Pomoc Kupovina telefona do 300 KM ( Nokia, Symbian, Wlan )

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by dejson, May 3, 2009.

  1. dejson

    dejson Aktivista

    Pozdrav svima.

    Slijedece sedmice planiram kupiti novi telefon do nekih 200 - 300 KM. Bitno mi je da podrzava Wlan, da je nokia i da je proizvodnje od recimo 11/07 pa na ovamo. Svidja mi se strasno E51, i iako je jeftiniji za sada mi je prvi izbor. Naravno eliminatorni uslov je posjedovanje Symbian platforme. Foto aparat ne vjerujem da bih i jednom upotrijebio zato me to i ne interesuje.
    N 95 (09/2006 ) mi se svidja takodjer ali sam procitao da imaju probleme sa trajanjem baterije i nisam siguran koliko je klizni mehanizam otporan na habanje.

    Mislim da ce ova nova usluga BH Telecoma ( video call ) samo dati jos povoljniju sansu dzeparosima i ulicnim operaterima da zbave fine telefone za 5 sekundi straha. Jer vjerujem da je polozaj ruke i telefona dok vrsimo video call sama po sebi dovoljno ranjiva da dovede u iskusenje i neiskusnije lopove da nam ga otmu na ulici.

    Unaprijed zahvalan.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kad smo vec kod trajanja baterije,bilo koji fon kod upotrebe wlan-a ce da ti srče bateriju ko lud a sve veci display takodje trosi struju.N95 inace i bez problema sa betrijom ima izuzetno slabu "karoseriju" :D sav je slab izvana i brzo se izkrza i oljusti.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Cek.. nov-polovan ?
    De prvo pogledaj sta se moze (odnosno nista) za te pare kupit a da bude to sto trazis. Nesto novog datuma za 200-300 KM ??
     
  4. dejson

    dejson Aktivista

    Pa trazim NOV telefon. Ne iz radnje jer je nokia e51 u radnji 600 KM. Comtradeshop npr. Nego ono u oglasima. ima lik prodaje a poznat nam je svima kao dobar trgovac , covjek od povjerenja itd...

    Kategoricno se ne bih slozio sa tobom da se za te pare moze kupiti "nista" jer se za 250 KM mogu naci na oglasima zapakovani E51 ( symbian, Wlan ). Naravno za ove skuplje telefone sam spreman na status polovan jer su novi ipak skuplji bar za 100 KM. ALi dolaze sada novi modeli pa ce i njihove cijene opasti. Medjutim ja pare imam slijedece sedmice i ne smijem to cekati jer cu ih potrositi.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Paco ako na njega mislis, prodaje polovan za 230.. e51

    Ma to je jako malo para a trazis nov, symbian, novije generacije i wlan.
     
  6. dejson

    dejson Aktivista

    Re: Pomoc Kupovina telefona do 350 KM ( Nokia, Symbian, Wlan )

    Od tebe sa toliko postova zaista ne bih ocekivao izvrtanje svega sto kazem. ne trazim NOV. Fino pise "Naravno za ove skuplje telefone sam spreman na status polovan jer su novi ipak skuplji bar za 100 KM"

    Znaci novu E51, koju mislim da za 280 KM nije tesko naci bih zelio i uzeti. Ali da li postoje telefoni iz te cjenovne kategorije ( Da prosirim do 350 KM ) koji imaju ono sto meni treba i da su naravno polovni, te da imaju malo bolje odlike nego E51. Mislim na veci ekran prvenstveno. Nisam neki GSM guru pa sam zato ovdje postavio pitanje jer pored jos jednog foruma koji se ne nalazi kod nas ovdje uvijek prvo pogledam gdje sta kako i dokle. Preporucen mi je E51 i svidio mi se ali mozda mi neko preporuci i nesto bolje tako da poslije ne zazalim sto sam uzeo bas E51.

    Mislim da ipak nije previse ono sto trazim jer da jesu ispalo bi da za 600 KM ne mogu uzeti dobar telefon. Ne treba mi telefon radi igara, muzike i sl. Jednostavno telefoniranje, email, i browsing. Nista pretjerano.
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    N78, idu polovne za oko 270. Nemas sta dalje traziti.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ajde malo skontaj stra trazis.. kao prvo..

