PlayStation Vita

Discussion in 'Igre i konzole' started by Dog_Father, Jan 27, 2011.

  1. chrono

    chrono Novi član

  2. Esh

    Esh HWB

    Re: PSP2 - NGP

    Jos jedan teaser:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  4. gilla

    gilla Aktivista

    Re: PSP2 - NGP

    Ne vidim kako je ložiona s obzirom da su prikazani live demoi.
    I logično je da neće biti "ljepše" nego na ps3 ali sjajno za malu konzolu.
     
  5. Shenron

    Shenron Komšija

    Re: PSP2 - NGP

    S obzirom da ima quad core CPU i quad core GPU i ima mali ekran (960 x 544 - lol, Black Ops za PS3 je radjen u ovoj rezi :D), nije tesko za ocekivati da ce i grafika u igrama biti super. GPU bi trebao biti jaci od onoga u prvom xbox-u.
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: PSP2 - NGP

    Engadget

    Navodno ce biti i verzija bez 3G podrske (samo WiFi).
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  9. Esh

    Esh HWB

  10. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

  11. Esh

    Esh HWB

    Mislim da postoji odredjeno zasicenje sa ovim konceptom na handheld konzolama te sumnjam da ce Vita postici zapazenije prodajne rezultate..
     
  12. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Ček, misliš na koncept ovih akcionih avantura tipa Uncharted, ili PSP koncept prenosne konzole? Ili općenito na prenosne konzole (vs. smartphone platforme)?

    Ono što mene čudi je slaba prodaja Vite u Japanu, gdje je PSP najpopularniji (pogotovo u odnosu na američko i evropsko tržište). Baš me zanima kako će se situacija dalje razvijati, kako kod njih, tako i na Zapadu.
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Mislim konkretno na Vitu, kao nasljednika PSP-a. Ocito je da telefoni preuzimaju tu primat, dok se za jos ozbiljnije igranje, ide na klasicne konzole.
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Skupa konzola, skupe igre, valja baciti 500 maraka na handheld. Jedini Uncharted sto valja, a i on traje izgleda oko 8 sati i nema MP. Sto se slabe prodaje tice, ne cudi me, ne vidim nijednu igru namijenjenu Japancima na launchu. Strpiti se godinu dana pa onda razmisljati da li uzeti. Ja idalje cekam razlog da kupim 3DS :)
     
  15. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Meni je najveći problem njihova politika sa onim specijalnim i preskupim PS Vita memorijskim karticama (i ujedno kvazi-zaključavanju jednog PSN accounta na jednu karticu/konzolu). A kad sam već dao 500KM na 3DS, mislim da će mi Vita biti i bolja investicija, pogotovo kad u obzir uzmemo launch igre :D

    Mada si upravu - nije još ništa izašlo maksuz za Japance čini mi se. Ali nama onda još bolje sa ovim launch line-upom :) Na stranu Gravity Rush koji izgleda super, ali djeluje monotono, Escape Plan zvuči super, a Uncharted je klasika. Plus još 20ak igara od kojih se ima šta probrati: http://www.joystiq.com/2011/12/22/plays ... p-pricing/
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Meni nikada nece biti jasne izjave tipa "preskupo mi je", a za cijenu konzole i dodataka se zna mjesecima unaprijed. Pa cemu sluzi posao/dzeparac? Ista analogija kao sa koncertima - u decembru se zna da ce recimo karte za koncert u junu kostati 50€, i onda ljudi mjesecima kukaju kako im je skupo. Pobogu.
    3DS i Nintendov "ekosistem" ima vise nedostataka nego Vita. Telefoni bez ikakvih fizickih kontrola su smijurija za bilo sta osim "casual" igara.
    Kada se za Vitu pojave Monster Hunter u Japanu, a Call of Duty u Americi i Evropi, prodavace se k'o 'alva.
     
  17. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    E zato bi neki bt gamepad add-on samsunga + neki market sa pratecim igrama legao ko budali samar
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Na Androidu tesko pored tolike raznolikosti u hardveru. Prije da bi Apple ili Microsoft to mogli uraditi na svojim platformama. Mene cudi kako Apple nije dosad krenuo sa oficijelnim gaming kontrolerom za iOS uredjaje. Xperia Play je dobar korak, ali potencijal je nazalost neiskoristen.
     
  19. Adi Zeljkovic

    Adi Zeljkovic Aktivista

    Evo koliko sam cuo da im prodaja ide stvarno tesko. Ljudi se zale nema igara :D
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Bice 3x vise igara do predstavljanja konzole u EU/US, a osim toga kupovina modernih mobitela odvraca ljude od portable konzola.