvi sastanak i kao bilo bi pozeljno da se pojavimo tu...index ne mozes dobiti dok ne uplatis zadnju ratu...barem su meni tako rekli...

    Nema na cemu, a ti zivis u mostaru i nisi mogao otici do faxa...shame on U :D
     
  16. Emx

    Emx Aktivista

    E ovako da sumariziram :)
    I nemojte me napadati :smt003
    Sto se tice samog upisa tj. prijemnog, da li ti jos funkcionise po principu, kako sam vidio na nekom forumu, platim 1500 KM za upis i primljen sam (ako cu na DL a hocu) i tu primaju 250 a na obicnom 60?
    Sta sve dobijam na email? Predavanja? Sta?
    I kada moram ici u Mostar, povodom cega? Znam da ima ono okupljanje DL studenata nekad pocetkom 1. godine.
    Hvala svima na odgovorima na ovoj temi, ustedio sam dosta vremena, medjutim niko nije sve podatke stavio u jedan post koji bi bio vrlo koristan onima koji planiraju na ovaj fakultet.

    Bez OTa :)
     
  17. Nani

    Nani Komšija

    Ne znam sta ti je nejasno od pocetka ovog topica, sve informacije su stavljene od pocetka;
    Platis 1500km+knjige
    Na email ne dobivas nista, osim odgovore sa FIT foruma ako si se predplatio na neku od tema(tvoj izbor).
    Prilikom upisa ces dobiti username i pass kojim pristupas FIT serveru (preko http://www.fit.ba) gdje imas svoje podatke, pristup dokumentima (materijima u elektronskom obliku), preko kojeg polazes online pred-ispite, i takodjer preko istog servisa elektronskim putem prijavljujes ispite itd.

    Poslije DL sastanka (gdje nemate sta pitat vec ce vam sve receno biti) ces ici u menzu gdje ces dobit pecene batke od Lijanovica i sirnicu sa sinalco colom.
    Na DL studij primaju koliko se ljudi prijavi,, to 250 je okvirno a tehnicki mogu podrzati 4 puta toliko studenata godisnje.
    Samo ti uplati milju i po niko te odbit nece, a dalje je do tebe.
     
  18. Emx

    Emx Aktivista

    Primamljivi su ti peceni bataci :D
    A za sta ja moram ici u Mostar, osim tog sastanka, jer sve ispite polazem online i prijavljujem takodjer. Kada moram fizicki biti dole prisutan? :D
     
  19. Ninja

    Ninja Komšija

    Na konačnom ispitu iz većine predmeta.
     
  20. neko

    neko Aktivista

    ma sad nece morati ni to...evo u sarajevu se polazu parcijalni za prvu godinu...ne znam kako je za ostale...