    ..kao drugo, za dobar smart fon to je malo 300KM. Mozes uzet n73 naravno polovnu ili n95 u jako losem stanju.

    E51 mi se sviodja samo po bateriji i procesoru. Al mene licno nerira samo 2" dislej. Vjeruj mi patnja sa symbian "okruzenjem" ..naprezaosam se kod n80 mogu mislit kako bi bilo sa e51.

    Stvarno ne znam sta da ti prerucim jer se novo (ne iz radnje) ne moze naci nesto za tristotinjak a da "valja". Opet polovno je macak u vrfeci za te parfe..

    ..da.. naumpade mi sad, priotegni se pedesetak maraka i uzmi n78 negdje sa garanciom ima ih na marketu. Znaci ne iz radnje al ima garancija ako se ne varaam od telekoma. Jos uvjek tvrdim da je n78 najbolja investicija smartfona za male pare.

    Pa ti odluci sta ti najvise treba.

    EDIT: etio.. pretekao me covjek, ukratko ti rece sta da uzmes.
     
  9. dejson

    dejson Aktivista

    Ma joj, ne bih da budem grub ali nisam rekao ja bih iphone do 300 KM ali da nije kineski.
    Mislim da sam donekle precizirao sta zelim ako ne i u potpunosti. Dobro mozda sam odmah trebao napisati 350 KM da mi je gornja granica ali nisam, iako ne znam da li je i to dovoljno ( a sve vise uvidjam da mozda i nije ).
    Sto se tice N78 jedino su mi malo suhveli tipke iako mi se svidio telefon kao telefon. Nisam siguran da mogu kvalitetno kuckati po njima. N95 mi je zapeo za oko zbog display-a koji je onako cool.
    Naravno necu sada uzeti PIXON-a ili N96 16GB ( ako postoji ) ali nadam se da ce mi 350 barem donekle olaksati nabavku N95 za koju sam sve vise zagrijan. Na marketu npr. se do 350 mogu naci N95 sa opisom ko' nova i bez packe u kutiji.

    Da li da ipak pucam na to ???
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

  11. dejson

    dejson Aktivista

    Vidis i to je veoma korisna informacija. Kako li se tu ponasaju N78 i E51
     
  12. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Dosta bolje, a za ta tvoje potrebe, ja ne bih nista drugo gledao pored n78.
     
  13. dejson

    dejson Aktivista

    A sta mislite o N81. Ovo mi dodje nesto kao zlatna sredina za lovu do 350 KM.
    Jer mi se na N78 zaista ne svidjaju tipke.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Koji ? 8GB ili obicni post one misli mda se moze nac za te pare 8GB. A mozda i naleti.

    Nije los telefon. Ono.. racunas ga bez kamere. SLide sistem ne znam dal' se kvari, sve u svemu solidan al stvarno me znma koliko se krece al mislim da je malo skuplji odnosno "ne isplativ".

    Opet ponavljam najbolja investicija je n78 za te pare. Ostalo sve iospada lose. N78 je sa zanje "platforme" ..novi symbian itd itd. Ako samo preskaces radi tipki onda..
     
  15. dejson

    dejson Aktivista

    Nasao sam ponudu za 250 KM. Mislim na model bez 8 GB memorije. A kamera mi zaista ne treba.

    E sad ne znam jel ta cijena u redu
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    A gdje si nasao taj od 250KM ? Malo mi jeftino to..
     
  17. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ako ti je kamera nebitna, izbor ti se svodi na:

    1) e65
    2) e51
    3) n81
    4) n78
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Tu bi izbacio e65.. ima tromi 220MHz CPU star 5 godina. e51 se ne moze poredit sa n78-n81 tak oda... ocito je vec odabrao.
     
  19. dejson

    dejson Aktivista

    Ma nisam nego sam isao kuci sa posla. Dezurni danas bio hebi ga. A maloprije sam vidio onaj za 250 Hitno je pisalo. Sad jel, market , neki drugi forum oglasi ;) ili pik ne znam ni ja. ANyway nisam se jos odlucio ali sam suzio izbor ha ha ha.

    Kada kazete da se e51 ne moze porediti sa n78 i n81 na sta mislite . Na raskosnost displeja mozda ili nesto drugo jer su im CPU iste brzine.

    Jer ako je tako suzio sam onda izbor na N78 i n81.
     
  20. dejson

    dejson Aktivista