PlanetSide 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by Esh, Jul 8, 2011.

  1. anel007

    anel007 Komšija

    danas ponovo instaliram da vidim hoce li mi se svidjeti igra i nisam mogao vjerovati da stopa i na low detaljima, valjda bude da je do patcha :)
     
  2. kio

    kio Komšija

    Ostalo jos 500 mb da skine, ma previse su zakomplicirali stvar. Ljudi koji imaju "NASA" konfiguraciju, izvuku 30 fps-a :S
    Edit:
    Na moje iznenadjenje :smt007
    Sa ovim patchom su pogodili, igra mi ide 15-20 %, brze :D
    Prije je bilo kao lagg, dok sada doslovno leti. Igram na 1600x1200, (medium, detalji) ili tako nesto, sutra cu provjeriti. Dok lutam free roam, imam 60-90 fps.
    U bitkama se krece izmedju 40 do 70. Kao da je druga igra, bar meni.
    Mali fps drop, primjetim kada se tek spawnam u bazi, jer su uradili kozmetiku samih baza, dodali zastitu, ograde i itd
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

  4. anel007

    anel007 Komšija

    vidim izdali su hotfix za jucerasnji patch, sad ide igra normalno i rijetko kad pada ispod 50 fps ali ja ovdje opet ne kontam ko tu koga, spawnam se, trckaram po onim poljanama 5-10 minuta i neko me od nekud ubije, ponovo se spawnam i opet sve iz pocetka :mrgreen: :mrgreen:
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Hotfix klijent skine ili se rucno ubacuje ?
     
  6. anel007

    anel007 Komšija

    automatski pri pokretanju, skine nekih 17-18 MB :)
     
  7. kio

    kio Komšija

    Bemu :D
    Poslije patcha igrica je letjela, sada sa ova 2 hotfixa, imam fps drop, lagga :roll:
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Dok sam imao dedicated GPU, igrao sam ja, dobra igra.
     
  10. RaP

    RaP Komšija

    hm moglo bi se isprobat malo ovo zaboravio sam an planetside skroz
     
  11. kio

    kio Komšija

    Igram povremeno u GBX outfitu, nije losa igra. Stavite grafiku na high, jer upravo obrnuto je u ovoj igri. Ukoliko igrate na low, mozete imati manje fps nego na high, paradoks zivi :S. Jer igrica je cpu intenzivna, prebacite dio na gpu i bolje ide.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

  13. kio

    kio Komšija

    Igram na i3 3220, 1680 x 1050, ili nekada u 1080p. Da bi uzivali u igri trenutno vam treba i5 minimum. Jer na i3, kada su u pitanju veliki objekti tipa Bio lab, ili masovnije bitke jednostavno fps je oko 30 ili manje :S . Igra nikako nije optimizirana za cpu, slicna prica je i kada su u pitanju manje rezolucije.
    Edit:
    Koliko sam upoznat nvidija je izdala neki program, "nvidia experience" koliko sam upoznat. I za planetside 2 koliko sam cuo od kolega koji igraju, u velikoj mjeri je popravljen fps :smt006
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    MA da .. pričali smo. Ja sma odustao od editovanja bilo ceka. Nema svrhe. Cekam optimizaciju za procesore koja je najavljena i to je to.
     
  15. kio

    kio Komšija

    Slazem se :) nikakv tweak ne pomaze, :)
    Hem u prvi mah igra je sama od sebe komplikovana, treba ti vremena da skontas. I onda na to dodas (ne)igrivost, fakat kvari ceif :smt006
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    https://twitter.com/j_smedley
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Job cuts hit Sony Online Entertainment

    http://www.polygon.com/2013/8/28/466915 ... ertainment

     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

  19. RaP

    RaP Komšija

    Uh moram malo poigrat opet, neda mi se solo :)
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Šiljili bi zajedno ali mi je slab FPS. Cekam ove optimizacije ne bi li sta poboljsalo stvar.