PlayerUnknown's Battlegrounds

Discussion in 'Igre i konzole' started by forzamilan, Jul 24, 2017.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Misliš 4770.. je li u task manageru exe igre opteretio kompletan CPU ili da nema nesto pored igre da vuce procesor?

    Ne znam ima li u igri custom FPS, ako ima, zakljucaj na 72 da bude sinhronizovano sa monitorom.
     
  2. Filozof

    Filozof Aktivista

    Ma na to mislim :D za to u task manager-u nisam obracao paznju, pogledacu sutra dok skinem patch, hwmonitor cini mi se ni jednom mi nije pokazao da je cpu na 100%, a pored igre su mi upaljeni neki programcici koji su uvijek tu (discord, steam/origin/bnet zavisi sta igram, bitdefender etc.) uglavnom u idlu mi je cpu 3-10% i sve sto mi je ukljuceno tad ukljuceno je i kad igram nesto drugo. Wupdate su mi iskljuceni (pirat), sistem je star mozda se i nekog smeca nakupilo pa cu probati malo "ocistiti", skenirati od shita, ali ne vjerujem da je u tome problem kad ostale igre ferceraju fino
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Win10 je 2-3$ key. Ja na jedan takav dva računara registrovao. Nemaš se sta švercati kada dodje djabaluka.

    Pogledaj koliki je CPU i GPU u trenutku kada imaš 60-70FPS.
     
  4. Filozof

    Filozof Aktivista

    ajde ako imas negdje link, posalji mi u pp da kupim to smece, citav zivot se vala svercam pa valjda iz navike :D gpu znam da je oko 70% usage, cpu negdje oko 80 +/-, sto se fps-a tice meni je uvijek 60-70, doduse u gradu kad zumiram spadne i ispod 60... nije mi jasno nikako vala, ako se nakanim sutra ide reinstall sistema pa da vidimo, vrijeme mu je cini mi se svakako... 7 dana nisam bio kuci, sad upalim komp, task manager System: 14% (cpu), Service Host: Diagnostic Service Host: 11% (cpu), Service Host: Diagnostic Policy Service: 11% (cpu) :eek::eek:
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kod mene sa GTX 1080 u PUBG GPU zauzece je negdje oko 60% kada je u igri, kada sam u glavnom meniju zauzece je 99%.
    Probao sam sve kombinacije ali igra ne radi kako treba, CPU zauzece takodje je negdje oko 50%.
    Svako malo imam blago stekanje u igri znaci nije stabilan FPS.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Imaš na ebayu kljuceva. Uzmi bilo koji. Znam samo da su ti oglasi kratkog vijeka. Ja od kojeg sam lika uzimao vise i ne postoji na ebayu.
     
  7. Filozof

    Filozof Aktivista

    Evo skinuo patch, malo igrao, fps opet low trebalo bi bolje po mom misljenu, CPU usage 80-90%, varira fps opet 60-70 nekad dropa ispod 60 a nekad procepi (rijetko) iznad 70...
     
  8. Decerto

    Decerto Komšija

    ne mozes ocekivat vise od 4770 (koji nije ni K). Windows se vise i vise optimizuje prema procesorima sa vise jezgri i threadova. Pa evo moj prahistorijski FX8350 na 4.5ghz dobije identican skor tvom procesoru u cinebenchu. (ne K). A ako se sjecamo,kad je izasao,nije mogao "prismrditi" ni 3770. Trazi bolji proc,pogotovo jer imas gtx 1080 i monitor sa 144hz refresh rateom .
     
  9. Filozof

    Filozof Aktivista

    nije stvar u tome, ne kazem da je ovo prejak procesor, ali definitivno treba da gura ovo smece od igre preko 60fps-a, cak sam gore postavio video gdje lik ima 100fps-a sa istim procesorom, cak mi igra i ne loada cpu na 100% nego ga vrti 80-90% usage, uzmi tu jos desetak % ostalih programa i zajebancija znaci igra radi sa 70-80%, zasto ostavlja 10-20% da stoji? 20% nije malo trebalo bi ih iskoristiti, temparatura nije problem max cpu je 72c nakon 2h igranja
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Warzone ide sa 200 igraca po partiji.
     
  11. igor.g

    igor.g Komšija

    Ubisoft krece sa svojim battle royale low effort klonom za dva dana, kobajagi neki scifi cyberpunk fazon
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Po screen shotovima, meni lici na Valorant. Ali na njoj rade ljudi koji su radili R6 tako da mozda bude nesto. Najavljuju da je full AAA naslov.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

  14. Esh

    Esh HWB

  15. NAILS

    NAILS Moderator

    :D
    [​IMG]

    [​IMG]
     
    zippoo likes this.
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

  17. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Nikad upalio pubg, zamijenio si me s nekim :D
     
  18. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ocigledno, neko ti kopira nick haha :rolleyes: